Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Ameryka « Arowana syrebrna - prosba o info
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Arowana syrebrna - prosba o info  (Przeczytany 11983 razy)
mariuszminio83
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5



« Odpowiedz #15 : Sierpień 31, 2010, 03:15:43 »

Bardzo latwo jest kogos krytykowac posiadajac tylko wiedze ksiazkowa, a w rzeczywistosci tylko gupiki i molinezje. Spoko.  Zaimponowal mi na razie tylko koles od plaszczek bo ma cos wyjatkowego, nie sztuka miec cos co ma lub miec moze kazdy. Pozdrawiam papa
Zapisane
serwisek35
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 316


I`m the last one


« Odpowiedz #16 : Sierpień 31, 2010, 07:56:04 »

Sądzisz, że akwarystyka to swego rodzaju konkurs, czy zawody: kto ma jak najrzadszą i jak największą rybę w jakimś słoiku lub sadzawce? Afro No zapomniałem, przecież Ty jesteś z USA, a tam każdy ma kompleks "wielkości" i musi to jakoś nadrabiać. W Twoim wypadku to trzymanie "słonia w klatce dla chomików", pogratulować unikatowego egzemplarza! Grin papa
Zapisane

Akwarystyka to hobby, Rodzina to obowiązki
GG 10680128
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #17 : Sierpień 31, 2010, 08:17:45 »

Bardzo latwo jest kogos krytykowac posiadajac tylko wiedze ksiazkowa, a w rzeczywistosci tylko gupiki i molinezje. Spoko.  Zaimponowal mi na razie tylko koles od plaszczek bo ma cos wyjatkowego, nie sztuka miec cos co ma lub miec moze kazdy. Pozdrawiam papa

Jest nas więcej, ale nie jesteś dla nas kompanem do dywagacji Smiley
Jesteś "męczyduszą" i nie wiem czy jesteś w stanie zaimponować nawet 13letniemu hodowcy gupików.
Oni chociaż dbają o swoje ryby i z każdą ciążą piszą na forum, bo opiekują się zwierzęciem które kupili i starają się robić to jak najlepiej.

A Ty jesteś dla mnie "american dumass" i nie mam przyjemności z Panem, do widzenia Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Hubikopter
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1023


Moje skromne 620l 200x40x77


WWW
« Odpowiedz #18 : Sierpień 31, 2010, 08:18:58 »

Bardzo latwo jest kogos krytykowac posiadajac tylko wiedze ksiazkowa, a w rzeczywistosci tylko gupiki i molinezje. Spoko.  Zaimponowal mi na razie tylko koles od plaszczek bo ma cos wyjatkowego, nie sztuka miec cos co ma lub miec moze kazdy. Pozdrawiam papa

No by właśnie Ty nie znasz historii moich ryb. Nakupowałem jak byłem właśnie taki głupi Pielęgnic do 20l, a kiedy poczytałem o karłowaceniu co zrobiłem?? Kupiłem 60l, kiedy i z niego wyrosły kupiłem 480l i wiesz co potem?? Dowiedziałem się, że to i tak za mały baniak i mimo, że nie miałem zbytnio warunków to jednak postarałem się i aktualnie mój wzrok cieszy akwarium 620l, ale nigdy na myśl by mi nie przyszło, żeby wpuścić tam Arowanę. Tak więc z głupoty da się wyrosnąć, trzeba tylko czytać. Jak też nie chciałem mieć tylko "Gupików I Molinezji", ale żeby mieć coś lepszego trzeba mieć na to warunki.

Pozdrawiam, Hubikopter.
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #19 : Sierpień 31, 2010, 09:01:51 »

Mariusz, sam posiadam arowany 3 dorosłe sztuki i kilka płaszczek potamotrygon, lepiej posłuchaj doświadczonych kolegów...


Z mojej nie-książkowej wiedzy, też powiem Ci, ze 3metry to absolutne minimum.

ps. kupno arowany to nie żaden problem, na giełdzie już kosztują grosze. O wiele cięższej jest dostać np. niektóre gatunki dzikich żyworódek.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2010, 09:04:46 wysłane przez Raffy » Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #20 : Wrzesień 09, 2010, 08:35:41 »

W akwarium we Wrocławskim ZOO pływa arowana srebrna, razem z płaszczkami, akwarium nie jest jakiejś monstrulanej wielkości wcale.
Zapisane
Muchomorek
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2698


...a cыновья уходят в бой!


« Odpowiedz #21 : Wrzesień 09, 2010, 09:04:58 »

W akwarium we Wrocławskim ZOO pływa arowana srebrna, razem z płaszczkami, akwarium nie jest jakiejś monstrulanej wielkości wcale.
I o tym była mowa, że wszyscy oszczędzają.
W zasadzie, gdyby porównywać do ryb, które w Polsce bywają, to można by porównać arowanę do dużego amura na stawach. Amur, myślę jak arowana, najczęściej pływa po wierzchu i zbiera wszystko z powierzchni wody, pływa gdzieś w środku zbiornika w pobliżu odpływu i bardzo lubi przestrzeń. Widziałem na YT, podobne warunki mają arowany na stawach hodowlanych, trochę bardziej zarośniętych, niż nasze.  U nas w akwariach są "zapuszkowane" i pływają w kółko.
Zapisane
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #22 : Wrzesień 09, 2010, 09:20:16 »

Widziałem ostatnio małego amura w sklepie zoologicznym.
Miał może z 8 cm Smiley
Kiedyś łowiłem amury na wędkę - piękne i waleczne ryby.
Potem przestawiłem się na hodowanie ryb, a nie na łapanie Wink

Zastanawiałem się nawet czy nie wziąć tego szczurka, ale moje pyśki ogarnęłyby go w oka mgnieniu Smiley
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Grundman
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 524


« Odpowiedz #23 : Wrzesień 10, 2010, 12:22:08 »

Ta arowana w ZOO nie ma aż tak źle. Inaczej gyby chciano hodować grupę arowan. Najlepiej wejść na polskie forum hodowców arowan, tam podają dane co do minimalnych wielkości zbiorników - dla różnych gatunków arowan będą to inne dane; na dodatek mamy tam dane wzięte nie z sufitu lecz z praktyki.
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: