Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku
Strony: 1 [2] 3 4 ... 98
  Drukuj  
Autor Wątek: akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku  (Przeczytany 591230 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #15 : Styczeń 27, 2008, 20:26:37 »

i gdzie niby te zdjęcia z dzisiaj?
Zapisane

marzenaszym
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 114



« Odpowiedz #16 : Styczeń 27, 2008, 20:36:32 »

no radula, lotos super wygląda, oby tak dalej, pozdrawiam
Zapisane

"veritas odium parit, obsequium amicos"
"prawda rodzi nienawiść, ustępliwość przyjaciół"
seba75
Gość
« Odpowiedz #17 : Styczeń 27, 2008, 21:46:55 »

Marzena, kiedy zobaczymy fotki twojego podwodnego swiata ?
Zapisane
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #18 : Styczeń 27, 2008, 21:59:38 »

Radek zauważyłeś jakieś zmiany w wodzie
to znaczy czy podłoże podniosło Ci parametry wody po4 no3 FE jak sie to zachowuje ?
Zapisane
marzenaszym
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 114



« Odpowiedz #19 : Styczeń 28, 2008, 06:31:52 »

Marzena, kiedy zobaczymy fotki twojego podwodnego swiata ?
Wiesz na razie to akwa ma 4 dni, jeszcze muszę korzenie obsadzić mchem i wsadzić kilka roślinek,
zobaczycie jak wpuszczę rybki - pod koniec lutego  Grin
Zapisane

"veritas odium parit, obsequium amicos"
"prawda rodzi nienawiść, ustępliwość przyjaciół"
seba75
Gość
« Odpowiedz #20 : Styczeń 28, 2008, 07:53:13 »

bez rybek tez bylo by milo poogladac  Smiley no ale poczekamy - pozdro  Smiley
Zapisane
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #21 : Styczeń 28, 2008, 07:53:34 »

Marzena spokojnie po woli jeszcze swój zbiornik pokażesz .
Jak na razie pozwól rośliną dobrze się ukorzenić i zbiornikowi dojrzeć.
Obserwuj zbiornik i sie dziel spostrzeżeniami Smiley
Powodzenia
Zapisane
radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #22 : Styczeń 28, 2008, 12:45:19 »

Cytuj
Radek zauważyłeś jakieś zmiany w wodzie
to znaczy czy podłoże podniosło Ci parametry wody po4 no3 FE jak sie to zachowuje ?

A więc odpowiadając na pytanie, nie niezauważyłem, aby zastosowanie ziemi podniosło mi jakiekolwiek parametry wody, po założeniu zbiornika miałem takie parametry wody
ph-7;
nh-0
no2-0
no3-5mg/l
kh-6
gh-10
po4-okolo 1
 teraz na chwilę obecną są następujące :
ph-7;
nh-0
no2-0
no3-okolo 1mg/l
kh-6
gh-10
po4-okolo 1 oraz Fe - około 0,1-0,2mg/l
przy takich parametrach rośliny rosną, bez glonów, widoczne jest bąbelkowanie, na dzień dzisiejszy jeszcze nic nie nawoziłem, a jak widać w moim poprzednim poście różnica jest w wielkości roślin. A więc z czystym sumieniem mogę powiedzieć ze ziemia w akwarium nie wpływa na parametry wody.
Marzena a jak u Ciebie to wygląda z parametrami Huh?
 pozdrawiam
Zapisane

Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #23 : Luty 01, 2008, 09:30:14 »

Witam Smiley

Ja mam akwarium 200L na bazie ziemi ogrodowej od listopada 2007r. Jedno powiem, nie zastanawiajcie się tylko zakładajcie takie akwaria Smiley


Lotosy puszczają mi cały czas podwodne liście wielkości dłoni, zwartki rosną mi najpiękniej pod słoncem - poprzednio ciągle miałem z nimi problemy, żabienice pięknie smigają, sagittarie i nurzance również. Były jeszcze hygrophile i heteranthery na samym początku, ale z nich zrezyngowałem w low techu bo je mam az w 3innych akwariach, wiec nie chciałem zeby było podobnie. Jedno napiszę!! Pewnie wielu z was ma/miało problem z hygrophilami gubiejącymi dolne liście, w low techu czegos takiego nie występuje ... Smiley
Sam teraz się zastanawiam czy 112L nie przerobić na LT  Roll Eyes

Ostatnio posadziłem prawdziwego lotosa tygrysiego, w 112L pod 4x18w miał problemy z rozrostem itd, a w low techu ... jak głupi! Po paru dniach się tak ukorzenił, ze juz nie dało się go wyrwać Cheesy

Moje LT ma 3-4msc. więc jeszcze jest młode Wink
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
chemik1986
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #24 : Luty 01, 2008, 10:41:52 »

a czy ta ziemie  po wyjeciu z worka , torf jakos wczesniej przygotowujecie czy nie?parzycie itp?nie brudzi wam wody?nawet po zasypaniu zwirkiem?
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2008, 10:45:18 wysłane przez chemik1986 » Zapisane
jarek1994
Zainteresowany
**
Wiadomości: 54

Pozdrawiam wszystkich!!


« Odpowiedz #25 : Luty 01, 2008, 11:37:41 »

Ja mam w domu  keramzyt. Na lace u sasiada jest wykopana dziura, sasiad chcial sprzedawac torf ale mu to nie wypalio. Czy mozze byc taki torf Huh Ziemie ogrodowa raczej mam i co jest jeszcze potrzebne o wegiel i glina tez jest.
Zapisane
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #26 : Luty 01, 2008, 12:32:05 »

a czy ta ziemie  po wyjeciu z worka , torf jakos wczesniej przygotowujecie czy nie?parzycie itp?nie brudzi wam wody?nawet po zasypaniu zwirkiem?
wszystko ładujesz do zbiornika i zasypujesz podłożem końcowym no i taka ta polityka bez płukania , parzenia itd jedyne co wymaga płukania to podłoże końcowe Smiley
Co do zbiorników czy mąci wodę itd. pozaglądaj to galerii nasza akwaria tam znajdziesz myślę że właściwą odpowiedź Smiley))
« Ostatnia zmiana: Luty 01, 2008, 12:34:07 wysłane przez TURYSTA » Zapisane
radula
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 223


« Odpowiedz #27 : Luty 01, 2008, 17:51:38 »

Na lace u sasiada jest wykopana dziura, sasiad chcial sprzedawac torf ale mu to nie wypalio. Czy mozze byc taki torf Huh

niewiem czy inni się ze mną zgodzą, ale torf w sklepie nie kosztuje, aż tak dużo, aby brać coś co jest niesprawdzone i niewiadomo co to dokładnie jest ja u siebie kupiłem torf 40 litrów za 5 zł więc to nie wiele !! moim zdaniem nie powinieneś ryzykować tylko kupić torf kawaśny za 5 litrów zapłacisz może 3 zł pozdrawiam
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #28 : Luty 01, 2008, 18:09:05 »

albo torf włóknisty do terrarium Smiley w zoologicznym
Zapisane
jarek1994
Zainteresowany
**
Wiadomości: 54

Pozdrawiam wszystkich!!


« Odpowiedz #29 : Luty 01, 2008, 18:21:52 »

No dobra kupie Wink cos jeszce oprocz tego? W necie nie moge nigdzie znalesc fitus florian. W niedzielw jade do bydgoszczy moze cos tam bedzie.  papa
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 98
  Drukuj  
 
Skocz do: