Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku
Strony: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 98
  Drukuj  
Autor Wątek: akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku  (Przeczytany 600206 razy)
ka93mil
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #1230 : Wrzesień 15, 2010, 20:31:14 »

ja dałem taką budowlaną, co się przy tynkowaniu daje
Zapisane

neuron
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36



« Odpowiedz #1231 : Wrzesień 15, 2010, 20:59:15 »

ja dałem taką budowlaną, co się przy tynkowaniu daje
A jak przesadzasz rośliny to nie wrastają  Ci się korzenie roślin w nią. Tyle znawców tematu aż się gubię, jedni stosują(oddzielają żwir od ziemi) inni nie ,bo korzenie  niby wrastają  Huh
Zapisane
ka93mil
Nowy
*
Wiadomości: 49


« Odpowiedz #1232 : Wrzesień 16, 2010, 17:12:27 »

Kiedys słyszalem opinię zeby przed posadzeniem rosliny przyciac jej korzenie, wtedy będzie miala bujniejsze.
Zapisane

piotrw_78
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #1233 : Wrzesień 26, 2010, 19:54:32 »

może pytanie troche dziwne ale czy akwa na ziemi ogrodowej wymaga nawożenia w płynie dla przykładu podam że żelaza po zmierzeniu testem JBL wykazało śladowe ilości, reszta parametrów w normie ale wzrost roslin jakby przystopował, akwa ma jakieś 3 miesiące od zalania.
Zapisane
radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #1234 : Wrzesień 26, 2010, 20:17:44 »

witam jeśli po zalaniu miałeś dobre parametry, a teraz widzisz że nie ma Fe to należy podać nawóz. Ja u siebie podaje nawozy od jakiegoś czasu, choć akwarium ma na ziemi już od lutego więc kilka miesięcy...
pozdrawiam mam nadzieję, że pomogłem
miłego wieczorku
Zapisane

piotrw_78
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #1235 : Wrzesień 26, 2010, 20:22:55 »

dzięki za odpowiedź  żelazo oczywiście podałem ale czy powinienem podac jeszcze coś np. potas mikor lub makro ?
Zapisane
ARTUR 30
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #1236 : Wrzesień 27, 2010, 22:12:34 »

Witam :
jestem tu nowy .Dzisiaj zrobiłem reaktywacje w moim akwarium 112L na bazie ziemi ogrodowej Smiley
Zapisane
piotrw_78
Zainteresowany
**
Wiadomości: 69


« Odpowiedz #1237 : Wrzesień 28, 2010, 19:49:52 »

to  jak z tym ziemniakiem ? skoro dałem ziemię ogrodową to po co nawozić ten sam rezulat otrzymał bym przy samym żwirku + naożenie rosliny wypuszczją korzenie z łodyg powyżej  podłoża a to znak że coś im brakuje , więc zapytam po co ziemniak ?
Zapisane
robgr85
Zainteresowany
**
Wiadomości: 91


Fotograf, (Robert)


WWW
« Odpowiedz #1238 : Październik 07, 2010, 19:08:54 »

Witam :
jestem tu nowy .Dzisiaj zrobiłem reaktywacje w moim akwarium 112L na bazie ziemi ogrodowej Smiley


Będzie dobrze, moje chodzi już chyba od roku, roślinność bujnie się rozwija, nie muszę go nawozić. Tak jak kiedyś miałem problemy z roślinkami (zanim zdecydowałem się na glebę w akwa), to teraz jest petarda.

W akwarium rybki,  stadko krewetek i filtr hmf - jest ono praktycznie bezobsługowe (poza przerzedzeniem od czasu do czasu roślinek i dolaniu odparowanej wody Smiley ).

Pozdrawiam
Zapisane

Mój FotoBlog - regularnie aktualizowany - proszę o komentowanie wpisów
http://96litrow.blogspot.com -  mój blog akwarystyczny UPDATE: 29.10.2009 - zakładamy akwarium na bazie ziemi ogrodowej - fotorelacja
Pethro
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2391


« Odpowiedz #1239 : Październik 07, 2010, 20:23:52 »

to  jak z tym ziemniakiem ? skoro dałem ziemię ogrodową to po co nawozić ten sam rezulat otrzymał bym przy samym żwirku + naożenie rosliny wypuszczją korzenie z łodyg powyżej  podłoża a to znak że coś im brakuje , więc zapytam po co ziemniak ?
wszystko zalezy od tego jakie rośliny dobierzesz, niektóre już tak mają że wypuszczają korzenie z łodygi
Zapisane
rodia
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1062


memento mori


WWW
« Odpowiedz #1240 : Październik 07, 2010, 22:03:27 »


Cytuj
Będzie dobrze, moje chodzi już chyba od roku, roślinność bujnie się rozwija, nie muszę go nawozić.

Witam
2 razy stawiałem akwarium na ziemi, teraz od 2 miesięcy jest ten drugi raz. za każdym razem ewidentnie brakowało makro, zazwyczaj fosforu i potasu. Bywały tez okresy gdzie i azotu było mało. Naprawdę nawet makro nie dajesz?
Zapisane
starnaw
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #1241 : Październik 13, 2010, 17:24:01 »

Witam...
Chcialem się podpiąć pod temacik...:)z racji tego że jestem tu nowy chciałem wszystkich serdecznie pozdrowić... i powiem tak temat że tak powiem zaj...y    ....ale  wszystko jest jasne i nie jasne.... jeden kolega pisze dodaj do ziemi "to" a drugi klega pisze nie tego nie dodawaj........składniki to rzecz gustu i proporcje co i ile czego... ale nie wiem czy mi to umkneło czy poprostu tego nie było .... mianowicie chodzi mi o to że ja mam pod żwirem kratkę 1,5cm wysikości na długości 140cm i szerokości 35cm a na niej żwir z kratki wychodza mi 2 kominy jeden komin mam podpięty pod eheim a drugi pod kaskade obydwa filtry zasysyasją syfek spod rusztu przefiltrowuja i daja do akwa. główny filtr to tetra ex 1200 (niektórzy spytają czemu nie eheim, już pisze tetre miałem od początku a akwa jakieś 7mies po zalaniu... a jakieś 3 miesiące temu dostałem ten filtr od brata.... tylko że bez mediów i bez niczego....Czyli mając filtr denny i polożony ruszt pytanie nasówa się takie... czy mogę na sam ryszt wysypać ziemię i pozostawić filtr denny czy też przy zastosowaniu ziemi zlikwidować filtr denny.... Proszę jeszcze o kolegę który ma u siebie jużziemię.... wiem że najtańsza jest najlepsza... nie nawozona.... dodać glinę torf a jeżeli ziemia jest torfowa?Huh dodać mam sama glinę czy mogę użyć tylko tej ziemi i tez będzie git? Proszę o sprecyzowane odpowiedzi..... dzieki i pozdrawiam cieplutko
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 17:34:17 wysłane przez starnaw » Zapisane

Baniak 300L
Oświetlenie HQI 2x150W+2xT5 54W
Filtacja EHEIM,TETRA TEC 1200, KASKADA
Nawożenie CO2 butla,PG
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #1242 : Październik 13, 2010, 19:33:20 »

No wiec moim zdaniem filtr denny zassa Ci cala ziemie i bedziesz mial czarne wody hehe. Uwazam ze filtr denny wogole nie jest za dobry bo troche syfu w akwa powinno zostac... Ja w akwa mam tylko ziemie z kretowiska (swiezego) i nic nie dodawalem. Torfu bym nie dawal bo zmienia wlasciwosci wody. Gline bym dal (ja nie dalem bo nie mialem). Co do filtra: "dlaczego nie eheim tylko tetra" ja sam mam chinski kubelek sunsun hw 303b, malo za niego zaplacilem i filtruje bardzo dobrze i jest cichy (nie tak jak eheim ze glosny-nie raz bylem u kogos kto mial eheima to mozna oszalec (w niektorych wypadkach...)).
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
starnaw
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


« Odpowiedz #1243 : Październik 15, 2010, 00:37:11 »

No dzięki Marcin za dopowiedź.... czrne wody powiadasz heh chyba pierwsze w akwa by były:)... no to lipa z tym rusztem moim, chociaz powiem Wam koledzy że odkoąd go mam to no3 mam zerowe..... syfek też jest gdzie nie gdzie bo w niektórych miejscach mam wzniesienia i tam już nie wyssie denny wszytskiego.... a może zamiast rezygnować z dennego filtra to poprostu sadzić roślinki w doniczki???Nie koszyczki tylko takie małe doniczki często w nich mini kaktusy są posadzone...... troche żwiru na spód ziemie i na wierzch znowu żwirek żeby ziemia nie pływała i wkopać w żwir żeby były nie widoczne.... podpowiedział mi ten pomysł kolega akwarysta( dziękówka wielka Kamil Smiley) ...) może wtedy bym zachował i denny i rośliny by miały ziemie i by bylo git.....:)słyszałem tez że ziemia gnije może nie w ciągu 3 miesięcy może za 10-12 miesięcy ale prędzej czy później zgnije.... a  doniczkę....poprostu mozna sobie wyjąć zmienić ziemię i po sprawie.... nie robiąc pelnego restartu...również przesadzanie roślin prostsze.... nie trzeba wyrywać  korzeni z ziemi która jest na dnie akwa... zwyczajnie wyjmuje i przesadzam w inne miejsce obsypując żwirem..... ale to wiecie ile osob tyle opini... no a tym czasem jak najmniej glonów Smiley)  pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2010, 00:48:11 wysłane przez starnaw » Zapisane

Baniak 300L
Oświetlenie HQI 2x150W+2xT5 54W
Filtacja EHEIM,TETRA TEC 1200, KASKADA
Nawożenie CO2 butla,PG
Marcin14
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1725



« Odpowiedz #1244 : Październik 15, 2010, 10:51:38 »

Ja jak juz pisalem nie jestem za dennymi filtrami... NO3 jak masz zero to rosliny Ci rosnac nie beda bo one potrzebuja NO3 tak jak wszystkiego; znam osoby ktore z powodzeniem mialy w akwa ziemie ponad 2 lata (po dwoch latach ziemia robi sie jalowa)-nie slyczalem o tym by ziemia gnila. Co do doniczek to: rosliny bedziesz mial tylko w jednym miejscu, rosliny nie beda mialy miejsca by wypuscic korzenie-moje lotosy, zabienice i kryptokoryny maja korzenie po 40cm dlugie wiec...
Krotko mowiac ja bym kupil inny filtr i zalozym normalnie najpierw ziemia i na to zwir.

A jeszcze tak napisze: ja nie dawalem miedzy ziemia a zwirem firanki itp. Dlaczego? :

po pierwsze: jak damy taka firanke to roslina korzeniami sie przez oczka przecisnie i "przywiaze" sie do tej firanki wiec przy wyciaganiu rosliny mamy cala firanke na zewnatrz wraz z ziemia;

po drugie: gdzies czytalem ze to jest po to zeby sie na zwir nie wymieszal z ziemia-ziemie jest latwo wyplukac ze zwiru i kto uzywa takiego zwiru by nie przelecial mu przez firanke (np. 0,5 cm), wiec tak czy siak cos sie wymiesza, a gesta firanke dac na ziemie to prawie to samo co tej ziemi dam nie dawac...

po trzecie: szkoda firanki :p xD

Ja jeszcze nie dawalem tych kartonow itp. na co to... Nikt nie patrzy co jest pod zwirem tylko to co jest nad wiec...

Ja zakladalem na ziemi 2x 84L; 1x250L; 3x36L; 1x18L i 1x10L.
Zapisane

250L słodkie
540L + 112L morskie
Strony: 1 ... 81 82 [83] 84 85 ... 98
  Drukuj  
 
Skocz do: