Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Biotopy « Afryka - reszta « I co ja mam począć z barwniakami?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: I co ja mam począć z barwniakami?  (Przeczytany 12523 razy)
sys
Nowy
*
Wiadomości: 44



« : Maj 19, 2004, 22:55:52 »

...mam mały problem...mój kolega także akwarysta chce mi podarować barwniaki czerwonobrzuche...tak ok.6szt..miał ostatnio rozród i nie ma co z "tym" zrobić...
...ja jestem troche sceptycznie do tego nastawiony ponieważ w moim akwarium(200l) mam już prawie całą obsade w komplecie...
...w akwarium mam:
-dorosłe żałobniczki-6szt
-małe skalary-6szt
-małe sumy-4szt
-dorosłe mieczyki-4szt
-akwa 200l, temp ok 28stopni, korzonki,...
...czy pasują i czy oczywiście mogą być do tej obsady dokoptowane np.2 pary barwniaków???
Zapisane

prawdziwa prędkość...200l
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Maj 19, 2004, 23:38:20 »

Twoja obsada to ryby południowo akmerykańskie (chociaż nie wiem czym są "małe sumy"),barwniaki czerwonobrzuche pochodzą z Konga i Nigru czyli z Afryki. Jednak ich wymagania pokrywaja się z wymaganiami twoich rybek toteż od biedy można by je dokoptować. Barwniaki na pewno zajmą tereny przydenne zbiornika więc jedynymi rybami z którymi u ciebie będą one rywalizowały o kryjówki i pokarm będą owe "małe sumy". Nie napisałeś co to za gatunek toteż trudno powiedzieć jaki będzie rezultat tej rywalizacji.
Zapisane

sys
Nowy
*
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #2 : Maj 20, 2004, 00:33:05 »

...kirysy-takie ok 7 cm...sumy krzaczaste..
...acha! mam jeszcze jednego mieszkańca o którym zapomniałem  :oops:  ...
...dorosła samica pielęgnicy Mekki...ryba na wskroś terytorialna,walcząca z sumami o kryjówki, pokarm i inne...jednak nie robiąca większej krzywdy kirysom...ale moge ją wydać :roll: ...jest jedna, a wpuszczenie samca mogło by zakłócić w wielkim stopniu jako taki spokój :lol:
...a może zwiększyć ilość kryjówek na dnie mojego zbiornika?
...mnie najbardziej interesuje to czy będzie to towarzyska ryba czy też np.intruz czekający aby komuś dokopać? Cheesy
Zapisane

prawdziwa prędkość...200l
sys
Nowy
*
Wiadomości: 44



« Odpowiedz #3 : Maj 20, 2004, 14:42:59 »

...dzisiaj przyniose barwniaki...ale zanim to zrobie to najpierw TU zajrze... Cheesy
Zapisane

prawdziwa prędkość...200l
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #4 : Sierpień 13, 2007, 22:59:54 »

kiedys mialem barwniaki w akwarium nie robily wiekszej krzywdy innym rybą
Zapisane

Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #5 : Grudzień 31, 2007, 22:20:20 »

Jedynym zagrożeniem jest meeka jśli jest to samiec, ale jak masz gęstą roślinność niepowinno się nic dziać złego Wink
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: