Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: co do welona?  (Przeczytany 3527 razy)
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« : Maj 27, 2004, 21:53:03 »

no właśnie. co mozna trzymać z welonem, prócz innych welonów.
koleżnaka zadała mi bardzo podchwytliwe pytanie. nigdy nie interesowałem się zimnolubnymi i jestem w kropce.
można jakieś sumowate lub/i zbrojnikowate?
Zapisane

gg:1384140
Harpia
Bywalec
****
Wiadomości: 687



« Odpowiedz #1 : Maj 27, 2004, 22:07:33 »

Zbrojniki nie, one sa ciepłolubne, zalezy od pojemności akwarium, do takiego 150-200l. można wpuścić stadko ok. 6 - 8 sztuk srebrzynka fiołkowego (Notropis lutrensis) jest to północnoamerykański gatunek z rodzaju Notropis, dorsata do 7-8cm, jest wszystkożerny, wymaga trzymania w grupie (pięknie wygląda) Jest metalicznie srebrny z lekko pomarańczową pręgą za skrzelami. Płetwy czerwonawe.
Zapisane


www.fretki.org.pl - największa fretkowa strona w Polsce!
http://forum.fretki.org.pl/index.php - fretkowe forum.
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #2 : Maj 27, 2004, 22:58:36 »

a brzanki różowe ? wydaje mi się że byłyby dobrym towarzystwem dla karasi.
Zapisane

mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #3 : Maj 27, 2004, 23:03:09 »

Cytat: Sarmik
Zbrojniki nie, one sa ciepłolubne,


Ja bym polemizował. Raczej nie należy zaliczać zbrojników do ciepłolubnych. One żyją w naturze w rzekach, gdzie jest ruch wody, a wtedy trudno o wysokie temperatury.
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 28, 2004, 12:00:34 »

Nie każda rzeka równą wodę niesie Smiley  janiesiej niesie napewno zimniejszą wode niż Wisła (no zima to nawet mają zbliżoną temp) jednak w wodach amazomi myślę że rzadko temp spada poniżej 20*C  tym bardziej że to długaśna rzeczka i strefa klimatyczna na to za bardzo nie pozwala.

Jeśli chodzi o pytanie co do welonka to obstaje zdecydowanie przy azji. Jeśli jest to mały welonek to śmiało można z nim rzymać kardynałki lubiące raczej wode chłodną  (brakujące ogniwo między tropikiem a akwa zimnowodnym Wink ) żyja one sobie w temp od 25*C - 5*C (nawet spotkałem się ze literetura podawała 0*C małe zwinne rybki nie powinny się dać zjeść. Jeśli mamy duże akwa (naprawde duże) to warto trzaymać rybki krajowe np. Piskorz (i pokrewne), różanka , rodzime karasie można się pokusić o małego koi ale trzeba pamiętać że szybko urośnie i trzeba go będzie umieścić w dużym głębokim (min1,5metra) oczku wodnym lub stawie gdzie będzie sobie spokojnie dożywał starego wieku i rozmiarów 1metra przy wadze 20kg... Smiley Jeśli mamy tam sporo roślin (dobre są rogatki bo welony ich nie wszamają Wink ) to można okusić się o cierniki (piękne rybcie - hodowałem) To tyle odemnie Pozdr.
Zapisane

112,25
RadkaS
Nowy
*
Wiadomości: 30


« Odpowiedz #5 : Maj 28, 2004, 14:42:48 »

Na moje oko stadko kardynałków powinno być OK. Zalecana temp dla nich to 18-22*C. Gdyby dodać stadko danio pręgowane i brzanki różowe to powstanie świetne połódniowoazjatyckie akwarium.
Lecz w przypadku danio nie można zejść z temp za nisko - jak np z kardynałkami.
Zapisane

Pozdrawiam Radek!!!
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #6 : Maj 28, 2004, 16:40:44 »

Cytat: Tramal
Nie każda rzeka równą wodę niesie Smiley  janiesiej niesie napewno zimniejszą wode niż Wisła (no zima to nawet mają zbliżoną temp) jednak w wodach amazomi myślę że rzadko temp spada poniżej 20*C  tym bardziej że to długaśna rzeczka i strefa klimatyczna na to za bardzo nie pozwala.


Zapewniam Cię, że woda nawet w Amazonii nie osiąga znacznych temperatur. Najbardziej popularny glonojad jakim jest Ancistrus sp. najlepiej czuje się w temperaturach 18-24 st, a więc raczej nie jest wybitnie ciepłolubny. Nie widzę przeszkód, żeby trzymać go razem z welonem i nie jest to moje odosobnione zdanie.
Zapisane
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #7 : Maj 28, 2004, 18:31:08 »

beda pasowac brzanki rozowe, ruchliwe i ladne Smiley
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
Góral
Tomek
Global Moderator
Bywalec
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 897


Przyjaciel Wiosny


WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 29, 2004, 08:16:53 »

czyli możliwości są.
dziękuję za pomoc
Zapisane

gg:1384140
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #9 : Maj 29, 2004, 09:06:20 »

czemu nie zbrojniki ? mój kumpel trzyma ja w temp. 18-20 C z 2 welonami. Zbrojniki żyją mu już 6 lat Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
cyd
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #10 : Maj 29, 2004, 12:13:33 »

cześć
Tramal,  może napiszesz coś więcej na temat chodowli cierników,  może masz jakieś linki do stron o nich i jak je trzymać w domu.
ps. rybki zaj... fajne Smiley
dzięki
Zapisane

Coś co zwykle pragniesz zbliżyć do ust
Raz zdaje się być bliskie
Raz dalekie
Wciąga cię bezreszty w dziwną
Między niewinnością a grzechem
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 29, 2004, 22:53:37 »

Co do wody To jak pojade tam to napeno zmierzę temp wtedy będę miał argumenty poparte doświadczeniem Wink większośc rybek z amazomi spoko wytrzymuje 18* ą to ich dolne granice optimum potem się czują źle...


Co do Cierników to bardzo fajowe rybcie. U mnie nioe gościły bardzo długo, ale mimo to miło je wspominam. Złapałem je sam w Martwej wiśle koło gdańska - były to 3 samice - niestety samiec mi padł zanim go dowiozłem i nie doczekałem się budowy gniazda Sad szkoda mogło być bardzo fajnie. Rybki karmiłem żywym pokarmem - najbardziej odpowiadały im dżdżowniece z mojego ogródka (niestety nie łatwo je rozdrabniać i jedną rybke uśmierciłem za duzym kawałkiem az wstyd mi teraz...) Akwa miałem małe kilka wodnych chwastów rogatki, trochę glonów z wody (skrętnica zielona) do tego napowietrzacz i prosty filtr gąbkowy ot co tam miałem. Teraz ich już dawno nie mam. Polecam fajna rybka.
Zapisane

112,25
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: