Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « Znowu bocja tylko co dalej??
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Znowu bocja tylko co dalej??  (Przeczytany 2838 razy)
chomik303
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Grudzień 16, 2007, 23:00:16 »

Witam serdecznie. Mój pierwszy post.No właśnie bocja... historia wygląda następująco: bocje kupiłem w zeszły czwartek czyli 10 dni temu. Kupiłem dwie. Wpuściłem je do małego zbirnika do kwarantanny. Po dniowej obserwacji i adaptacji do nowych warunków (w małym baniaku są te same parametry co w docelowym) wszystko było ok. Niestety po wpusczeniu ich do głównego zbiornika po paru chwilach pokazała się ichtiofiroza Angry odłowiłem je w przeciągu 15 min (nie wiem czy kulorzęsek już przeszedł do wody czy nie jednak profilaktycznie podałem zieleń) bocja wróciła na kwarantanne. Niestety dziś jedna się przekręciła i nie dokońca wiem od czego. Przypuszczam że nicienie ale czemu tak szybko by ją zjadły nie mam pojęcia gdyż trwało to zaledwie 24. Wcześniej pokarm pobierały obie jednakowo dobrze a tu masz ci los nawet nie zdążyłem podać leku. Teraz nie wiem za bardzo co robić. Siedzi sama (acz kolwiek kiedyś miałem też jedną bocję. ba nawet nie wiedziałem że to bocja gdyż byłem mały i świtnie się czuła będąc sama) a właściwie teraz leży na boku i nie wiem co dalej. Karmię ją żywym pokarmem (i może właśnie stąd te nicienie o ile to właśnie one) gdyż po suchym woda była do wymiany. Jeszcze zastanawia mnie inne rozwiązanie co do zejścia ierwszej bocji. Wiem że są one wrażliwe na chemikalia. Niestety używam HCl do obniżania pH w akwa. Dzień wcześniej dodałem do 10 litrów kwarantannowego zbiornika 1 ml HCl gdyż stopniowo przygotowywałem je do przejścia do dużego akwa. Pytanie co teraz z nią dalej zrobić. Zbiornik docelowy ma brutto 280 litrów. Obsada 15 brzanek titea (niektórzy nazywają ją tetra) jednek mieczyk i danio malabarski (relikty po poprzedniej obsadzie) dwa glonojady, i czukuczan chiński, dwa skalary odmiany holenderskiej. Temp 24st C, TwW poniżej 1, TwO 5, pH5-6, NO2-0, NO3-0 baniak ma już ponad rok
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2007, 23:05:45 wysłane przez chomik303 » Zapisane
lukas
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3050


into U'r eyes my face remains


« Odpowiedz #1 : Grudzień 16, 2007, 23:29:09 »

dosyć się rozpisałeś ale poruszyłeś tyle wątków że nie złapałem o co właściwie pytasz. czy ta bocja jest chora? skąd przyszło ci do głowy że świętej pamięci bocję zabiły nicienie?

PS: przy takich parametrach chyba nie masz zbyt wielu roślin?
Zapisane

chomik303
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #2 : Grudzień 16, 2007, 23:39:28 »

heh mam dżungle. Ostatnio wyrzuciłem całego nurzańca bo już mi cały zbiornik zarastał. A co do bocji to dlaczego na nicienie postawiłem gdyż już mi jednego czukuczana załatwiły i też był tak przeraźliwie chudy tylko że w jego przypadku trawało to dłużej. A pytam co dalej robić z tą bocjąco mi została? Przypuszczam że kwarantanna powinna trwać min dwa tygodnie ze względu na cykl rozwoowy kulorzęska. Tylko jeślimi nie przyetrzyma z tej tęsknoty? Przecież nie mogę dokupć jej teraz innej i wpuścić do niej.
Wiem że tu się nie powinno pokazywać swoich baniaków ale to dowód na obecność roślin w moim a poza tym to jeszcze nie jest gotowe by je pokazywać w dziale nasze akwaria
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7a7d00392528393.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/11f473e65780177e.html

Ok muszę wprowadzić pewne poprawki otóż pH na chwilę obecną to około 6,5 (nie mam pH metru tylko zwykłe testy więc jest to wartość orientacyjna)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2007, 23:51:38 wysłane przez chomik303 » Zapisane
Joel
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #3 : Luty 12, 2008, 14:23:23 »

Witam! i mam pytanie,chodzi mi o Bocje Wspaniałą chciałbym sie dowiedzieć jaką temperature wody lubi?? czym ją karmić??
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: