Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 138
  Drukuj  
Autor Wątek: Budujemy BIMBROWNIĘ ;)  (Przeczytany 600226 razy)
Gordon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125


I&I... only one truth


« Odpowiedz #345 : Marzec 26, 2007, 14:42:43 »

hm.. ja narazie z tego co wyszukalem w szafce Cheesy... wybralem strzykawke na dyfuzor.. tylko tak jak widzalem na jednej fotce wetkniete w nia bylo drewienko lipowe... no ja takowego nie posiadam.. i chcilaem spytac czy zamiast niego moge w taka strzykawe wetknąć np. korek od wina?
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 14:51:11 wysłane przez Gordon » Zapisane

Chillout...
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #346 : Marzec 26, 2007, 15:08:26 »

Cytuj
no ja takowego nie posiadam.. i chcilaem spytac czy zamiast niego moge w taka strzykawe wetknąć np. korek od wina?
Nie sądzę, żeby korek był przepuszczalny ... a o to przecież chodzi ...
Zapisane

Gordon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125


I&I... only one truth


« Odpowiedz #347 : Marzec 26, 2007, 15:21:43 »

A cokolwiek innego oprocz lipowego drewienka?... no nie mam jak sobie czegos takiego skombinowac... nie mam w poblizy lasu bo ym poszedl, uciol lipe i wystrugal sobie kosteczke Cheesy... no ale lasu ni mom. Jest jakiś inny materiał, który móglbym wepchnąć do strzykawki?

p.s
1. a czy to koniecznie musi być drewno lipowe?... bo lipy w pobliży nie znajde, ale mam brzoze - to też miekkie drzewo.. czy moge właśnie kawałek drewna brzozowego wtyknąć do strzykawki?
2. czy jakbym znalazl juz zalozmy jakis material  zeby wepchnąć do strzykawki to nic więcej nie robić?... nie robić w tym"koreczku" zadnych dziurek ani nic?... on sam będzie przepuszczał bąble?( zakładając że to będzie korek z lipy)? a no i czy on musi byc tak idealnie dopasowany do strzykawki? czy jakby mial zbyt male pole przekroju to uszczelinic to klejem jakims? np poxipolem?
3. czytałem ze zacier mam zrobić z
    - drożdży
    - cukru
    - ciepłej wody
no dobra... a moglibyście mi powiedzieć w jakich proporcjach zmieszać i ile ich dać do butli 1.5 litra?

pliz niech ktoś odpisze Smiley
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2007, 16:52:19 wysłane przez Gordon » Zapisane

Chillout...
RobRoy
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 72


« Odpowiedz #348 : Marzec 26, 2007, 17:13:28 »

3. czytałem ze zacier mam zrobić z
    - drożdży
    - cukru
    - ciepłej wody
no dobra... a moglibyście mi powiedzieć w jakich proporcjach zmieszać i ile ich dać do butli 1.5 litra?

pliz niech ktoś odpisze Smiley
Skocz do pierwszego wątku masz opisane czarno na białym
Zapisane

450 l czrna wodzionka        Skalary
Gordon
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 125


I&I... only one truth


« Odpowiedz #349 : Marzec 26, 2007, 18:54:56 »

spoko loko dzieks all. bimbrownia juz dziala Cheesy... a wogole to ma znaczenie gdzie umieszcze dyfuzor? ( w jakiej czescie akwa?)
Zapisane

Chillout...
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #350 : Marzec 26, 2007, 19:32:55 »

spoko loko dzieks all. bimbrownia juz dziala Cheesy... a wogole to ma znaczenie gdzie umieszcze dyfuzor? ( w jakiej czescie akwa?)

gdzies, gdzie jest ruch wody
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #351 : Kwiecień 03, 2007, 16:20:16 »

Zrobiłem sobie bimbrownię Smiley Ruszyła po 2 godzinach. Jedyne co mnie niepokoi to to, że jak wsadzę rurkę do akwarium bez dyfuzora to bąbelki lecą, ale duże, a jak wsadzę z dyfuzorem (w moim przypadku okrągły niebieski kamień od napowietrzacza) to bąbelki nie lecą wogóle. A może poprostu ich nie widać? Kamień powinien przepuszczać gaz, poniewaz przy napowietrzaczu wszystko ładnie działa.
Zapisane

jogi_18
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 74



WWW
« Odpowiedz #352 : Kwiecień 03, 2007, 17:02:34 »

moim zdaniem sa jakies nieszczelnosci!!
tez tak mialem!!
tyle ze u mnie okazalo sie ze jeden z korkow od butelki nie byl dokrecony!!
sprobuj dmuchnac w konec wezyka jak bedziesz mogl tloczyc powietrze to znaczy ze sa nieszczelnosci!!
Zapisane

240L-MALAWI
15L-Krewetkarium
CyFer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 339



WWW
« Odpowiedz #353 : Kwiecień 03, 2007, 17:41:56 »

Dzisiaj po szkole wogóle nie leciało, ponieważ jedna z zakrętek była nie szczelna. Zakleiłem ją i co2 leciało, ale jak dam ten kamień od napowietrzacza to nie widac by lecialo.

EDIT: Dmuchnąłem i po chwili już nie mogłem bo to wyglądało tak jakby już nie było tam miejsca na o2. Puściłem i poczułem w ustach dziwnie słodki smak :/ Co2 chyba leci...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2007, 17:45:46 wysłane przez CyFer » Zapisane

Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #354 : Kwiecień 03, 2007, 18:39:00 »

nie kumam dokladnie o co chodzi, ale jak nie leci przez kamien, to jest nieszczelna.
Ja 3 razy podchodzilem, dopuki skumalem, ze rurki aluminiowe, ktore uzylem mialy na calej dlugosci szczeline  Tongue

najlepiej zrob na nowo, zaklej na maxa silikonem i poczekaj przez noc, aby zaschlo na AMEN i bedzie cacy. Zakretki mozna potraktowac z gory papierem sciernym, aby lepiej trzymalo  Good !
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« Odpowiedz #355 : Kwiecień 11, 2007, 20:12:29 »

Mam problem. Czemu moja bimbrownie chodziła tylko dwa dni??? Zrobiłem tak jak jest na forum. Zacier zrobiłem tak:
- 1l. ciepłej wody
-2 szklanki cukru
- 10g. drożdży
- 1 łyżeczke sody poto aby nie zakwaśić wody.
 To wszystko wymieszałem w 2l butelce a jako bufora do czyszczenia CO2 użyłem butelki 0.5l.
 Wszystko uszczelniłem i podłączyłem to do kamienia napowietrzającego( wiem że to nie dobre rozwiązanie ale chciałem sprawdzić czy to działa) i napoczątku leciały bąbelki ale po dwóch dniach już nie.  Angry
  Czym jest to spowodowane??? Morze to sodą??? Prosze o rady, bo chce na dniach światło w pokrywie wymienić na mocniejsze, zmieniam obsade i przeżucam się na holendra:) Cheesy Ale do tego potrzebne jest przedewszystki CO2........ Z góry dziękuje wszystkim którzy będo chętni mi pomóc. Wink
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #356 : Kwiecień 11, 2007, 20:38:19 »

o sodzie pierwwsze slysze....  Huh nie kumam konceptu i nie powiem Ci, czy to przez to...

a tak poza tym: moze miales przeterminowane drozdze albo dales zbyt ciepla wode.

normalnie bimberownia leci przyn. miesiac
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
szymczak16
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 243


« Odpowiedz #357 : Kwiecień 11, 2007, 20:50:05 »

No soda jest po to aby Co2 ni zakwaszało wody. Drożdże kupiłem prosto ze sklepu:) A morze za zimno mam w domu, 21 stopni??? A co do wody to ona nie jest ani za gorąca ani za zimna poprostu przegotowałem ją w czajniku i odczekałem aż ostygnie. A morze woda nie powina być gotowana??? Czy to jest bez różnicy?? Kurcze pomóżcie mi....
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #358 : Kwiecień 11, 2007, 22:37:36 »

co do sody, to Ci nie powiem, bo pierwsze slysze.
Co to za patent, mozesz wyjasnic? Bo CO2 w zasadzie po to jest, aby zakwaszac wode no i jako budulec dla roslin  Huh

ja tez mam 21° w domu. to nie gra duzej roli. Najlepiej przebiega fermentacja w chyba... nie wiem cos ok 30-36°, ale w 21° tez idzie

woda przegotowana czy nie - tez nie gra roli!
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #359 : Kwiecień 12, 2007, 09:48:21 »

Soda nie jest po to zeby nie zakwaszało wody ... Jest po to żeby zwolnić proces.
Zapisane

Strony: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 138
  Drukuj  
 
Skocz do: