Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku
Strony: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 98
  Drukuj  
Autor Wątek: akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku  (Przeczytany 600224 razy)
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #1350 : Luty 21, 2011, 20:39:08 »


Drożdży należy dać 10g lub inaczej 1dkg! 10dkg = 100g, a 100g to zazwyczaj cała kostka drożdży.
Faktycznie moja pomyłka.
Oczywiście miałem na myśli 10g
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
lajtowygosc
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 134


« Odpowiedz #1351 : Luty 21, 2011, 21:00:31 »

ja dużo nie wniosę ale wydaje mi się, że inny wątek jest o bimbrowni hehe
Zapisane
Jojtek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #1352 : Luty 24, 2011, 15:07:57 »

Chciałbym do mojego akwa 54l dać ziemie ogrodową lecz nie wiem jaką. To musi być jakaś specjalna do roślin? Czy zwykła ziemia z pola? Na ziemie trzeba dać ten żółty piasek co pisze w pierwszym poście? Czy mogę od razu dać czarny bazalt? I czy wogóle opłaca się dać do akwa 54l ziemie? Oświetlenie będzie ok 0,7w/l
Zapisane
rainbow
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #1353 : Luty 24, 2011, 15:21:04 »

jak chcesz mieć dużo roślin to jest sens podłoża z ziemią , ziemię trzeba uniwersalną kupić w ogrodniczym , jak możliwe to bez nawozów , zamiast ziemi też jest dobry torf kwaśny , oczywiście to ma być przysypane żwirkiem lub bazaltem z pare cm bo z samą ziemią będzie sajgon
Zapisane
Jojtek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #1354 : Luty 24, 2011, 16:34:17 »

Aha, a ile cm dać tej ziemi? I ile cm żwirku? Jednak to będzie zwykły żwir rzeczny.
Zapisane
rainbow
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 59



« Odpowiedz #1355 : Luty 24, 2011, 17:14:41 »

ziemi daj ze 2cm , żwirku więcej ze 4cm
Zapisane
Andrij
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1223



WWW
« Odpowiedz #1356 : Luty 24, 2011, 18:03:34 »

Tu masz wszystko co chcesz a nawet więcej  Grin
http://www.roslinyakwariowe.pl/index.php/artykuly/podoza-i-substraty-akwariowe/akwaria-na-bazie-ziemi-ogrodowej.html
Zapisane

GG: 2202940
Strona klubu w którym gram: www.blekitnipiersciecj.futbolowo.pl

radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #1357 : Luty 24, 2011, 19:12:17 »

Cytuj
Chciałbym do mojego akwa 54l dać ziemie ogrodową lecz nie wiem jaką. To musi być jakaś specjalna do roślin? Czy zwykła ziemia z pola? Na ziemie trzeba dać ten żółty piasek co pisze w pierwszym poście? Czy mogę od razu dać czarny bazalt? I czy wogóle opłaca się dać do akwa 54l ziemie? Oświetlenie będzie ok 0,7w/l

Witam Jojtek co do ziemi mogę Tobie powiedzieć na własnym przykładzie, gdyż u mnie baniaczek chodzi już ponad 1,5 roku na ziemi
to tak ziemię możesz dać kupną uniwersalną z Castoramy moim zdaniem z pola też się nada.... do tej ziemi możesz dodać torf, glinę, piasek rzeczny przepłukany ( na budowie znajdziesz), do tego możesz dodać keramzyt(z ogrodniczego)...to wszystko najlepiej jak byś przykrył siatką lub firanką itp aby ziemia nie wypływała, a na siatkę możesz dać co już będziesz chciał czy żwirek, bazalt itd...
Czy ziemia opłaca się w 54l myślę, że tak ja przygodę z ziemia rozpocząłem w 80l (chyba tyle litrów miało moje akwa)
co do oświetlenia to jeśli 0,7W to myślę że OK ja też takie miałem i wszystko super rosło obecnie mam prawie 1W lub lekko ponad i też jest OK!!! nie ma co się sugerować że ziemia jest tylko do LOW TECH
pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Marzec 11, 2011, 19:20:32 wysłane przez radula » Zapisane

roko79
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #1358 : Luty 28, 2011, 22:51:40 »

Witam. Zastanawiam się czy nie sprobowac ziemi do oczek wodnych. Próbował może ktoś z Was? Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 23:01:14 wysłane przez roko79 » Zapisane

POZDRAWIAM ROBERT
Jojtek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #1359 : Marzec 11, 2011, 15:07:27 »

A po co mieszać ziemie z piaskiem? A keramzyt planuje wymieszać z ziemią. A i będzie gniło to podłoże? Co z strefami beztlenowymi? odmulać dno?
Zapisane
akwamaniak89
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #1360 : Marzec 11, 2011, 18:01:19 »

trzeba wymieszac ziemie z piaskiem, zwirem by nie gnilo i byl lepszy dostep tlenu, ja dalem jeszcze kulki z gliny i roslinki rosna jak szalone bez nawozow Wink
Zapisane

Moje 112   Wink


Uploaded with ImageShack.us
Jojtek
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 58


« Odpowiedz #1361 : Marzec 11, 2011, 20:16:55 »

aha, a mogę wymieszać tą ziemie z piaskiem budowlanym szarym? I nic więcej nie dawać? A na to żwirek dać?
Zapisane
akwamaniak89
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #1362 : Marzec 12, 2011, 19:42:51 »

mozesz ale lepiej poszukaj zwiru z budowy taki zolty...daj troche gliny wymieszaj naloz na to siatke najlepiej moskitiere zawin jej boki pod spod i przysyp wszytsko zwirem oczywiscie roslinki wpierw posadz Roll Eyes
Zapisane

Moje 112   Wink


Uploaded with ImageShack.us
komanch
Zainteresowany
**
Wiadomości: 70


« Odpowiedz #1363 : Marzec 25, 2011, 22:44:04 »

ziemia ogrodowa uniwersalna 10 l  torf kwaśny 5 l keramzyt ( to kupisz w ogrodniczym )
piasek rzeczny 3-4 kg ( na budowie ) węgiel aktywny kilka opakowań podłoże fitus floran (zoologiczny moskitiera albo siatka do regipsów (skład budowlany ewentualnie obi praktikerr leroy merle )

ziemia mieszasz z piaskiem i dobrze ją rozmieszaj aż uzyskasz jednolitą masę  do tego dodajesz torf i znowu mieszasz aż uzyskasz jednolitą masę jak już wszystko dobrze wymieszasz dodaj floran fitus stopniowa aż poczujesz pulchność ziemi i na końcu keramzyt można dodać zwykła glinę porobić malusie kuleczki i wymieszać z ziemią

A ja mam takie pytanko ile keramzytu wrzucić do tych 10l ziemi + 5l torfu? no i na ilu litrowe akwarium to wystarczy mniej więcej?
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2011, 22:45:37 wysłane przez komanch » Zapisane
moroboro
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 220


« Odpowiedz #1364 : Marzec 28, 2011, 09:50:00 »

ziemia ogrodowa uniwersalna 10 l  torf kwaśny 5 l keramzyt ( to kupisz w ogrodniczym )
piasek rzeczny 3-4 kg ( na budowie ) węgiel aktywny kilka opakowań podłoże fitus floran (zoologiczny moskitiera albo siatka do regipsów (skład budowlany ewentualnie obi praktikerr leroy merle )

ziemia mieszasz z piaskiem i dobrze ją rozmieszaj aż uzyskasz jednolitą masę  do tego dodajesz torf i znowu mieszasz aż uzyskasz jednolitą masę jak już wszystko dobrze wymieszasz dodaj floran fitus stopniowa aż poczujesz pulchność ziemi i na końcu keramzyt można dodać zwykła glinę porobić malusie kuleczki i wymieszać z ziemią

A ja mam takie pytanko ile keramzytu wrzucić do tych 10l ziemi + 5l torfu? no i na ilu litrowe akwarium to wystarczy mniej więcej?
Litr, dwa ale pamiętaj by kupić małą granulację, ja kiedyś nie zwróciłem uwagi i mam ping pongi do dziś.

A właśnie, gdzie kupujecie zwykłą glinę?  
« Ostatnia zmiana: Marzec 28, 2011, 10:50:51 wysłane przez Grajewiak » Zapisane
Strony: 1 ... 89 90 [91] 92 93 ... 98
  Drukuj  
 
Skocz do: