Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 134 135 [136] 137 138
  Drukuj  
Autor Wątek: Budujemy BIMBROWNIĘ ;)  (Przeczytany 599359 razy)
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #2025 : Grudzień 07, 2011, 18:45:23 »

Rozumiem, czyli wystarczy mi wmiare dobre oświetlenie oraz nawożenie EI i roślinki powinny dobrze wyglądać i rosnąć?
tak tylko nie zapominaj o tym CO2 bo bez tego w EI ani rusz
Jeszcze chciałem zaznaczyć że poleciłem EI bo w tym systemie rosliny rosną najszybciej a o takie coś pytałeś, możesz wypróbować też inne systemy nawożenia tylko te zazwyczaj wymagaja albo większej wiedzy albo zasobniejszego portfela.

Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #2026 : Grudzień 08, 2011, 21:34:46 »

A ile cukru dajesz na te 15L? Pytam, bo robię podobnie, tyleże nie pasteryzowałem niczego, bo i tak wszystko szło na bimber.
Zapisane

kaim126v
to
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96



WWW
« Odpowiedz #2027 : Styczeń 22, 2012, 10:19:18 »

Mam Takie Pytanie Czy macie jakiś sposób na Dobry Tani zacier do bimbrowni ?
Jak wiadomo Cukier Ostatnio Bardzo Drogi
A butla do małego Akwarium Raczej się nie opłaca;/
Zapisane

tooo
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #2028 : Styczeń 23, 2012, 08:27:08 »

Sa tam jakieś sposoby z sodą itp. ale podpowiem Ci, że ja daje 1kg cukru na ten 5L plastikowy baniak. Wody tak do załamania, szczypta odżywki dla drożdży i szczypta kwasku cytrunowego. Działa około miesiąca, więc całkowyty koszt = 1kg cukru na miesiąc. Reszte kupisz w saszetkach i starczy Ci na pół roku albo i więcej - prosto, tanio i skutecznie. Polecam
Zapisane

kaim126v
to
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96



WWW
« Odpowiedz #2029 : Styczeń 23, 2012, 11:14:15 »

Bardzo Ciekawy Sposób z Własnego Doświadczenia i Wiem że gdy zrobię
Zacier z pół kilograma cukru starcza mi tylko na tydzień ..
Mógłbyś podać dokładny Przepis ? Tongue
Zapisane

tooo
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #2030 : Styczeń 23, 2012, 20:43:49 »

No przecież podałem ;] zapomniałem tylko o drożdżach - suche granulowane do pieczenia - sakiewka 7 gram na jeden baniaczek (jestem w Anglii - nie wiem czy znajdziesz podobne w Polsce). Bardzo ważne jest, żeby nie dać za dużo drożdży bo szybciej "skonsumują" cukier - może dlatego Ci 1/2kg starczało na tydzień. Poza tym jest bardzo ważne, żeby nie dawać za dużo cukru, maksymalne stężenie to 1kg na 4,5 litra wody - ten przepis 1410 to o kant d....y (za przeproszeniem :]) - w pewnym momencie alkohol zaczyna przekraczac 18 %, a w wyższym stężeniu drożdże giną - więc tym samym tracimy cukier.

Więc: 7g suchych granulowanych drożdży do pieczenia, ~4L wody, 1kg cukru (można dać nawet troszke mniej), szczypta pożywki dla drożdży, szczypta kwasku cytrynowego. Ważne jest, aby wodę nalać wręcz gorącą, nasypać cukru i mieszać do tąd aż się cały rozpuści, odczekać aż woda przestygnie (mniej niż letnia - 25 stopni) i wtedy dodać drożdże, kwasek i pożywkę.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2012, 20:47:00 wysłane przez fr0t » Zapisane

sebtul
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 314



« Odpowiedz #2031 : Styczeń 23, 2012, 21:12:48 »

Czemu dodaje się kwasek cytrynowy? Czy jest on potrzebny?
Zapisane

gg - 4479432
DorianUK
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 80


Memento Mori


« Odpowiedz #2032 : Styczeń 23, 2012, 21:24:46 »

A co to takiego jak pozywka dla drożdży??.
Na jakie akwarium używasz 5l bimbrownie???
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #2033 : Styczeń 24, 2012, 07:07:45 »

Czemu dodaje się kwasek cytrynowy? Czy jest on potrzebny?
Żeby zakwasić odrobine roztwór - nie jestem pewien, ale z doświadczenia wiem, że drożdże pracują lepiej w bardziej kwaśnym środowisku - są bardziej wydajne.

A co to takiego jak pozywka dla drożdży??.
Jak masz jakiegoś winiarza znajomego to go zapytaj - za długo by tłumaczyć, ewentualnie gogluj.

Na jakie akwarium używasz 5l bimbrownie???

Jedna do 210L, druga do 38L - fakt, że w 210L mam troszkę za mało CO2 ale wole mieć zamało i dolać odrobine EC od czasu do czasu niż każdej nocy obawiać się o przyduszenie ryb, a w 38L mam sam narybek i mnóstwo roślin, więc przyduszenie tam nie grozi...

BTW. Dlatego wspomniałem o mojej bimbrowni, bo kolega pytał o tanie rozwiązanie do małego akwarium.
Zapisane

Rychter
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2034 : Styczeń 31, 2012, 23:52:01 »

Jestem na etapie kompletowania sprzętu do akwarium (112L). Kupiłem używany zbiornik, gość dorzucił mi filtr wewnętrzny Aqua Szut Junior Bio N 500. Ponieważ planuję zakup kubełka, ten filterek przypuszczalnie będzie robił za mechanika. A teraz do rzeczy. Mam zamiar nawozić CO2 z bimbrowni, pomyślałem więc by zastosować filtr wewnętrzny jako reaktor. Bezpośrednie zasysanie CO2 z bimbrowni podobno może się źle skończyć. W tym wątku (czytałem tylko 10 pierwszych stron, później zwątpiłem Tongue) często pojawiał się pomysł poboru dwutlenku węgla z kielicha przez wężyk venturiego. Wpadłem na jeszcze inny pomysł. Do jednej z komór filtracyjnych chcę włożyć prosty dyfuzor (strzykawka i kostka lipowa). W ten sposób CO2 zostanie rozbite przez wirnik filtra i rozprowadzone po akwarium. Równocześnie nie ma potrzeby stosowania kielicha i nie ryzykuję zassania zacieru do akwarium. Czy ktoś może testował podobny patent? Ew. co jeszcze możecie polecić (wiem, że może w wątku coś już było, ale przeczytanie ponad 100 stron zajmie wieki Tongue proszę o wyrozumiałość). I jeszcze jedno pytanie. Bimbrownia na noc po raz setny. Czy trzeba odłączyć?W jaki sposób najlepiej? Na forum pytanie pojawia się często, jednak brak jednoznacznej odpowiedzi.
Pozdrawiam!
Zapisane
kaim126v
to
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 96



WWW
« Odpowiedz #2035 : Luty 01, 2012, 13:50:13 »

Myślę że Strzykawka i kostka Lipowa To najlepsze Rozwiązanie ,
Z tego co Wiem To Napowietrzanie Podczas Podawania Co2 Nie ma
Sensu Gdyż  Zabija to Co2 Które podajesz. A Co dostania się zacieru do
Akwarium to wydaje się mi to nie możliwe . . . 2 Butelka W Bimbrowni z wodą
Działa jak  zaworek bezpieczeństwa  . . nie masz szans przedostanie się
Do Akwarium zacieru
Co do wyłączenia bimbrowni na noc jest to nie możliwe   . . .
Ja po prostu wyciągam Wężyk Na noc .
Zapisane

tooo
Rychter
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #2036 : Luty 02, 2012, 02:03:55 »

Z tego co Wiem To Napowietrzanie Podczas Podawania Co2 Nie ma Sensu Gdyż  Zabija to Co2 Które podajesz.

Napowietrzanie będzie odbywało się tylko i wyłącznie przez ruch lustra wody. Filtr wewnętrzny posłuży jako mechanik, ew. wężyk venturiego będzie zasysał CO2 z kielicha. Aby filtr napowietrzał wodę, wężyk musi wystawać ponad lustro wody, a nie będzie. Jeżeli CO2 będzie pobierane z dyfuzora w komorze filtracyjnej, wężyk venturiego nie zostanie w ogóle podłączony.

A Co dostania się zacieru do
Akwarium to wydaje się mi to nie możliwe . . . 2 Butelka W Bimbrowni z wodą
Działa jak  zaworek bezpieczeństwa  . . nie masz szans przedostanie się Do Akwarium zacieru

Gdzieś na początku tematu komuś coś takiego ponoć się przytrafiło. Filtr może wytworzyć spore podciśnienie.

Co do wyłączenia bimbrowni na noc jest to nie możliwe   . . .
Ja po prostu wyciągam Wężyk Na noc .

Oczywiście, że jest to niemożliwe. Pytanie tylko czy trzeba. Butle trzeba zakręcać, jednak co do bimbrowni nie wszyscy są zgodni. Wyciągasz wężyk z dyfuzora czy z bimbrowni? Czy można byłoby np. odkręcić nakrętkę z drugiej butelki. Woda w niej działa jak filtr i sprawia, że opary z zacieru nie dostają się do akwarium. Czy pozwalając ulatniać się wszystkiemu na pokój nie narażam się na ewentualne podtrucie CO2(akwarium będzie stało w sypialni)? I czy rano w pokoju nie będzie zapachu, jakbym był po ostrej imprezie Tongue
Zapisane
fr0t
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 490


WWW
« Odpowiedz #2037 : Luty 02, 2012, 08:17:37 »

Co do wyłączenia bimbrowni na noc jest to nie możliwe   . . .
Ja po prostu wyciągam Wężyk Na noc .

Jeżeli woda jest dobrze i non-stop napowietrzana np. dzięki ruchu tafli wody i nie ma przerybienia to w ogóle nie trzeba ani "wyłączać"/"odkręcać" bimbrowni, ani wyciągać żadnych wężyków, dyfuzorów itp.
Nic rybkom się nie stanie, a roślinki będą miały wystarczającą ilość CO2 z rana po zapaleniu światła.

I odradzam wsadzania dyfuzora lub czegoś w tym stylu do filtra, z czasem bimbrownia słabnie i filtr zassie wszystko z butelek, jak zassie, to butelka się skurczy i wtedy poziom zacieru może sięgnąć wężyka w nakrętce - trudno to przegapić, bo dzieje się to bardzo powoli i po pewnym czasie, ale lepiej dmuchać na zimne.
Zapisane

rafalkudlaty
Bywalec
****
Wiadomości: 401


« Odpowiedz #2038 : Luty 03, 2012, 19:11:37 »

mam problem z dyfuzorem i zdecydowałem się zastosować "dzwon" w 54l (zrobiony z kieliszka 25ml) czy rozpuszczalność co2 będzie wystarczająca jeśli umieszczę go przy samym dnie??
Zapisane

Burza
Zainteresowany
**
Wiadomości: 166



« Odpowiedz #2039 : Luty 19, 2012, 14:07:15 »

Czy coś takiego, oczyści wystarczająco brudne co2?
Zapisane

Strony: 1 ... 134 135 [136] 137 138
  Drukuj  
 
Skocz do: