Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ile Amano na 112l?  (Przeczytany 6755 razy)
Avi
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Marzec 01, 2008, 13:54:54 »

Witam, powoli kompletuję obsadę mojego pierwszego akwa. Zastanawiam się nad ekipą kontrolującą glony: Amano i harem prętnika, czy to dobre rozwiąznie? I ile Amano powinam kupić?

Obecna obsada:
2 glonojady - dorosła parka (zamierzam z czasem je przełożyć do innego zbiornika lub całkiem oddać)
2 bocje szare - wyrośnięte
świderki - nie wiem dokładnie ile bo rzadko je widuję  Wink

Planowana obsada docelowa:
4-6 bocji
10-12 razbor
1+2 prętnik karłowaty lub morelowy
Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #1 : Marzec 01, 2008, 13:57:08 »

Co do prętników to się nie wypowiem ale Amano to 4-6 sztuk. Po jakimś czasie będzie tego sporo Smiley
Zapisane

Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #2 : Marzec 01, 2008, 14:42:10 »

Po jakimś czasie będzie tego sporo Smiley
Ciekawe w jaki sposób skoro larwy Cardina Japonica nie przeżyją w słodkiej wodzie Undecided
Proponuję 10szt. i będzie czyściutko bez zbrojników a jak coś to je warzywami dokarmisz Wink
Zapisane

Avi
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #3 : Marzec 01, 2008, 17:35:46 »

Bardzo dziękuję - mam nadzieję, że boćki się nierozsmakują w Amano  Cheesy
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #4 : Marzec 01, 2008, 17:42:02 »

Bocje szare nie nadają się do 112L, są to dosyć duże, ruchliwe i bardzo charakterne ryby. Radzę zmienić im domek na co najmniej 2x większy. Do 112L nadadzą się mniejsze gatunki bocji np. bocje karłowate.
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #5 : Marzec 01, 2008, 22:40:07 »

Andr pewnie pomylił sie w porywie z red scherry czy tym podobnym ustrojstwem.
Też byłem "udany" jak parę lat temu kupiłem te krewetki i usilnie próbowałem wychować larwy. Oczywiście w sklepie było tylko nazwa krewetka, ja ujrzałem je pierwszy raz na oczy dostepne mi informacje wychowu dotyczyły innych gatunków a ja "walczyłem" o utrzymanie larw poddając się z dołującym wnioskiem że za cienki w uszach na nie jestem.
A to posolić wodę trzeba. Grin

Ja mam w stu litrach sześć amano i wydaje mi się że nawet drugie tyle by nie zaszkodziło.
Owszem bardzo ładnie dziabią po glonach i to właśnie tam gdzie operacyjnie cięzko zadziałać.
Mech wygoliły z glonów nitkowatych niemal precyzyjnie a właśnie tam ciągle mi się pojawiały nitki gdy inne rosliny z reguły były wolne.
Przyznam że byłem trochę sceptyczny co do zachwalanych umiejętności jednak teraz po trzech miesiącach obserwacji twierdzę wręcz odwrotnie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2008, 22:53:47 wysłane przez Jarecki » Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #6 : Marzec 02, 2008, 08:49:14 »

Jeśli nadal próbujesz to spójrz tutaj http://www.aquadesign.pl/artykuly_html/AAmanosbreeding.htm możesz spróbować dla własnej satysfakcji ,ale musisz kupić sól morską i porzyczyć lub kupić salimetr.
Zapisane

Avi
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #7 : Marzec 02, 2008, 20:54:01 »

Bocje szare nie nadają się do 112L, są to dosyć duże, ruchliwe i bardzo charakterne ryby. Radzę zmienić im domek na co najmniej 2x większy. Do 112L nadadzą się mniejsze gatunki bocji np. bocje karłowate.

z pewnością 112l jest za małe, zwłaszcza, że te dwie rybcie są dość spore, chociaż niezbyt ruchliwe - jedna wypędziła glonojada z bambusowej rurki i siedzi w niej uparcie a druga w zabunkrowała się w skałkach - myślałam już o znalezieniu im większego lokum i pewnie niedługo zacznę im szukać nowego domu, póki co standardowe 112l mają tylko dla siebie 

a gdyby ktoś, z odpowiednim metrażem/litrażem, miał chęć na 2 duże (po ok. 13 cm) szare boćki  niech da znać jakoś się dogadamy

niestety karłowatych bocji w Szczecinie nie widziałam a na allegro za jedyne stadko chcą min. 120 zł  Undecided myślałam o ewentualnej zamianie na kubotai albo siatkowane

a co do Amano - już prowadzę negocjacje ze sprzedawcą  Cool
Zapisane
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #8 : Marzec 02, 2008, 23:51:58 »

Jeśli nadal próbujesz to spójrz tutaj http://www.aquadesign.pl/artykuly_html/AAmanosbreeding.htm możesz spróbować dla własnej satysfakcji ,ale musisz kupić sól morską i porzyczyć lub kupić salimetr.


Oczywiście dzieki Błazenek. Już to raz czytałem ale teraz przynajmniej zakładke sobie zrobiłem by znowu niepotrzebnie szukać.
Zbieżności losu podobno nie ma, tylko czemu akurat własnie dzisiaj chyba jedyna samica manifestacyjnie obnosi się z pierwszym złożem jaj. Cheesy
Specjalnie czy jak ? Wink
Chyba przygotuję się do jej drugiego noszenia jaj a to odpuszczę.
Chociaż...Te pięć tygodni czasu. A "niechcący" mam ten salimetr a nawet potencjalną pożywkę z mrozonych mikroglonów którym faszeruję wrotki. Pewnie i wrotki w pózniejszym stadium larw amano by sie przydały.
Kiedyś na pewno nie wytrzymam i spróbuję choćby z zemsty za wczesniejsze porażki. Wink
Zapisane
Batman-ka
Nowy
*
Wiadomości: 15

www.krewetki.org


« Odpowiedz #9 : Marzec 03, 2008, 00:15:19 »

Samice amano w przeciwieństwie do innych krewetek noszą jajka przez cały czas chyba,że zostaną przeniesione do nowego lokum bądz warunki będą bardzo złe,będzie je nosić 3 tygodnie po czym wypuści jajeczka i natychmiast samiec zapłodni nową partię ;-) Utrzymanie larw jest dość trudne,najtrudniejsze jest ich wykarmienie,są dość wybredne
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: