Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « ::: 4 tygodniowy narybek kiryśnika pada :::
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: ::: 4 tygodniowy narybek kiryśnika pada :::  (Przeczytany 2084 razy)
zvirus
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« : Styczeń 08, 2008, 21:18:17 »

Witam!


Mam w 50l akwarium o parametrach wody: pH6.8, kH2, dH4, NO3-20, NO2-0, filtr gąbkowy, ok 150 4-o tygodniowych kiriśników czarnoplamych patrz film tu:

Niestety codziennie pada 4-5szt pomimo faktu, że jedzą i to obficie larwy solowca, zachowują się jak zwykle! Dodam, że będąc po za domem przez 2 tygodnie zostały "przygłodzone" bo atomatyczny karmnik zapchał się od wilgoci.

Pytanie, czy to choroba, czy złe parametry wody? A może efekt niedożywienia w 3 i 4 tygodniu życia?

Tomasz
Zapisane

=========================================
Pozdrawiam,
Tomasz

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #1 : Styczeń 08, 2008, 21:56:13 »

Tak jak podrośniety kiryśnik jest niemal nie do zdarcia tak młode do dwóch miesięcy a nawet i dłużej zle reagują na zmiany w wodzie i tak sam to obserwowałem że padają choć się wydaje że nic im nie jest. Wystarczy że nie podmienisz wody dłuższy czas a potem nagle tego dokonasz i już się zaczyna.No ale nie czyszczenie i brak podmian też kończy się zle.Codzienna opieka z usuwaniem mułku i nieduża ale codzienna lub co drugi dzień podmiana wody. Wystarczy lekkie zachwianie powodujące chocby rozwój pierwotniaka nawet w niewielkich ilośćiach (woda dalej przejrzysta choć pierwotniaki są widoczne) i zaczynają się problemy typu sztuka dwie padnięte codziennie.
Różnie bywało i bardzo mozliwe że efektem jest nagła lawina jedzenia po głodówce więc słabsze juz sztuki nie wytrzymują i zwyczajnie sie przeżerają tak że część młodych jeszcze niestety ci padnie. Ja wiem że one wczesniej jadły solowca tak samo czyli do oporu a potrafią siedzieć na dosłownie okrągłych pomarańczowych brzuchach więc żarłoczność jest wielka. Taka przerwa dla narybku to moim zdaniem główny powód padania ich na raty.
Po za tym jest znany fakt że lubia padać masowo w hurtowniach gdzie jest całkiem czysta świerza woda a u hodowcy choć tez była dobra to starczyło że trochę tam azotynów było i taka zmiana wody była dla nich juz zbyt gwałtowna.
Masz tam jednak podłoże i rosnące rosliny więc jakąś stabilność masz zapewnioną.
Przegłodzenie narybku stawiałbym tu na pierwszym miejscu.
 
Zapisane
zvirus
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #2 : Styczeń 08, 2008, 22:11:56 »

Wow!


 Takiej rzeczowej i konkretnej odpowiedzi się nie spodziewałem Shocked !!!! D Z I Ę K I !!!  Idę spać spokojnie  Cheesy

Pozdrawiam z deszczowego i wietrznego Bangor koło Belfastu

Tomasz

Ps. Za jakiś czas napiszę co się dzieje....
Zapisane

=========================================
Pozdrawiam,
Tomasz

zvirus
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #3 : Styczeń 17, 2008, 00:08:18 »

Witam!

 16.01.2008 Rybki już nie padają, mają się wyśmienicie!!! Aczkolwiek niemam 100% pewności, co im pomogło, na pewno wymany wody i zbicie NO3 i PO4, dodałem asekuracyjnie do wody akrywlafine[czy jak to się nazywa]

 Pod tym adresem: www.zvirus.home.pl/akwarium.html na samym dole playlisty można obejrzeć zdrowe kiryski w chwili obecnej 6 tygodniowe Smiley

Dzięki za pomoc!!!
Tomasz
Zapisane

=========================================
Pozdrawiam,
Tomasz

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: