Ile dawać ochotki?

<< < (2/4) > >>

krzysiek74:
Cytat: Misquamacus  Styczeń 23, 2008, 12:49:03

a nie możesz dawać artemii, szklarki, rozwielitki itp ? koniecznie ochotka ? te co wymieniłem to możesz dawać codziennie, jako pokarm podstawowy, uzupełnienie - płatki

Jakie rozwielitki suszone czy żywe?Bojak suszone to moje nie zbyt lubią zwłaszcza neonki

ala:
Cytat: krzysiek74  Styczeń 26, 2008, 20:08:31

Cytat: Misquamacus  Styczeń 23, 2008, 12:49:03

a nie możesz dawać artemii, szklarki, rozwielitki itp ? koniecznie ochotka ? te co wymieniłem to możesz dawać codziennie, jako pokarm podstawowy, uzupełnienie - płatki

Jakie rozwielitki suszone czy żywe?Bojak suszone to moje nie zbyt lubią zwłaszcza neonki

pytanie było o mrożonki więc mrożone ale żywe też jak najbardziej bo suszone nie zawierają prawie żadnych składników odżywczych są ciężko strawne i nie są chętnie zjadane przez ryby [-to taki zapychacz jak sieczka -nie polecam żadnej rybie :P ]

Raffy:
Kiedyś się suszoną dafnią tylko karmiło ryby, i jadły to chętnie i nie były wybredne. Nawet w zoologach dafnię w kilkulitrowych workach sprzedawali :) Ale teraz to co innego... ryby jej w ogóle nie tykają, ostatnio musiałem kilka opakowan suszonej dafni wyrzucić - nie ma sensu już ich kupować.

Natomiast mrożona dafnia jest dobra :) Podawana na przemian z sercami wołowymi, szklarką, jakimś mixami, larwami komarów i od czasu do czasu [rzadko!] ochotka lub tubifex - żeby urozmaicić rybkom dietę jak najróznorodniej. NIE MOŻNA TRAKTOWAĆ MROZONEJ OCHOTKI JAKO PODSTAWĘ ZYWIENIA! z wielu powodów, to ma być tylko mały dodatek!

krzysiek74:
Ok dzięki za odpowiedź a co myślicie o sercach wołowych coraz częściej słyszę że ryby bardzo je lubią ale czy np neonki i kiryski by to jadły?

Misquamacus:
tia nadaje się dla mięsożernych pielęgnic, neonkom i kiryskom bym nie podawał, jest dość ciężkostrawne ....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona