Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Jaka obsada w 54 litrowym akwarium?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaka obsada w 54 litrowym akwarium?  (Przeczytany 5061 razy)
artug
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Maj 15, 2004, 18:32:07 »

Chciałbym założyć akwarium  Cheesy  do dyspozycji mam 54 litrowy zbiornik, który dostałem w spadku po braciszku  Cool , jednak do końca nie wiem jaką obsadę ryb mam wybrać  :oops: i jaki osprzęt techniczny zastosować  :idea: ?
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #1 : Maj 15, 2004, 18:37:56 »

Osprzęt - oczywiście grzałka, filtr i jakieś oświetlenie. Jakie, pewnie bardziej doświadczeni Ci tu opiszą. Najlepsze grzałki to ponoć Jager. Obsada - zanim wpuścisz jakąkolwiek rybkę zbiornik musi dojrzewać jakieś 2 tygodnie, może nawet więcej. W 54 litrach w zasadzie nie masz wielkiego pola do popisu, więc nie przesadzaj z rybkami. Może na początek kilka gupików. Widziałem tu również pomysły z neonkami, kiryskami itp., ale akwarium ma przede wszystkim cieszyć Twoje oko. Odradzam gatunki mocno terytorialne, a także osiągające większe rozmiary - będę się źle czuć w takim zbiorniczku.
Zanim jednak kupisz jakąkolwiek rybkę - poczytaj o jej wymaganiach - i oczywiście pytaj na forum Smiley

Powodzenia !
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 15, 2004, 21:25:53 »

mówie to co przedmówca...  jeśli chodzi o sprzęt to ja mam swój upatrzony a każdy z nas ma inny gust:) a jeśli chodzi o rybki to polecam mieczyki molinezje  neonki(od 7 sztuk) głupiki glonojady:). Polecam z ozdób łupine kokosową , korzeń  z roślinek --- hmmmm nie mam do nich szczęścia więc nic nie pisze:) POWODZENIA inny Ci coś więcej doradzą:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Maj 15, 2004, 22:24:48 »

Na początek nie ma co szaleć piltr Aqua szut będzie dobry ten z tych mniejszych nie podam modelu bo do łba nic nie przychodzi... Grzałka zwykła 50W do tego termostat RT-2 A lub B (B lepszy) to ze sprzęty do tego oświetlenie ale ja tu sie nie wypowiadam bo zależy co chcesz w nim trzymać.
Zapisane

112,25
sir Michael
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 676


WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 16, 2004, 08:17:25 »

do 54 polecam gupiki, zbrojniki nieb. i mieczyki (ze 2) lub http://www.allegro.pl/show_item.php?item=25358142 Cheesy
Zapisane
tomeek7
Bywalec
****
Wiadomości: 312



« Odpowiedz #5 : Maj 16, 2004, 18:00:24 »

rowniez jak poprzednicy gupiki, neonki mieczyki badz kiryski
Zapisane

...::: 126 litrów :::... zmiana obsady
...:::25 litrów :::...Mała Tanganika
artug
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #6 : Maj 17, 2004, 12:42:07 »

Wszystkim dziękuję  Cheesy  za bardzo cenne rady, jako początkujący akwarysta napewno z nich skorzystam.
Zapisane
Kapsel
Bywalec
****
Wiadomości: 352



WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 17, 2004, 14:26:55 »

powodzenia i wrazie kłopotów pytaj zawsze pomożemy:)
Zapisane

Gloncie gloncie.... / 07.01.06 pierwsza próba rozmnożenia Zbrojnika złotego.../29.01.06 druga próba... 02.02.02 JEST IKRA ZłOCISTEGO GLONOJADA!! Pierwsze ich tarło parka od malkosci chodowana... ;]
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: