Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Filtr do oczka  (Przeczytany 3585 razy)
Krzysiek S
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7



« : Styczeń 26, 2008, 13:26:24 »

Chciałem się zapytać z jakich warstw powinien sie składać filtr do oczka oraz jakie grube powinny być te warstwy. Również interesuje mnie jaki powinien być przepływ w litrach na godz. Dodam że moje oczko ma wymiary jakieś 15m na 6m i około 1,6m głębokości co daję ładną poejmność w metrach sześciennych;))
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #1 : Styczeń 26, 2008, 14:57:16 »

w takim przypadku filtr jest kompletnie zbedny Wink nie wiem jak potezna pompe potrzebowalbys do filtracji tego zbiornika Wink polecalbym to co wszystkim polecam, do pieknego oczka wodnego (u ciebie juz prawie staw Wink ). zaopatrz sie w duzo moczarki kanadyjskiej i jeszcze dla urody strzalki wodnej. jesli zapewnisz odpowiednie zarosla filtracja bedzie kompletnie zbedna Wink to juz nie akwarium Wink rzadzi sie troche innymi prawami Wink znaczy taka jest moja teoria Wink
Zapisane

Krzysiek S
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7



« Odpowiedz #2 : Styczeń 26, 2008, 15:35:04 »

no jest tu kilka lilii wodnych trochę roślin takich przybrzeżnych ale moczarki jeszcze nie próbowałem:/ A gdzie to można dostać czy to jest to samo co rośnie w jeziorach? Bo jeśli tak to nie będzie z tym najmniejszego problemu;)) pozdrawiam
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #3 : Styczeń 26, 2008, 18:17:42 »

no to najnormalniejsza moczarka rosnaca w polsce Wink i polecam tez poszukac strzalki Cheesy jest sliczna Smiley na pewno zadziala, tyko,ze musisz posadzic odpowiednio duzo Wink ja mialem oczko 5 razy mniejsze i mialem okolo 40 pedow moczarki po okolo 25cm posadzone Smiley jak posadzisz odpowiednio duzo to nie trza sie martwic ani o glony ani o nieklarowna wode Wink
Zapisane

Krzysiek S
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 7



« Odpowiedz #4 : Styczeń 27, 2008, 11:32:22 »

Na wiosnę chcę powiekszyć to oczko o parę metrów i utworzyć tam strefę przybrzeżną. I tu rodzi się moje kolejne pytanie jakiej ziemi najlepiej użyć dla roślin wodnych żeby dobrze rosły ale żeby nie barwiła ona zbytnio wody. Jakiej mieszanki użyć najlepiej:)?
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: