Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby «  Rybki zdychają :-( Bledną im kolory mają poszarpane płetwy.
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Rybki zdychają :-( Bledną im kolory mają poszarpane płetwy.  (Przeczytany 9600 razy)
onekil
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


« : Styczeń 23, 2008, 21:17:41 »

Witam wszystkich.

Proszę o pomoc! Jestem nowy mam akwarium od tygodnia.
Od czterech dni zdycają mi rybki:
- pierwszy był mieczyk - wyblakł z kolorów cały pyszczek miał w białym nalocie
- następnego dnia padł Danio Pręgowany - Wyblakł i miał poszarpane płetwy(nie miał białego nalotu)
- potem Bojownik (objawy j.w.bez białego nalotu na pyszczku)
- wczoraj 1 Danio (objawy j.w.bez białego nalotu na pyszczku)
- dzisiaj 1 Danio (objawy j.w.bez białego nalotu na pyszczku

Akwarium 55l, filtr atman f302, napowietrzacz, temp 26
Dodatkowo dużo roślinek, kożeń i jakiś zamek z piaskowca

Obsada obecna to:
5x Danio
5x Kirysek
5x Mieczyk
1x Zbrojnik

PROSZĘ POMOCY CO SIĘ DZIEJE JAK ZARADZIĆ!!!

« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2008, 22:18:54 wysłane przez onekil » Zapisane
Trulek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95



« Odpowiedz #1 : Styczeń 23, 2008, 21:22:55 »

A co tam robiły rybki jak masz akwarium od tygodnia  Roll Eyes
Owocnego czytania postów Wink
Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #2 : Styczeń 23, 2008, 21:26:02 »

1) przerybienie
2) akwarium nie dojrzało
3)wywal zamek
4)czytaj, czytaj i czytaj!
pozdrawiam
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
onekil
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #3 : Styczeń 23, 2008, 21:37:28 »

Kobieta w sklebie zoologicznym dała mi aquatan na uzdatnienie wody i bio kultury bakterii, powiedziała, że po 24 godzinach można wpuszczać rybki. TO CO JA MAM TERAZ ZROBIĆ I CO SIĘ DZIEJE W MOIM AKWARIUM!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2008, 22:22:36 wysłane przez onekil » Zapisane
onekil
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #4 : Styczeń 23, 2008, 21:39:16 »

Ddięki za tak szybką odpowiedź  Smiley
Zapisane
onekil
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #5 : Styczeń 23, 2008, 21:41:17 »

To co mam zrobić jaką obsadę proponujecie. Czy teraz wszystkie rybki zdechną, myślałem że to jakaś choroba.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2008, 22:21:14 wysłane przez onekil » Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 23, 2008, 21:44:08 »

NIE PISZ POSTA POD POSTEM
to 1
2 tak większość ryb raczej ci zdechnie  Undecided
radze poczytac o dojrzewaniu .... i dawaj duże dawki bio kultur
3 nie sluchaj babki w zoologu, dla niej liczy sie zysk, zdechną ci wczesnie ryby to kupisz nastepne, a w miedzyczasie wciśnie ci troche lekarstw i innych cudownych środków ... błędne koło
i poczytaj dużo forum, portal WŚ i kilka stron akwarystycznych ....
pozdro
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
onekil
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #7 : Styczeń 23, 2008, 22:04:36 »

serdeczne dzięki za zainteresowanie, odpowiedzi i pomoc.
czyli nie muszę likwidować całego akwarium wygotowywać, odkażać itp. i zaczynać od nowa.
To akwarium to dla mojego małego synka, dzięki niemu i ja złapałem niezłego bakcyla akwarystycznego, najpierw była kula z bojownikiem ale jak poczytałem na forum to pobiegłem do sklepu i kupiłem akwarium. Myślałem, że będzie ok a tu... :-(
Akwarystyka wciąga mnie powoli jak modelarstwo.
Jak by były jeszcze jakieś spostrzeżenia, uwagi to bardzo proszę, narazie jestem w tych sprawach bardzo zielony.
Z lektury forum napewno skożystam.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2008, 22:20:14 wysłane przez onekil » Zapisane
Remi Akwafan
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12


I love Fish!


« Odpowiedz #8 : Styczeń 24, 2008, 20:37:06 »

Następnym razem poczekaj ok. 2 tygodnie i porób testy parametrów wody. Dbaj o nie. Powadzenia.  Wink
Zapisane
dana_2002
Nowy
*
Wiadomości: 18


« Odpowiedz #9 : Luty 25, 2008, 23:00:26 »

w sumie to nic mu nie doradziliscie.
To nie problem niedojrzałego akwa. Ja mam akwarium roczne, dojrzałe, dbam o nie i moje ryby maja własnie takie same objawy. Zdechła już połowa rybek. Reszta dzielnie sie trzyma, ale obawiam sie, czy przezyją.
Naczytałam się tu sporo róznych postów i rad i nie dowiedziałam sie co to za choroba. Wszyscy pytaja o parametry wody, szukaja winy u akwarysty, a problem pewnie polega na tym, że ze sklepu przyniesiono chora rybke i zaraziła inne. Przydałaby sie więc rada co zrobic w tej sytuacji, a tej rady nie znalazłam, choć naczytałam sie sporo.
Zapisane
Oswald
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1478


Moje Logo


WWW
« Odpowiedz #10 : Luty 26, 2008, 01:04:56 »

Jedną z podstaw jest zrozumienie zasad filtracji biologicznej. Na samych chorobach nie znam sie dobrze, ale we wszystkim innym chętnie Ci pomogę. W razie problemów napisz na PW, to dam Ci GG.

Dobrze rozumiem Twoją sytuację, bo moje pierwsze akwa też zakładałem dla mojej córeczki i sprzedawca znalazł se we mnie frajera. Tak mnie to wkurzyło, że dziś jestem tu jednym z moderatorów.  Grin
Zapisane

Moje akwa: 375, 112, 63
Lubię projektowanie podwodnych światów.
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #11 : Luty 26, 2008, 05:38:20 »

 widac mamy samych specjalisctów na forum, szkoda tylko ze prawie kazdy krzyczy a nikt nie powiedzial co robic,
drogi kolego zdaza się objawy jakie opisujesz moga byc spowodowane wieloma czynnikami ( nie do ciebie Ozi)

1) filtr musi chodzic 24h/dobe
2) kup testy i sprawdz wode najwazniejszy czynniki ph, twardosc, zawartosc no3, zawartosc no2, i nh4/no3/
jezeli jest w wodzie no2 lub nh3/nh4 to zrob podmiane wody na odtstaną 24 godziny wode z kranu
dodaj biostartery i idz do sklepu lub do innego akwaryty i popros zeby ci mul z filtra wycisnął z woda do woreczka i w domu wlej ten syf do akwarium
to najlepszy biostarter jezeli inne ryby maja biały nalot - jezeli sa to klebki waty to nalezy podniesc temprature do 28 stopni i dac srodek na plesniawke
jezeli sa to biale drobne kropeczki to trzeba dac srodek na ospe rybią,
podmieniac okolo 10% wody codziennie na świerzą i odstaną wode
i wlaczyc napowietrzanie silna aeracja przyspiesz proces dojzewania akwarium
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #12 : Luty 26, 2008, 10:06:06 »

@dana_2002 - na 99% jest to problem niedojrzałego akwarium. Ryb się nie wpuszcza po 24h chocby nie wiadomo co sprzedawca mówił.
Teraz jedynym sensownym rozwiązaniem jest regularna podmiana wody (10%) co 2 dni, podniesienie temp do 27-28 stopni (ze względu na pleśniawkę). Do tego dałbym soli, postarał się o szybkorosnące rośliny. Żadnych medykamentów bym nie stosował bo to tylko wybije i tak bardzo uboga florę bakteryjną. Pożyczenie wody od innego akwarysty jest też niezłym pomysłem.
Oczywiście testy bardzo się przydadzą. Powodzenia
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: