Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
Autor Wątek: 112 Mała Asia :P  (Przeczytany 20211 razy)
Qando
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« : Luty 10, 2008, 19:10:46 »

Więc tak doszedłem do porozumienia z rodzicami i zgodzili sie na 112 pomyslałem moze o jakiejs Azji mam juz z 3 gatunki na ktorych glownie zalezy mi w tym akwa ale nei wiem czy moga byc razem i w jakich ilosciach:

Pierwsza rybica to : Piskorek myslalem tak nad 2-3
Druga : Otosek tak moze z 3-4
I trzecia na ktorej zalezy mi najbardziej Brzanka sumatrzańska wlasnie ich chcialbym miec najwiecej myslalem tak nad 7-9
Ale nei wiem czy wszystkie moga zyc ze soba i czy w takich ilosciach w jakich bym chcial.
Zapisane
seboxx18
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95


« Odpowiedz #1 : Luty 10, 2008, 19:14:15 »

bie doradzam miec brzanek ja miałem i podgryzały mi inne ryby odradzam




Na tym forum piszemy po polsku a nie po polskiemu więc proszę zwracać następnym razem na poprawność swojej wypowiedzi.
Emi
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2008, 13:54:22 wysłane przez Emi » Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #2 : Luty 10, 2008, 19:18:31 »

piskorków podgryzać napewno nie będą .A otoski to nie azja... proponuję tak: brzanka sumatrzańska x10  ,cierniooczek(tzw. piskorek) x5 , glonojad syjamski x1(to glonorzerca z azji)
Zapisane

Qando
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #3 : Luty 10, 2008, 20:21:27 »

a mozna by tak z 12 brzanek 5 piskorkow i moze 2 glonojady bo jednemu moze byc smutno ?
I pytanie rowniez co do roslin podobaja mi sie z roznych biotypow ciagnac caly czas azje czy z roslinami poszalec na rozne biotypy ?
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2008, 21:18:15 wysłane przez Qando » Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #4 : Luty 10, 2008, 22:02:38 »

glonojad syjamski może być tylko jeden on jest bardzo agresywny w stosunku do innych przedstawicieli swojego gatunku (jak podrośnie). Co do roślin to zależy od Ciebie...moim zdaniem jak azja to azja ale to twój baniak Wink Co do ilości brzanek to ja myślę że może być i 12 ale musisz robić częste podmiany i uważać na wzrost azotanów bo 12 to jednak sporo (ale chyba 2 w tą czy 2tą nie robią dużej różnicy...)na początku jak będą małe to spoks ale potem podrosną.. i wtedy te podmiany pewnie się przydadzą częstsze
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #5 : Luty 10, 2008, 22:54:47 »

glonojadów nie kupuj bo masz za mały litraż i robią młyn z roślin jak dorastają. dla sumatrzaków 112 L to też mało miejsca. już lepiej z min. 15 szt pięciopręgich. są mniejsze i w sumie dość podobne w wyglądzie i zachowaniu. piskorków z 5- 6 min. i zadbaj o odpowiedni aranż dla ryb.  jak się zdecydujesz na pieciopręgie to dodatkowo haremik któregoś z mniejszych gat. błędnikowców i masz skompletowaną obsadę jeszcze nie biotopową ale już azjatycką.
Zapisane

Qando
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #6 : Luty 11, 2008, 15:33:15 »

Wiec mysle nad:
11 brzankami
6 piskorkami
1 syjamskim
co o tym myslicie ?
Jesli chodzi o podmiany to dla mnei akurat nie problem dla dobra ryb moglby to robic nawet codziennie nie jest to dla mnie jakis obowiazek tylko przejmnosc
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #7 : Luty 11, 2008, 22:09:42 »

będzie OK chociaż lepiej harem niż samotnego bojka. więcej się dzieje w baniaku. a z tą podmianą wody nie przesadzaj. raz na tydzień standardowo wystarczy. potem sam dojdziesz do tego jak czesto podmieniać.
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #8 : Luty 11, 2008, 22:16:44 »

szymonw domyślam się że znasz się lepiej....(to nie żart ani ironia ma być, nie zrozum mnie żle wiem że azja to Twoja specjalność) ale czy nie uważasz że 11 brzanek w 112 będzie obgryzać bojka? I koledze Qando chodzilo chyba raczej o glonojada syjamskiego a nie bojownika syjamskiego... a glonojad pisaleś -''za duży''
Zapisane

szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #9 : Luty 11, 2008, 22:47:45 »

nojak mu chodziło o glonojada toja umywam ręce. już pisałem co o tym myślę. mślałemżechodzi mu obojka. bojek mógłby być ale nie z sumatrzakami (chociaż przy takiej ilości już się innymi gatunkami tak podobno nie interesują) ale mówiłem o pięciopręgich na przykład (lub jakichś innych mniejszych niż sumatrzaki)
Zapisane

Qando
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #10 : Luty 12, 2008, 16:24:52 »

Ta chodzilo mi o glonojada syjamskiego ale jesli chodzi o glonojada to mowiles ze robi burdel w akwa ? ale czy bedzie sie meczyl ? jesli nie to bylbym w stanie zaryzykowac i kupic 1 i zobaczyc co sie bedzie dzialo potem w kazdej chwili moge oddac komus wielu moich kolegow ma akwa i to dosc spore wiec pewnie ktorys go przyjał no ale jesli ma sie meczyc to nie bede go na to narazał.
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 12, 2008, 19:05:26 »

męczył się będzie jak podrośnie albo jak mu ie zapewnisz prawidłowych warunków. pojedyńcze osobniki są też czasami dość agresywne w stosunku do innych ryb.
Zapisane

Qando
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #12 : Luty 13, 2008, 18:36:32 »

Szkoda bo bardzo mi sie podobaja syjamskie glonojady :/
a co mysliscie o wieczorym podswietleniu led ? np na niebiesko sa jakies przeciw wskazania ? bo wyglada to ciekawie ale nie wiem moze akurat do azji nie pasuje . A co myslicie o podlozu jakis kolor zwirku jasny , ciemny ? a moze piasek ?
Zapisane
szymonw
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1372



WWW
« Odpowiedz #13 : Luty 13, 2008, 19:27:22 »

gdybyś się zdecydował na tą moją propozycję dot. obsady lub podobną konfigurację to piasek nie pasuje bardziej ciemny żwirek.
a z tymi ledami - rób jak chcesz, alenie na całą noc. niech sobie ryby też odpoczną Wink a czy akurat niebieskie pasuje do azji. kwestia gustu. może zielone albo zółte bardziej by pasowało. nie wiem, nie znam się na kolorach. moja żona się zna ale ona na zakupy się wybrała i pewno nie prędko wróci  Lips Sealed
Zapisane

Qando
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #14 : Luty 13, 2008, 19:55:18 »

Myśle ze przy brzankach zostane wiem ze mowiles ze troche male akwa ale czytalem rowniez inne komenty na innych forach ( oczywiscie wiem ze znasz sie na Azji ) i napisane jest ze 112 to znowu nie az takie male ale z glonojada pewnie zrezygnuje no a nad Led to sie zastanowie moze takie delikatne podstwietlenie zielonkawe
Zapisane
Strony: [1] 2 3
  Drukuj  
 
Skocz do: