Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
  Drukuj  
Autor Wątek: ala- Nowe 200, 64, 5,6 ,20 ...  (Przeczytany 59902 razy)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #15 : Styczeń 22, 2008, 11:42:17 »

dzięki sircula Smiley
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #16 : Styczeń 23, 2008, 15:31:06 »

myślicie że do towarzyskiego mogłabym dołożyć 6 razborek klinowych?
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #17 : Styczeń 23, 2008, 16:39:46 »

a ja powiem Alu, że wiele osób może Ci zazdrościć, bardzo ładne akwaria, naprawdę niczego sobie, przemawiają do mnie w 100% procentach Wink
skąd jesteś ??  Good !
a roślinki w 64l to
żabienica oziris (wiadomo Wink )
kryptokoryna undulata (ta z tyłu z czerwonymi liśćmi, wysoka)
sagitaria subulata (trawka)
moczarka, rogatek, kabomba(nie kakomba Wink )
i anubiasek Smiley
gratuluje i pozdrawiam Wink  papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #18 : Styczeń 23, 2008, 18:42:32 »

dzięki Embarrassed   

skąd jesteś ??  Good !

sagitaria subulata (trawka)

z warszawy jestem. ta trawka to  Undecided beznadziejna jest to wogule chyba nie jest wodna tylko jakaś błotna czy coś .... Tongue
ps:właśnie sobie poczytałam w necie o tych roślinach i to nie jest sagitaria cośtam.. bo to nie jest takie delikatne ani jasne, ja podejrzewam że to to http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/acorus%20g.html#2 paskudzstwo ,a żabienica chyba raczej ta http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/ebarthi.html  bo ona jest normalnie taka bardzo czerwona , na zdjęciu tego nie widać bo jest po awarii świetlówki (o której pisałam w paru wątkach...)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2008, 19:39:39 wysłane przez ala » Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #19 : Luty 15, 2008, 13:41:57 »

w towarzyskim pojawili się nowi mieszkańcy Cheesy  pseudomugil furcatus 3x samiec ,2x samiczka . rybki są przecudne , wszędzie ich pelno i straszne żarloki.... Ale niestety są tak szybkie że nie da się zrobić zdjęcia W związku z tym krótki filmik (na nim też molo co widać, no ale chociaż trochę Embarrassed )
Zapisane

nowak122
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #20 : Luty 15, 2008, 15:03:19 »

Towarzyski na prawde ładne Pozdrawiam Smiley
Zapisane
piotrekf
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 216



« Odpowiedz #21 : Luty 15, 2008, 15:51:26 »

Bardzo fajne to towarzyskie akwa Wink Malutkie, taki fikusne, ale super Wink fajny pomysl! pozdrawiam
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #22 : Luty 15, 2008, 22:15:06 »

W towarzyskim szykuje się zmiana . Planuję zmianę obsady :doszly już modrooki (jak widać na filmiku wyżej  Wink ), myślę też o 2szt amanek i kiryskach dodatkowych (nie wiem jeszcze czy spirzowych?), no i czegoś z dotychczasowej obsady trzeba będzie się pozbyć...  Dla kirysków planuję też plażę -wedlug podpowiedzi Aniape, chyba z piasku o granulacji 2/3mm w kolorze brudno-żóltym. plaża ma być tam gdzie w tej chwili bialy żwirek.  Co sądzicie o projekcie zmian? Które rybki z dotychczasowej obsady proponujecie oddać?  Zmiany też w krewetkarium, już się zaczely. Zmienilam światlo -teraz jest świetlówka 8w(zwykla z promocji) i mech nie jest ''puszczony w samopas'' tylko zamocowany na korzeniu (bo co chwila tak się rozrastal że zajmowal cale akwa).Być może to nie jest koniec zmian .....jeszcze zobaczę . Zdjęcia krewetkarium jak ''dojdzie do siebie'' i jak odzyskam pożyczony aparat..........
Zapisane

Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #23 : Luty 15, 2008, 23:05:09 »

Ala, jak fajnie, że planujesz plażę dla kirysków Grin
Obejrzyj sobie akwarium Oswalda ( u niego pierwszego zobaczyłam, jak ładnie to wygląda) - on to ma dopiero plażę. No i kiryski będą miały niezłą frajdę z grzebania w takim piasku Cheesy


p.s. te rybki, za którymi nie mogłaś nadążyć (filmik) to modrooki, tak?

Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #24 : Luty 15, 2008, 23:08:09 »

tak modrooki sloneczne -pseudomugil furkatus . zaraz lukne jak u Oswalda to wygląda ale obawiam się że u mnie tak dobrze nie będzie ze względu na ''lekki brak przestrzeni''
No tak już widzialam..... nie mam szans na taki efekt, mogę pomarzyc tylko ,niestety
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2008, 14:55:37 wysłane przez ala » Zapisane

Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #25 : Luty 15, 2008, 23:46:03 »

Ala, mi też pozostają marzenia  Cheesy
Akwarium, które mam jest pierwszym w moim życiu. Zanim się nauczę to ho...ho...ho...

Ale kiedyś będę miała plażę Grin
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
adriano210
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 540



WWW
« Odpowiedz #26 : Luty 16, 2008, 01:21:31 »

zwirek nie dobry dla kirskow akwarium moze byc widac ze swieze, zwirek bedzie kaleczyl kiryski juz lepiej daj piasek Smiley
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #27 : Luty 16, 2008, 09:08:11 »

zwirek nie dobry dla kirskow akwarium moze byc widac ze swieze, zwirek bedzie kaleczyl kiryski juz lepiej daj piasek Smiley
akwarium bylo zalane w sierpniu (jak pisalam już wcześniej) ,(nikt do tej pory nie zostal pokaleczony), żwirek nie jest wbrew pozorom wcale ostry (plukalam wlasnoręcznie) ale wiem że nie najlepszy dla kirysków dlatego w najbliższym czasie planuje dla nich plaże (jak już wcześniej pisalam)
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #28 : Luty 20, 2008, 13:37:30 »

Plaża już jest od paru dni (-wygląda to nawet lepiej niż się spodziewalam ) tylo aparatu jeszcze nie odzyskalam dlatego fotek nie ma na razie -postaram się w weekend. Ale mam też male nieszczęście Cry : plaża dla kirysków więc wczoraj dokupilam 3 kiryski pstre i niestety okazaly się być nosicielami ospy Undecided . Pech jest jeszcze większy z tego powodu że wpuścilam kiryski wczoraj wieczorem a dziś wracając z pracy w poludnie kupilam 4 krewetki amano wsadzilam je w worku do akwa za jakiś czas wpuścilam i dopiero pużnie zapalilam światlo (bo nie chcialam stresować nowych mieszkańców) i patrze a tu ospa u 4neonów! Shocked  Angry . przerazilam się nieżle bo jestem zwolenniczką leczenia ospy solą i temperaturą ale neony zle znoszą sól a grzalki nie posiadam Sad ! Więc zastosowalam preparat sery :costa med F bo taki mialam ''na stanie'' ,ale boję się jak to amanki zniosą Undecided   A mialo być tak pięknie Cry  na razie ''wszyscy'' lącznie z kreweciami wyglądają nieżle -tylko furcatusy jakby stracily trochę energii, zaczynam się o nie martwić... Oczywiście w związku z tym że pare podopiecznych mi doszlo niektórzy musieli odejść , pożegnalam się z żalobniczkami i zmienniakiem na razie jednym ale jeszcze zobacze czy parka niebieskich zostanie...  Mam nadzieję żeospa szybko odejdzie w niepamięć i że uda mi się zapodać fotki do niedzieli papa
Zapisane

ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #29 : Luty 23, 2008, 19:45:15 »

aktualizacja - plaża!
aktualizacja jest na pierwszej stronie ,jest też plaża ,i zmiana obsady. Plaza wyszla mi lepiej niż się spodziewalam -jestem z siebie dumna Cheesy . Chcialam zaznaczyć że chodż akwa mam od zawsze nigdy nie mialam doczynienia z tak malymi zbiornikami jak w tej chwili i powiem że to dla mnie nie lada wyzwanie stworzyć coś w tak malym litrażu -coś konkretnego... szczegulne problemy z tym krewetkarium (i podlożem z piasku Tongue ) ale w krewetkarium też zmiany w toku... i niedlugo aktualizacja też będzie.
Czekam na komętaże : najlepiej pozytywne Tongue Wink ale nie tylko Smiley
« Ostatnia zmiana: Luty 24, 2008, 22:11:18 wysłane przez ala » Zapisane

Strony: 1 [2] 3 4 ... 14
  Drukuj  
 
Skocz do: