Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 98
  Drukuj  
Autor Wątek: akwaria na bazie ziemi ogrodwej co i jak krok po kroku  (Przeczytany 595321 razy)
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #30 : Luty 01, 2008, 18:23:45 »

No dobra kupie Wink cos jeszce oprocz tego? W necie nie moge nigdzie znalesc fitus florian. W niedzielw jade do bydgoszczy moze cos tam bedzie.  papa
A czytałeś stronę pierwszą ?
Zapisane
marzenaszym
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 114



« Odpowiedz #31 : Luty 01, 2008, 22:23:24 »

Witam,
oto moje akwarium - ma tydzień  Grin

http://images34.fotosik.pl/128/033dec1be45935f2.jpg

i pierwszy mieszkaniec  Grin

http://images32.fotosik.pl/127/e9b40213827d55fd.jpg
Zapisane

"veritas odium parit, obsequium amicos"
"prawda rodzi nienawiść, ustępliwość przyjaciół"
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #32 : Luty 01, 2008, 22:26:06 »

No dobra kupie Wink cos jeszce oprocz tego? W necie nie moge nigdzie znalesc fitus florian. W niedzielw jade do bydgoszczy moze cos tam bedzie.  papa
A czytałeś stronę pierwszą ?

nie moze znalezc bo nie wie,ze sie pisze floran tak na prawde a nie florian Wink
Zapisane

seba75
Gość
« Odpowiedz #33 : Luty 01, 2008, 22:29:35 »

oto moje akwarium - ma tydzień  Grin

wow bardzo ladne widac kobieca reke  Wink tak trzymaj  Good !
Zapisane
chemik1986
Zainteresowany
**
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #34 : Luty 01, 2008, 23:30:38 »

a doradzcie mi jaka  warstwa  pozdloza wlasciwego?akwa 200 l!ile cm?bo tez nie do konca wiem!a ta siatka to moze byc taka ociepleniowa ?pozdr
Zapisane
TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #35 : Luty 02, 2008, 12:11:24 »



No ładnie to zaczyna wyglądać
Mniej grzebania więcej cierpliwości Smiley Good !
Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #36 : Luty 03, 2008, 09:37:16 »

No odpaliłem akwarium z podłożem "Turysta Mix"  Grin Jak to wygląda na starcie - link w stopce. W Waszych akwariach (m.in. Turysta, marzenaszym) to podłoże zdaje egzamin a zbiorniki są bardzo ładne i mam nadzieję, że z moim akwarium po miesiącu będzie podobnie Smiley
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #37 : Luty 03, 2008, 10:12:41 »

efekty to za około 2 tygodnie pamiętaj o świeceniu 6 h na początek Smiley
Zapisane
fish000
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 193


mały elektronik :D ( słóżę pomocą)


« Odpowiedz #38 : Luty 03, 2008, 10:33:58 »

A ja mam taki troche abstrakcyjne pytanie . Czy w takim podłozu , czy wogóle w podłozu w akwarium mozna chodowac jakies drobne zyjątka kture normalnie zyją w dnie poza slimakami ?? np. ochotke albo rurecznieki ??
Moze to głupie ale fajnie bylo by miec w akwa pokarm który sam sie wychoduje !
Zapisane

166 litrów -ogólne
3x zbrojnik niebieski
2x kirysek spiżowy
2x czarna tetra
6 rozbora klinowa
14x neon inessa
4x danio lamparcie
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #39 : Luty 03, 2008, 12:23:37 »

Turysta - mam jeszcze pytanie. Mianowice jaki wpływ ma na wodę podłoże wg Twojej receptury? Czy coś trafia dodatkowego do wody? Czy mocno zmieniają się parametry wody? Jeśli tak to które?
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #40 : Luty 03, 2008, 16:04:50 »

Coś sobie wyjaśnijmy
to podłoże nie jest moim patentem ja po prostu tak je sobie zrobiłem za wskazówka Emi
a pomysł całkowity jest od Diany Smiley
Te podłoże nie zmieni Ci znacznie parametrów wody jedynie co może nastąpić okresowo to wzrost
N P K  i fe a jak wiesz to są dobre składniki na glony Smiley
dlatego świecimy 6 h aby podłoże miało czas na rozwój bakterii i ukorzenienie sie roślin
Za jakiś czas gdy nastąpi już pełny start podłoża twoja woda będzie wykazywała braki azotu potasu fosforu i żelaza ale widzisz wszystko to będzie w podłożu a wartości śladowe będą widoczne wodzie na testach a pomimo to i tak wszytko będzie ładnie rosło
Taka mała nie pisana zasada która też dostałem od Emi i Sebosa a zarazem od życia testy pokażą swoje a rośliny swoje i gdzie tu mądrość ?
Jednak można nawozić zbiornik ale rób to naprawdę bardzo delikatnie i oszczędnie Smiley
Jak się wprawisz to sam uznasz że zbiornik na ziemi  jest stabilnym biologicznie  zbiornikiem ba ja nawet nie odmulam bo rybie kupki nawożą same zbiornik  ale tu jest ważna mądra obsada i brak przerybienia  ale to już pewnie wiesz Smiley
Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #41 : Luty 03, 2008, 17:29:19 »

Zapytałem o parametry ponieważ dziś rano sprawdziłem sobie kH i pH i wyszło kH=9 i pH=6,6(!). Woda z kranu ma pH 7,6-7,8. Wiem że ma spaść bo w podłożu jest torf no i "podrzucam" trochę CO2 do baniaka. Ale że spadło aż tak bardzo.... Huh
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #42 : Luty 03, 2008, 18:00:41 »

To nie wina torfu w dnie za wcześnie aby zdążył wpłynąć na parametry wody  , tylko co2 może go podajesz za dużo ale ph 6,6 to znakomite Smiley wielu by dało żeby taki mieć
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2008, 18:03:49 wysłane przez TURYSTA » Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #43 : Luty 03, 2008, 18:02:19 »

Wierz mi, że ja też dałbym wiele, żeby takie pH utrzymać... oj ile ja bym dał  Grin
Zapisane

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #44 : Luty 03, 2008, 18:05:36 »

dostosuj dawkę co2 przy takim wysokim kh nie powinno być problemów Smiley
u mnie co2 24/h plus deszczownia optymalny  ruch wody i ph 6,6 6,4 Smiley
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 ... 98
  Drukuj  
 
Skocz do: