Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1] 2
  Drukuj  
Autor Wątek: Co robic z nadmiarem rybek  (Przeczytany 14095 razy)
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« : Maj 03, 2004, 10:17:21 »

Hey,

pewnie ten temat juz tu krazyl od czasu do czasu (a moze nie...).

Mam mieczyki. No i fajnie. Bylo ich na poczatku 4. 2 zdechly, urodzily sie 4 nowe. 2 z nich nie przezyly (samce), 2 sa juz calkiem duze teraz. Dokupilem 4 jescze. I nagle znow mam 6 nowych! Jedna z doroslych samic jest najwyrazniej w "dobrym nastroju na rodzenie" i wyglada na to, ze co miesiac-dwa bede mial kilka nowych rybek. Mam tylko 60 litrow akwa, i jak sie latwo domyslic, po roku czasu bede musial sie zastanowic, czy nie przerzucic sie na rybna diete (hehehehe).

Wlasciwie sa trzy rozwiazania:
1) Nadmiarowe rybki kilowac (tylko jak? A poza tym, jakos nie moge o tym myslec).
2) oddac (nie chce sprzedawac, nie zalezy mi), ale komu? (Mieszkam w Monachium, sklepy raczej ode mnie nie przyjma, a prywatnie nikogo nie znam).
3) zadbac o naturalna rownowage biologiczna w akwarium (kiedys jak mialem akwarium, to mialem mieczyki i 3 skalary. Jednen zachorowal, drugiego wykonczyly mieczyki, trzeci przezyl i nauczyl sie z mieczykami zyc). Boje sie jednak, ze akwarium 60 litrow jest na skalara za male, a poza tym moje wypasione mieczyki (wygladaja jak mafia z Pruszkowa) po prostu wykoncza skalary zanim te zdaza sie zaaklimatyzowac.

Pozdrowionka
TheMarty
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
jacek
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 245



« Odpowiedz #1 : Maj 03, 2004, 10:28:36 »

A oprucz mieczyków masz jakieś inne rybki. Bo jak tak to nie odławiaj młodych inne rybki się nimi zaopiekują :twisted:
Zapisane

Pozdrawiam wszystkich :-)
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #2 : Maj 03, 2004, 10:42:59 »

mam zbrojnika jednego, ale on jeszcze mlody jest i na dodatek najedzony czym innym
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #3 : Maj 03, 2004, 10:47:40 »

to wpusc żałobniczki, postarają się żeby młodych nie było  :twisted:
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #4 : Maj 03, 2004, 11:09:56 »

Albo kup małe akwarium i żółwia wodnego. Albo kup duże akwarium i jakieś drapieżne rybki np okonie z rzeki wyłów, pozatym okonie to piękne ryby.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
Przem
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 227



« Odpowiedz #5 : Maj 03, 2004, 21:14:49 »

Przejdź się na miasto z workiem narybku w kieszeni i wpuść młode do Izary  :twisted:
Zapisane
mdramski
Super aktywny
*****
Wiadomości: 2961



« Odpowiedz #6 : Maj 04, 2004, 00:39:25 »

Bez drastycznych posunięć Smiley Poszukaj może jakiejś giełdy. Tam będziesz mógł je oddać nawet za darmo.
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #7 : Maj 04, 2004, 11:56:36 »

Hmmm nie wiem jak jest w niemczech , u siebie w sklepie zaklepałem sobie miejsca że jak czarne murzyny podrosną to sklep je przyjmie albo wymieni za coś, o za tym jak narazie chętnych mi nie brakuje. Jeśli nie masz za dużo roślin to większość młodych zostanie zjedzona. Zawsze można sobie kota sprawić Wink... Pozdr.
Zapisane

112,25
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #8 : Maj 05, 2004, 07:43:37 »

He He ludzie nie wiecie jak się to robi Tongue

Idziemy do sklepu zoologiczngo z tymi rybkami oddajemy je sprzedawcy
i przytym wciskamy kit że musimy wyjechać do znajomego a rybkami niema się kto zaopiekować Cheesy  Cheesy  Tongue

                                 a rybki z czasem będą sprzedane :lol:  :lol:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #9 : Maj 05, 2004, 08:56:26 »

Dobre Smiley ja tam jednak wolę cos miec dla siebie , dlatego zamieniam rybcie na pokarm lub roślinkę. Dobrze jest miec też sporo znajomych akwarystów a jeszcze lepiej początkujących Wink i rybki rozchodzą się do nowego domQ Smiley Pozdr.
Zapisane

112,25
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #10 : Maj 05, 2004, 15:06:19 »

Też nie głupi pomysł

Przychodzimy do sklepu i mówimy
rybki za pokarm :twisted:  albo rybki za większe rybki :lol:  Cheesy
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
Tomlsv
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1308



WWW
« Odpowiedz #11 : Maj 05, 2004, 17:12:36 »

Nasza cywilizacja wróci do handlu wymiennego Smiley.
Zapisane

http://akwarium.cdi.pl/avataranim.html  avatary (zdjęcia/obrazki pod nick) na forum !
Jak komuś nie działa to dodać www do adresu.
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #12 : Maj 06, 2004, 08:07:53 »

No tak, fajnie... Ale jak juz wspomnialem, tu w DE sprzedawcy niechetnie biora rybki od postronnych ludzi ("Polnische Banditen Fische" :-). No nic, cos bede musial wymyslic. Na razie jeszcze nie jest zle. Moze po przeprowadzce cos wykombinuje.

Pozdrowienia i dzieki za podpowiedzi.
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
michał
Bywalec
****
Wiadomości: 577



« Odpowiedz #13 : Maj 06, 2004, 08:44:24 »

A może masz jakiś znajomych którzychcieli by mieć rybki :shock:
Zapisane

Błądzić to rzecz ludzka!?!
TheMarty
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



WWW
« Odpowiedz #14 : Maj 26, 2004, 09:53:58 »

Chyba zaczne sobie smazyc.... Znow sie okocilo... Teraz mam 6 albo 7 takich trzytygodniowych, i chyba z 15 calkiem swiezutkich. Ja nie moge, ta jedna samica mojego mieczyka strzela mlodymi co mniej wiecej 2 tygodnie (i za kazdym razem coraz wiecej). Nie ma jakiejs mozliwosci, zeby ja zatkac?

Albo do wanny przeniose akwarium... Tam whodzi ze 250 litrow ;-)
Zapisane

TheMarty
-------------------------------------------------
112l zal. 2006. Obsada: molinezje, mieczyki, zalobniczki, neonki inesa, kiryski panda, bocje karlowate, zbrojnik niebieski.
Strony: [1] 2
  Drukuj  
 
Skocz do: