Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Zrób to sam « dodatkowe oświetlenie w pokrywie wromak 60x30
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: dodatkowe oświetlenie w pokrywie wromak 60x30  (Przeczytany 6252 razy)
romcio
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



WWW
« Odpowiedz #15 : Styczeń 22, 2008, 08:34:17 »

http://www.aqua-terra.pl/?p=productsMore&iProduct=71
Zapisane

convenienter naturae vivere
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #16 : Styczeń 22, 2008, 10:24:21 »

wybierasz badziewne stateczniki 


Możesz mi wytłumaczyć to jest badziewnego w stateczniku Elxe? Moim zdaniem jest to bardzo przyzwoity statecznik. Jeżeli natomiat myślisz, że statecznik elektroniczny we Wromaku nie będzie Ci dodatkowo generował ciepła latem to jesteś w dużym błędzie, faktycznie może będzie lepiej niż w przypadku standardowego ale grzanie też będzie. Strasznie autorytarny ("badziewie", "złom") jesteś w tym doradzaniu...

Tedy87:

oto namiar na bardzo przyzwoity sklep - jeżeli masz jakieś pytania bardziej techniczne a propo sprzętu możesz do nich napisać i uzyskasz odpowiedź.
http://www.aqva-light.pl/

ogółem możesz albo dokupić dodatkowy statecznik do nowej świetlówki, albo też zamienić ten, który aktualnie masz na elektroniczny i podpiąć do niego obie świetlówki (i to jest wersja, której Ci polecam - bo unikniesz zabawy z kablem zasilającym, wydłużysz żywotność świetlówek, zmniejszysz zużycie prądu i emisję ciepła). Przy modernizacja zadbaj o to, żeby mieć pod ręką silikon lub inny uszczelniacz. Ja polecam wywaliś starter tylko od wewnątrz i nie ruszać jego zaślepki, a na dodatkowe kable zrobić dwie małe dziurki w pokrywie, przeciągnąć kable i uszczelnić.


Zapisane
romcio
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



WWW
« Odpowiedz #17 : Styczeń 22, 2008, 12:23:55 »

deexer oczywiście że grzeje sie statecznik elektroniczny ale nie tak jak ten dławik co jest montowany w pokrywie, te badziewie może przepalić obudowę bo widziałem już coś takiego na własne oczy, co do stateczników firmy elxe jak popatrzysz na schemat to zobaczysz że jedna elektroda nie jest podłączona tak jak to jest u innych, a jeżeli chcesz poszukać odpowiedzi na to pytanie to poszukaj trochę w necie na ten temat to będziesz wiedział o co mi chodzi a dokładając 20zł można kupić przyzwoity statecznik elektroniczny już nie będę upierał sie przy tym co mam ale niech ma podłączenie na wszystkie końcówki w świetlówce i oto głównie mi chodziło, w końcu obudowę przerabia sie raz i w sumie dokładając parę złotych można zrobić to raz a porządnie, takie jest moje zdanie
Zapisane

convenienter naturae vivere
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #18 : Styczeń 23, 2008, 11:16:33 »

Ano, racje masz... faktycznie po schemacie muszę stwierdzić że wygląda to dziwnie... w moim (oczywiście inny model) podłącza się wszystko i działa to elegancko, z tego co patrzyłem na inne modele na tej stronie jest różnie Smiley

w końcu obudowę przerabia sie raz i w sumie dokładając parę złotych można zrobić to raz a porządnie, takie jest moje zdanie

I tu się w 100% zgadzam Smiley
Zapisane
romcio
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



WWW
« Odpowiedz #19 : Styczeń 23, 2008, 11:52:11 »

dokładnie Smiley
Zapisane

convenienter naturae vivere
damianio
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #20 : Luty 14, 2008, 12:15:30 »

Jaka swietlowke 15w t8 dolozyc?? Mam juz aquarelle 15w. Chcialem 865 t5 ale nie ma odpowiedniej dlugosci. Moze byc tld 950 ktora ma 5300 K?? Sylvania activa?? A moze dolozyc druga aquarelle?? Akwa 60L profil. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 15:09:17 wysłane przez damianio » Zapisane

romcio
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 21



WWW
« Odpowiedz #21 : Luty 15, 2008, 18:36:54 »

nie odpowiem ci na to pytanie ponieważ nie używam świetlówek akwarystycznych, mam takie jak w opisie
Zapisane

convenienter naturae vivere
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: