Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: P.L Akwarium 100 l  (Przeczytany 6778 razy)
P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« : Styczeń 24, 2008, 17:30:15 »

Witam witam  papa
chciałbym wam pokazać moje akwarium nie należy do idealnych ale co do akwarystyki to dochodze do większej wprawy .
akwarium :dł. 80 cm ,wys. 45 cm , szer.30cm                                                                                                                                              
filtr : Turbo 550
grzałka : Grzałka Aqua Szut 100 W                                                          
nawożenie Co2 : "Naturafin Natural system Co2" cały zestaw
oświetlenie : aqa glo 40 W dla ryb i roślin nocne : brak
parametry  wody :
ph 6
kh  5
gh 9
temp. 27 C'
nawożenie : na razie tropicale aqua plant uzupełniam multimineral i ferro-aktiv  
żwir : kwarcowy 3 mm użyżniany tetra plant crypto można tam zobaczyć tandetne żółte kamienie do których mam sentyment bo miałem je w 1 akwarium  Cry
obsada akwarium :
dodam jeszcze że samic nie mam bo skalara i gurami dostałem bo koega akwarium likwiduje  nie chciałem ich przyjąć ale szkoda by mi ich było żeby były do śmieci wyrzucone ładne były a samiec mi nawet gniazda buduje więc chyba dobże się czuje  Tongue
więc 1 x skalar (welon)
1x gurami (gold)
5X sumy szkliste
rośliny :
wgłębka , nurzaniec azjatycki ,nurzaniec spiralny ludwigia zielona gatunek strzałki którego gatunku nie potrafie określić
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac7d573f20ef0990.html
macie jakieś pomysły?? coś sie nie podoba ??uwagi?? coś zmienić piszcie wezme to pod uwagę
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2008, 18:00:19 wysłane przez P.L » Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #1 : Styczeń 24, 2008, 17:49:41 »

Cóż ja bym zmieniła zdjęcia ,spróbuj zrobić bez lampy w ciemnym pokoju tak aby jedynym żródłem światła było akwarium, bo szczerze mówiąc wygląda nie najlepiej a jestem przekonana że to wina nieodpowiednich fotek na których niewiele widać Sad
Zapisane

przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #2 : Styczeń 24, 2008, 17:54:18 »

Masz 20W na 100L a to stanowczo za malo, poninienes miec przynajmniej 2swietlowki.. optymalnie jest 0,5W na litr wody.
Wtedy rosliny ładnie rosna. W zwiazku ze slaybym oswietleniem nie ma sensu nawozic. Masz zestaw CO2 wiec proponuje zainwestowac jeszcze w dodatkowe oswietlenie Cheesy

Pewnie wiesz, ze wys. akwa45cm to stanowczo za malo dla skalara... Poszukaj kogos z wyzszym akwa, gdzie skalar bedzie mogl sie prawidlowo rozwijac.

Zdjecia rob bez lampy blyskowej przy załaczonym oswietleniu, wtedy akwarium wyglada o wiele lepiej.
Zapisane

zyga07
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 170


« Odpowiedz #3 : Styczeń 24, 2008, 18:07:49 »

twoje brzanki to stadne ryby najlepiej dokup jeszcze...
taka sama sprawa z bystrzykami....
Zapisane

akwa 68
wielogatunkowe
akwa 200l
malawi
P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #4 : Styczeń 24, 2008, 19:34:11 »

tzn chciałem się pozbyć ryb ale nie moge dostawałem pojedyncze sztuki i w zamiarze mam zostawić tylko sumy
Zapisane
HellgatE
Zainteresowany
**
Wiadomości: 70



« Odpowiedz #5 : Styczeń 24, 2008, 20:37:48 »

Akwarium dosyć ładne hmm mogłeś zrobić wieczorem ale tak to spox
Zapisane


Mieczyk Smiley i Molinezje
Moje GG : 10710353
Wink Wink
P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #6 : Luty 01, 2008, 14:14:23 »

ok pozbyłem się brzan i błyszczyków wkrótce dam nowe foty tak jak radziliście
Zapisane
seba75
Gość
« Odpowiedz #7 : Luty 01, 2008, 14:22:03 »

ph 6  Huh jakie teraz masz parametry? no i oswietlenie 20 w na 100 L to malutko minimum 0,5 w na L dodalbym tam nawet dwie swietlowki
Zapisane
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #8 : Luty 01, 2008, 14:26:28 »

Faktycznie mało światełka. Dodaj z jedną przynajmniej świetlówkę. Pół wata na litr być nie musi , bo pewnie nie jest Twoim zamiarem robić roślinnego,  a cryptocoryny  i echinodorusy rosna bardzo dobrze przy mniejszym świetle. Z fotki wynika też , że masz mało strasznie podłoża.Ten echinodorus jest nie posadzony zbyt dobrze. Dodaj troszke żwirku:).
P.S. Swoja drogą zastanawia mnie , że dużo osób strzela jak z automatu , że musi być 0,5 W /litr, skoro ktoś nie piszę , że ma być holender.
Powodzenia .
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2008, 14:28:48 wysłane przez sircula » Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
seba75
Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 01, 2008, 15:50:42 »

P.S. Swoja drogą zastanawia mnie , że dużo osób strzela jak z automatu , że musi być 0,5 W /litr, skoro ktoś nie piszę , że ma być holender.

strzelaja ? faktycznie niektore ryby nie potrzebuja mocnego oswietlenia ale z roslinami jest inaczej, 05 w/ L to juz holender ? doczytalem ze masz 0,6W / L to mam to traktowac jako mega wypas holender czy jak?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2008, 16:59:17 wysłane przez seba75 » Zapisane
P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #10 : Luty 01, 2008, 18:04:30 »

musiałem wymienić całą górną klape bo po pujściu do zoologa okazało sie ze gościu mi powiedział '' klapa jest bez sensowna w użyciu bo jest wejście na jedną świetlówke '' mam teraz 40 w  Wink
Zapisane
szalinski_2005
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #11 : Luty 01, 2008, 20:04:34 »

witam to mój pierwszy post
mam mianowicie pytanie czy pod akwarium nie ma żadnej podkładki bo na zdjęciu nic nie widze a jeżeli nie ma to może grozić to katastrofą
Zapisane

anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #12 : Luty 01, 2008, 20:13:10 »

Owszem - postawienie zbiornika bezpośrednio na blacie może skończyć się katastrofą. Jeśli kolega P.L. czegoś pod zbiornik nie podłoży to mu się zawartość wyleje na dywanik / podłogę.
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2008, 20:15:34 wysłane przez anrd » Zapisane

P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #13 : Luty 01, 2008, 20:14:14 »

nie wszystko stoji solidnie przez 4 lata  Good !
Zapisane
P.L
Zainteresowany
**
Wiadomości: 65


« Odpowiedz #14 : Luty 01, 2008, 20:17:02 »

Z fotki wynika też , że masz mało strasznie podłoża.Ten echinodorus jest nie posadzony zbyt dobrze. Dodaj troszke żwirku:).
na focie wydaje sie ze tak mało pozdr.
Zapisane
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: