Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: POJEDYNEK ines czy axel ?  (Przeczytany 7865 razy)
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« : Maj 21, 2004, 11:06:23 »

Piszę tego posta pod wpływem wielu dyskusji na chacie Wink dotyczących dwóch podobnych rybek : Nona inesa i Neona czerwonego dotyczącej która rybka jest "lepsza"  "ładniejsza" !!!



Moja opinia jest taką - Oczywiście lepszy i ładniejszy jest neon inesa !

1* Jest on już dłużej hodowany w akwariach od "konkurenta" więc wiąże się z min semtyment "kto pierwszy ten lepszy"
2* Jest rybka dobrze poznaną i łatwa w hodowli a jesli chodzi o rozmnażanie jesli dysponuje się tylko miękka wodą to mozna śmiało próbować. Do tego jest mniej delikatny.
3* Jeśli chodzi o ubarwienie to neon inesa ma tyle koloru i uroku w sobie co potrzeba  piekny neonowy blask jest równy konkurencji Wink a delikatna nutka czerwieni nie razi przepychem co sprawia że mimo swej urody rybka nie rezentuje sie za bogato (czerwony blask nie razi po oczach)
4* Rybka tego gatunku jest znacznie tańsza niż czerwony co powoduję że nawet ubogi specjalista od akwariów może sobie pozwolić na ich większą ilość jednorazowo niż drugiej rybki.
To są moje argumenty.
Zapisane

112,25
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #1 : Maj 21, 2004, 11:14:55 »

Zgadzam się z tobą, naj naj naj są neony innesa Smiley i jeszcze coś, neony innesa są troszkę mniejsze od czerwonych Smiley INNESAKI GÓRĄ, INNESKI THE BEST !! INNESKI RZĄDZĄ !!!!!


wady neonków czerwonych :
1/ Moim zdaniem raczej to są zarówki, dają o wiele za dużo światła co powoduje wzrost glonów
2/ są wrazliwe, francuskie pieski .. hm, rybki Wink
3/ są za glupie na rozmnazanie w akwariach Tongue
4/ rosną o wiele większe
5/ dobre dla ślepych ludzi


Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 21, 2004, 11:56:44 »

Heh, chyba jestem mimowolnym prowodorem tego tematu, ale Raffy większym bo sie zastanawia nad kupnem neonów.
No więc moje zdanie jest takie, nie ujmuję piękna innesom, dobrze zadbane i karmione osobniki są śliczne, sam ostatnio podziwiałem takowe u pewnej przypadkowo poznanej Elblążanki Smiley. Ale ja jestem zwolennikiem Axelrodi, jednak bierze sie to z moich osobistych odczuć, Wiele waszych "zalet" rpzedstawiłbym jako wady tychze innesek Smiley, bo:
- Axelrodi jest bardziej kolowy, a o to chodzi,
-jest większy ( czyli jeszcze wiecej koloru) a o to chodzi Smiley,
-jest mniej rozpowszechniony a o to chodzi (im żadsze rybki tym ciekawsze dla oka i akwarysty),
-jest delikatniejszy a o to chodzi (lepiej sie dba o zbiornik)
-jest droższy wiec jakby co można go wymienić na coś drogiego Wink
-jesli chodzi o te "w sam raz" ubarwienie Innesa, to jest on tylko wersją demo, niepełną wersją Axelrodi Smiley
Niestety sporym minusem jest trudność, lub wręcz niemożliwość jego rozmnożenia, ale jest dzięki temu atrakcyjną rybką dekoracyjną Wink.
Zresztą chłopaki, nie dogadamy się bo ja nie lubie żałobniczek, molinezji, mieczyków a gupiki to tak średnio Tongue , gatunki te kojarzą mi sie z dzieciństwem a w życiu nie wolno sie cofać Wink.
Zresztą cały ten temat opiera sie na gustach a rozmowa o gustach nigdy nie jest konstruktywna Smiley.
Pozdrawiam.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 21, 2004, 13:20:43 »

Cytat: Tramal

1* Jest on już dłużej hodowany w akwariach od "konkurenta" więc wiąże się z min semtyment "kto pierwszy ten lepszy".

Ja bym powiedział, że im nowszy tym lepszy...wątpię abyś pracował w domu na kompie z prockiem 386 Tongue

Cytuj

2* Jest rybka dobrze poznaną i łatwa w hodowli a jesli chodzi o rozmnażanie jesli dysponuje się tylko miękka wodą to mozna śmiało próbować. Do tego jest mniej delikatny.

A neon czerwony to niby taka nowość? :wink:  Z tą delikatnością to też przesada.....tak samo jak przesadzają z paletkami że trzeba się z nimi obchodzić lepiej niż z niemowlakiem :wink:

Cytuj

3* Jeśli chodzi o ubarwienie to neon inesa ma tyle koloru i uroku w sobie co potrzeba  piekny neonowy blask jest równy konkurencji Wink a delikatna nutka czerwieni nie razi przepychem co sprawia że mimo swej urody rybka nie rezentuje sie za bogato (czerwony blask nie razi po oczach)
.

 Jak na mój gust to ten niebieski pasek ma podkreślić piękno czerwieni Cheesy . Innesy wyglądają jak niedoróbki za wschodniej granicy :lol:  Piękno czerwieni można docenić dopiero na bogatej zielonej roślinności. Dobrze wybarwiony Axelrodi nie razi gdyż czerwień jest ciemna i nie tak jaskrawa Tongue

Cytuj

4* Rybka tego gatunku jest znacznie tańsza niż czerwony co powoduję że nawet ubogi specjalista od akwariów może sobie pozwolić na ich większą ilość jednorazowo niż drugiej rybki.

Nie zapominaj że mieszkasz w Polsce a tu obowiązuje zasada: DROŻSZE ZNACZY LEPSZE  :twisted:

Cytuj

To są moje argumenty.

To są moje kontrargumenty :lol:

ps. Są gusta i guściki.....a o nich się niedyskutuje Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 21, 2004, 13:57:24 »

Dlaczego by nie dyskutować ? Jak zaczynałem pisać tego posta z góry wiedziałem że żadna ze stron nie wygra pojedynku Smiley Ale fajnie jest się "posprzeczać"  właśnie w taki oto sposób ! Smiley mamy argunenty kontrargunenty - normalnie najprawdziwsza dyskusja na całej czystej linii Smiley
Co by nie było i tak nikt z nas przynajmniej narazie swego zdania nie zmieni Smiley Pozdrawiam !!!
Może ktos jeszcze się wypowie ?
Zapisane

112,25
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #5 : Maj 21, 2004, 15:50:33 »

Cytat: Tramal
Dlaczego by nie dyskutować ? Jak zaczynałem pisać tego posta z góry wiedziałem że żadna ze stron nie wygra pojedynku Smiley

A może wygra ten kto zbierze więcej głosów, Neon innesa czy Neon czerwony (axelrodi), na razei jest remis 2:2 Wink.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #6 : Maj 21, 2004, 17:45:43 »

Dobra robimy głosowanie ja jestem za inessa Cheesy
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Skaman
Zainteresowany
**
Wiadomości: 90


WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 21, 2004, 19:32:06 »

to ja się zapytam choć na kąsaczach nie bardzo się wyznaję.... a co z neonem czarnym czy diamentowym??  Cool
pozdro...
a mity o paletkach są mocno przesadzone.... to wcale nie laleczki i czasem pokzazują swoją "naturę pielęgnicy" przy małej wrażliwości na środowisko Smiley
Zapisane
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #8 : Maj 21, 2004, 20:03:46 »

Cytat: Skaman
to ja się zapytam choć na kąsaczach nie bardzo się wyznaję.... a co z neonem czarnym czy diamentowym??  Cool
pozdro...

Nie przysłały w terminie swoich podań i z tego powodu nie dopusczono ich do udziału w konkursie.
Cytat: Skaman
a mity o paletkach są mocno przesadzone.... to wcale nie laleczki i czasem pokzazują swoją "naturę pielęgnicy" przy małej wrażliwości na środowisko Smiley

Tak, faktycznie potrafią wiele znieść Smiley. A te mity wzieły sie z tego ze niby wszystko co piękne to ulotne/delikatne, tutaj sprawdza sie raczej prawda: co piękne to drogie Sad.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #9 : Maj 22, 2004, 08:18:56 »

no to jak diamentowe i czarne też przyłączymy Tongue
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #10 : Maj 22, 2004, 09:19:52 »

To może jeszcze dołożymy Cheesy :
neon zielony (Hemmigrammus hyanuary)
neon inesa złoty
neon inesa diamentowy
neon błękitny (Inpaichthys Kerri)
są to podgatunki ale w Polsce określane mianem neonów :wink:
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 22, 2004, 11:13:39 »

Tak Duchu, juz widzę ten tłum wielbicieli Hemmigrammus hyanuary  Tongue , o popatrz popatrz tam jest !  Smiley
Choć gdyby tak połaczyć stadko neona czerwonego i błękitnego... eh Smiley, a widziałeś moze gdzieś w sprzedaży blekitne? Jeśli tak to gdzie i w jakiej cenie?.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 22, 2004, 11:48:40 »

Hmmm odbieliśmy od tematu Wink łapałem wszystko o momentu kiedy między neonki wkroczyły paletki Wink daltego na wszelki wypadek oddaję głos na ineska Wink a może poprosic admina co by taka ankietę zrobił co ? Wink Prawda jest taka że wszystkie rybki są śliczne tylko niektóre mniej inne bardziej a jeszcze inne po piątym piwie... Tongue Pozdr.
Zapisane

112,25
Duch
Man without body
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 177



WWW
« Odpowiedz #13 : Maj 22, 2004, 16:00:18 »

Cytat: Tomlsv
widziałeś moze gdzieś w sprzedaży blekitne? Jeśli tak to gdzie i w jakiej cenie?.

Tak...raz w życiu :lol: . W zeszłe wakacje w Latosie w Wawie (ale ceny nie pamiętam..pewnie tyle co czerwony lub drożej)....ale nie jestem tam stałym bywalcem więc może się zdażają częściej.

A co do ankiety to chyba mody tego podforum mogą takową stworzyć Cheesy
Zapisane

Pozdrawiam Norbert
AquaDesign.pl
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #14 : Maj 22, 2004, 18:34:42 »

z tą ankietą wcele ni głupi pomysł Tramal "która rybka podoba ci się najbardziej" Tongue
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: