Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: Pomocy Neonki  (Przeczytany 3540 razy)
PabloSwidnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 62



WWW
« Odpowiedz #15 : Grudzień 23, 2007, 21:08:25 »

dzieki wszystkim ocalały ryby
dodalem ejdnak preparat od ospy i moje malenstwa dalej smiegaja po aqa jak szalone az milo.dzieki
p,s co do temeratury to obnizyc bo podnioslem do 28stop
Zapisane

Pawel
przemo16
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #16 : Styczeń 06, 2008, 21:56:08 »

Ja również mam taki problem, ale nie rozumiem, w jaki sposób stosować to FMC Sad
Zapisane

112 l
5 neonków
2 skalary
2 brzanki sumatrzańskie
2 brzanki zielone
3 danio prągowane
3 zbrojnik niebieskie
4 mieczyki
1 bocja

roślinki
mikrozorium
fitonia green
ludwigia repens
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #17 : Styczeń 06, 2008, 22:05:59 »

MFC to dosyć drastyczny środek!
ja bym polecia na ospe raczej bardziej naturalne metody - podnisienie temperatury i ewentalnie sol (choc neony nie lubia slonej wody). ichtiosan jest oczywiscie tez skuteczny ale to zawsze chemia - zaburza rownowage biologiczna- i pozniej moga wystapic inne problemy.
Zapisane

zvirus
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #18 : Styczeń 08, 2008, 22:04:43 »

Witam!


 Skoro kolega jest z Irlandii, to proponuję zakup preparatu firmy King British -  White Spot Control albo cokolwiek innej firmy co jest na "white spot"
Osobiście po powrocie z polski zastałem moje 180l akwarium w fatalnym stanie [glony, glony, glony] + dwa neony inessa z wspomnianą ospą, "wykompałem" je w wodzie z dodatkiem "Blue Methylene" firmy Interpet zmieniłem sporą ilość wody w akwarium obniżając stężenie NO3 i nO2 i dziś po 5 dniach prawie nie noszą oznak ospy. Dodam, że co jakiś czas pojawia się kilka białych kuleczek na ciele niektórych z nich, ale nie panikuje, bo znikają po kilku dniach. Ryby zachowują się normalnie, mają piękne barwy i jedzą bez umiaru. Więc generalnie nie leczę ryb na ospę, co pewnie zdziwi wielu z Was, jak wiecie, jeżeli w akwarium parametry wody i pokarm są odpowiednie  - rybki nie chorują, jak tylko "coś" nie tak z wodą od razu zaczynają się problemy..... Smiley


Pozdrawiam z Bangor koło Belfastu
Tomasz
Zapisane

=========================================
Pozdrawiam,
Tomasz

Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: