Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2 3 ... 14
  Drukuj  
Autor Wątek: ala- Nowe 200, 64, 5,6 ,20 ...  (Przeczytany 59254 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« : Styczeń 20, 2008, 23:10:57 »

NOWE otwarte 200
to akwarium jest tak jakby w zastępstwie pękniętego 84 wiec napewno są jakies podobieństwa..
standard 100x40x50
Filtracja ;MiniKani80 Smiley
oświetlenie ; dwie belki atmana db120 2x30wT8 -czyli razem 120w
ogrzewanie ; jager150w
podłoże na ziemi
butla Co2
Flora:
heterantera
ludwigia , pelia, zabienice jakieś , bakopy,moczarka , rogatek , heniek duzy, mikrantheum ,misrosorium, rotala, glosia paprotnica , nurzaniec ...itd.
Fauna:
4 x pielegniczka ramireza
28x bystrzyk amandy
5x otosek
dużo krewetek

Zdjęcia 18.08.09
całość od frontu


bok lewy

bok prawy


Box 5,6L
podłoże AsII
światło kompakt 15w
filterek jakis tam malutki wewnętrzny wylot przytkany rajstopą Wink bo a duży przepływ miał
mieszkańców brak poza zatoczkami nie wiadomo skąd ( może będą krewetki white pearl ale to może i w przyszłości) , reszta tak jak widać:
Zdjęcia z 3.07.09



prawie AZJA64.5 l.
Zbiornik 43/50/30 zestaw akwariowy HR 500.
FILTRACJA :
filtr wirnikowy,gąbka rzadka na wlocie, hydroponika z kremazytem z pokrywie
OśWIETLENIE:
2xSunSun 8w
OGRZEWANIE:brak
temperatura:25/24st.C
PODłOżE:
na bazie ziemi
FLORA:
anubias
kryptokoryna
rogatek
nurzaniec
FAUNA:
Bojownik
4x krewetka amano
4x krewetka babaulti
i tam jakieś kiryski i cierniooczki nie wiem ile tam tego zostało
a docelowo ma być albo wersja mniej problemowa bojek i razbory hengli albo bardziej ambitna parka górami czekoladowych
 Zdjęcie z 3.07.09

Musiałam tez tymczasowo założyć hydroponikę jak ktoś się chce więcej dowiedzieć na temat zasady działania i motywów powstania to zapraszam tu http://www.aquarist.pl/viewtopic.php?p=1069#1069


KREWETKARIUM ok 20l

FILTRACJA:
kaskada
FLORA:
mech jawajski
moczarka
gałęztka
nurzaniec
rotala
PIELEGNACJA:podmiana 20% 1xna tydzień
FAUNA"
krewetki redki 
kirysek habrosus x7
micro rasbora galaxy 5 szt.
 i świderki i zatoczki
OSWIETLENIE: Swietlówka 8w -z promocji jakaś...

ZDJĘCIE Z 18.08.09

to tylko na zdjęciach tak brzydko wygląda Embarrassed Tongue

Akwarium moich córek
nie robie opisu i nie odpowiadam na pytania związane z tym akwarium bo nie jest ono moje i staram się nie wtrącac w to jak ono wyglada a wyglada tak :
3.07.09
akwarium ma ok. miesiąca


nieistniejące 84L.
Zdjęcie z 07.12.2008


zlikfidowane MikroCube2,5
Zdjęcia 11.09.08.


 ZDJECIA Z 27.12 2008

« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2009, 17:07:19 wysłane przez ala » Zapisane

Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #1 : Styczeń 20, 2008, 23:43:49 »

Hej, odnośnie akwa towarzyskiego...
kiryski są stadne, dokup ze 3 sztuki, ale z drugiej strony nie wiem, czy ten żwirek nie jest dla kirysków za gruby. Oby się nie pokaleczyły. A może Ala zrobiłabyś im tam kawałek plaży?
Mi się podoba. Fajne akwa Smiley

A czy glonojad syjamski nie jest zbyt duży do tego akwa?
Ale niech się mądrzejsi wypowiedzą papa
Ania
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #2 : Styczeń 20, 2008, 23:52:53 »

Witam.
Towarzyskie ma swój urok..Zabral bym tylko z pierwszego planu tą moczare:)...Akwa bardzo fajne wyglada jak z plakatu reklamującego np..ten zestaw:)
pozdr
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #3 : Styczeń 21, 2008, 07:04:50 »

1x neon czerwony Wściekły weź dokup z 2 czy 3 sztuki przynajmniej czerwonego .To ryba stadna.Ogólnie piękne akwarium masz. Cheesy Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2008, 20:18:07 wysłane przez 5blue5 » Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
HellgatE
Zainteresowany
**
Wiadomości: 70



« Odpowiedz #4 : Styczeń 21, 2008, 07:17:29 »

No akwaria masz ładne, hmm a mi się ta moczarka z boku podaba nawet Smiley trzymaj tak dalej  papa
Zapisane


Mieczyk Smiley i Molinezje
Moje GG : 10710353
Wink Wink
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #5 : Styczeń 21, 2008, 11:52:39 »

1x neon czerwony Wściekły weź dokup z 2 czy 3 stuki przynajmniej czerwonego .To ryba stadna.Ogólnie piękne akwarium masz. Cheesy Pozdrawiam.
to miało być 6x inessa ale jeden się okazał czerwony ,pływa razem z ineskami i chyba myśli że jest jednym z nich Wink
Hej, odnośnie akwa towarzyskiego...
kiryski są stadne, dokup ze 3 sztuki, ale z drugiej strony nie wiem, czy ten żwirek nie jest dla kirysków za gruby. Oby się nie pokaleczyły. A może Ala zrobiłabyś im tam kawałek plaży?

A czy glonojad syjamski nie jest zbyt duży do tego akwa?

wiem że 2 to mało ,mam w planie dodać kirysków ,a co do kaleczenia to się jaszcze nie zdarzyło i myśle że się nie zdarzy -żwir ten wbrew pozorom nie jest taki ostry -płukałam własnoręcznie Wink ,ale pomysł plaży brzmi ciekawie napewno ucieszy kiryski -dzięki za podpowiedz zrobię napewno (tylko kiedy?)  Glonojad syjamski może się okazać zadurzy, tego się obawiałam Cry
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #6 : Styczeń 21, 2008, 11:56:14 »

Towarzyskie ma pojemność 64,5 l. Akwa fajne choć jak dla mnie kapkę mało żwirku Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #7 : Styczeń 21, 2008, 12:02:54 »

bardzo mi miło z powodu tych pozytywnych opini, ciesze się że wam się podoba.dzięki
Towarzyskie ma pojemność 64,5 l. Akwa fajne choć jak dla mnie kapkę mało żwirku Smiley
pojemość zaraz dopiszę a co do żwirku to jest mało ale nie aż tak mało jak się zdaje, z przodu ok. 3cm a z tyłu ok. 6cm.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 12:09:41 wysłane przez ala » Zapisane

Zibo
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 53



« Odpowiedz #8 : Styczeń 21, 2008, 13:38:29 »

Towarzyskie mi się podoba, kolorowo, ale naturalnie, ładnie zagospodarowane i fajne rybcie  Good !
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #9 : Styczeń 21, 2008, 14:46:38 »

dzięki widze że towarzyskie się podoba, a krewetkarium? podpowiedzcie co mogę zmienić? zdaję sobie sprawę z tego że to żadne cudo, dużą winę za to ponosi oświetlenie ale też mój brak doświadczenia z tego typu zbiornikami -mam namyśli litraż i mieszkańców ,[z tym piachem też sobie zupełnie nie radzę Embarrassed ]. czekam na krytykę i propozycje zmian Cheesy -dzięki papa
Zapisane

Trulek
Zainteresowany
**
Wiadomości: 95



« Odpowiedz #10 : Styczeń 21, 2008, 17:53:47 »

Sądząc po Twoim akwa kulki jbl są godne polecenia. Ładne towarzyskie  Good !
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #11 : Styczeń 21, 2008, 18:03:01 »

Sądząc po Twoim akwa kulki jbl są godne polecenia. Ładne towarzyskie  Good !
rośliny są i tak w kiepskiej formie(kabomba prawie znikła a żabienica z czerwonej się zrobiła jakaś ''zgniłobordowa'') z uwagi na awarie świetlówki (od wigili działała jedna a dwie są dopiero od 10dni -ale ta druga philips nie jest najlepsza)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2008, 19:34:16 wysłane przez ala » Zapisane

patryk90
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 64


« Odpowiedz #12 : Styczeń 21, 2008, 18:09:42 »

Towarzyskie mi się bardzo podoba  Good ! Good ! no krewetkarium to juz mniej Cry Cry
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #13 : Styczeń 21, 2008, 22:49:20 »

a może ktoś mi doradzić co zmienić w tym krewetkarium? poza oświetleniem bo to wiem .
Zapisane

sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #14 : Styczeń 21, 2008, 23:14:44 »

a może ktoś mi doradzić co zmienić w tym krewetkarium? poza oświetleniem bo to wiem .

Myśle , że nie masz się spieszyć. Powiedziałaś o świetle. trzeba poczekać na zmiane. Moim skromnym zdaniem warto by, ten luźny pęk mchu z tyłu zagospodarować nieco bardziej. Można obsadzić korzeń nim korzeń i może coś jeszcze. Zdecydował bym się też na mniejsze rośliny. Jakiegoś heminathusa, średnie i niskie trawki itp. Nadają akwarium przestrzeni.  Oczywiście już po zmianie oświetlenia:) . Masz z przodu kabombę, osamotniona nie najlepiej wygląda. Moczarka będzie Ci pewnie rosła wiecznie..i wiecznie bedzie wysoka. Można też gałęzatkę przeciąć na pół i zrobić takie dwie fajne wysepki. Taka kulka , szczególnie w małym akwarium niekoniecznie naturalnie się prezentuje. Ogólnie zdecydował bym sie na mniejsze drobnolistne roślinki...To tylko of course moje zdanie:)
 Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2008, 23:16:26 wysłane przez sircula » Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
Strony: [1] 2 3 ... 14
  Drukuj  
 
Skocz do: