Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: problem z glonami  (Przeczytany 1909 razy)
kristo76d
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46



« : Luty 03, 2008, 12:47:18 »

witam wszystkich.
mam takie pytanko:
mianowicie ,ostatnio pojawiły mi się brunatne okrzemki i glony nitkowe ale to jeszcze nie jest problem bo juz poczytałem  na tym forum jak z tym walczyć
gorzej wyglada sprawa z czyms co nie wiem co to jest wiec juz pisze o co mi chodzi
od 2-3 dni zaczely mi sie pojkawiac takie białe niteczki na szybach i na dodatek stwierdzilęm ,że to żyje ponieważ się rusz jak się dłużej przyglądałem,co to może być?jak z tym walczyć?
pozdro dla wszystkich
Zapisane

ujaali
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 35


kubeczkom z bojownikami też NIE


WWW
« Odpowiedz #1 : Luty 03, 2008, 12:52:37 »

Może jakieś zdjęcie? To się chyba nazywa nicienie.
Zapisane

jestem kobietą;)
http://www.bojownik.pl
kristo76d
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #2 : Luty 03, 2008, 12:53:28 »

robiłem zdjęcie ,ale nie bardzo widać na zdj ęciu
Zapisane

Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #3 : Luty 03, 2008, 13:26:15 »

To są chyba wypławki, ale nie jestem pewny, czy dobrze kojarzę nazwę. Takie małe białe pełzające po szybie glizdki...  Tongue

W Każdym razie to to pojawia się czasem. Podobno z powodu przekarmiania, czyli jęśli w akwa jest dużo niezjedzonego pokarmu i innych zabrudzeń organicznych itp. I to to znika samo po kilku dniach. Ja miałem kiedyś przez kilka dni. Strasznie się przestraszyłem, ale potem znikneło i się już nigdy nie pojawiło.
 
papa

Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
kristo76d
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #4 : Luty 03, 2008, 16:06:16 »

wielkie dzięki.
aha jak właczyłem światło to po 2 godzinach mało co widać to bo się gdzieś chowa
P.S. to ma nie wielki rozmiary jakieś 3-5mm
Zapisane

Daffidof
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 67



« Odpowiedz #5 : Luty 03, 2008, 16:37:01 »

Też miałem to coś Smiley ale z czasem wymarło samoistnie. Obserwuj czy to coś się nie mnoży, bo jak będzie coraz więcej to może stać sie to problematyczne, ale pewnie za parę dni już ich nie będzie także bez nerwów Smiley
Zapisane
Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #6 : Luty 03, 2008, 20:32:26 »

Ja miałam podobnie, jak Oswald. Pojawiło się to u mnie w akwa pewnego dnia i większość roślin szerokolistnych była pokryta białym nalotem. Musiałam wyjechać na trzy dni i jak wróciłam, to nie było śladu po tym czymś Grin
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
kristo76d
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #7 : Luty 03, 2008, 21:27:51 »

dzięki wielkie
już zaczołem panikować Grin Grin
 papa pozdrawiam wszystkich
Zapisane

kristo76d
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #8 : Luty 08, 2008, 17:42:13 »

WITAM WSZYSTKICH
Mam inwazje glonów chyba wszystkich: okrzemki krasnorosty nitkowe... szok 5 dni nie mialem czasu bo mało byłem w domu a tu masz nie widac akwa
co radzicie jak z tym walczyc bez chemi?? jakies rybki pomoga albo cos??
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #9 : Luty 08, 2008, 18:07:42 »

no jasne- najlepszy sposob- podmianki regularne Wink
ale tak na powanie no to tak... jesli masz sinice musisz wymieniac duzo wody w trakcie walki z nimi. obumarle sa trujace
wymin 30,40%wody, rekami wymiernicz z akwarium wszystkie glony ktore ci sie uda, poscieraj z roslin, kamieni-  jak nie wyciagniesz to zrob chcoc tak zeby je filtr wcignal. zgas swiatlo i nie wlaczaj 3 dni- (filtr na mniejsza moc ale mocne napowietrzanie) za 3 dni wlcz na chwile i ocen efekty- jesli ubywa albo stanelo kontynuowac zamciemnienie az do skutku plus jeden dzien Smiley wode wymieniac 3 razy czescie.
jak juz pozbedziesz sie ataku to up sobie krewetki amano i otoski. moze juz nie dopadna glony twego baniaka. jesli dopadna to kup kosiarki- ale wtedy zapomnij o jakichkolwiek mchach.
poza tym dzieisatki razy pisalismy kolego o tym Smiley jak walczyc Smiley ale nie zaczales watku nowego wiec modzi cie nie dopadli wiec napisalem Wink
Zapisane

Piotrek1
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 196


« Odpowiedz #10 : Luty 08, 2008, 18:27:53 »


ja bym do tego jeszcze owinął akwa kocem ze wzystkich stron na 3-4 dni, tak zeby nawet dzienne swiatło sie nie dostawało, duze lepsze efekty beda ..
Zapisane
kristo76d
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 46



« Odpowiedz #11 : Luty 08, 2008, 18:48:53 »

no tak ,ale podobno okrzemki to wynik słabego światła a jak zaciemnie?? to bede miał zardzewiałe całe akwa:(Sad
z drugiej strony te inne glony
ahh..no coś trzeba działać Grin
Zapisane

PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #12 : Luty 08, 2008, 19:20:38 »

no tak ,ale podobno okrzemki to wynik słabego światła a jak zaciemnie?? to bede miał zardzewiałe całe akwa:(Sad
z drugiej strony te inne glony
ahh..no coś trzeba działać Grin

okrzemki tez potrzebuja swiatla do rosniecia Wink je generalnie trzeba podmiankami i czyscic mechanicznie Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: