Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « Czy te rośliny będą rosły? - jestem pionierem w tej dziedzinie
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy te rośliny będą rosły? - jestem pionierem w tej dziedzinie  (Przeczytany 52694 razy)
seba75
Gość
« Odpowiedz #15 : Grudzień 29, 2007, 20:32:14 »

inna metoda to np:

1 warstwa SERA Floredepot nawoz - grobosc warstwy od 0,5 do 1 cm
2 warstwa zwierek rzeczny dobrze wyplukany od 0.5 do 1mm grubosc ziarna
3 warstwa MHK FILTUS AQUA GRUNT - nie pluczemy jest wzbogacone w zwiazki mineralne i zelazo
4 warstwa MHK FLORAN
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2007, 13:29:24 wysłane przez seba75 » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #16 : Grudzień 31, 2007, 07:42:34 »

Hmmm, dziwaczne połączenie. Wg mnie to sie na 2 osobne akwaria nadaje czyli 1 + 2 i 3 + 4 lub w takiej konfiguracji: 1 + (3 lub 4) + 2 (podaję kolejność od dołu).
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
seba75
Gość
« Odpowiedz #17 : Grudzień 31, 2007, 08:58:30 »

sklad po kolei zapozyczony z holendra, do tego hodowla i masowa sprzedaz.
Podloze nie mieszane jedynie kladzona warstwa na warstwie,
tez zdziwilem sie po co tyle tego w dodatku oprucz zwiru to wszystko ma niezla cene.. ale podobno efekt piorunujacy wszystko pieknie bujnie rosnie i dodano rowniez fakt ze jest to podloze na 4-5 lat  Smiley

Emi, wiem ze masz duza wiedze na temat roslin i nie tylko  Smiley wiec moze ostatecznie zweryfikujesz to podloze a i ja zaoszczedze troche kasy  Tongue
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #18 : Grudzień 31, 2007, 09:00:32 »

Jak chcesz Sebo zaoszczędzić troszkę kasy to proponuję zrobić sobie podłoże DIY Smiley
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #19 : Grudzień 31, 2007, 09:11:40 »

Ja wyczytałem, że ziemia oprócz wzbogacanie o pewne zw. rośłin tworzy także strefy beztlenowe, które absorbują zw. azotu (to chyba wszyscy wiemy) i że tą ostatnią cechę posiada też warstwa piassku pod żwirkiem Smiley mam takowe podłoże u siebie
--------
żwirek
--------
piasek
--------
i co powiem
kiepsko z odmulaniem Wink tylko delikatnie i górną warstwę, ale co zrobiłem i wg mnie jest tu ok to dość spory spadek warstwy od 8-9cm do 1cm Smiley tam zbiera sie 80% odchodów i tak warstwa piasku ma 2mm Wink także wymieszanie tego to nie problem i tak piasek opada i roślinki ładnie rosną Smiley
w poprzednim akwa miałem sam piasek i też nie było problemu, ofc mam aktywną zgraję świderków Smiley
do tego daję kulki gliniano-torfowe i nawozy płynne i jest ok Smiley
 papa
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
seba75
Gość
« Odpowiedz #20 : Grudzień 31, 2007, 09:17:12 »

pewnie ze przyda sie troche zaoszczedzic, lista rosnie z dnia na dzien Cheesy poszukam na forum o DIY - doksztalcanie w toku Tongue
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #21 : Styczeń 02, 2008, 08:54:58 »

wiec moze ostatecznie zweryfikujesz to podloze a i ja zaoszczedze troche kasy  Tongue

Wiedzy nie mam dużej ale biorę to na chłopski rozum. Floredepot jest po to aby dostarczyć wszystkich potrzebnych mikro i makroelementów przez korzenie. Obcinając koszty można zastosować ziemię ogrodową, glinę lub mieszankę ziemi, gliny i piasku z podobnym skutkiem. Sam piasek jest dość jałowy i trzeba go tak jak napisał Misquamacus wzbogacać kulkami. Drugą warstwą jest żwirek w Twojej konfiguracji. Pewnie dlatego, żeby nic z floredepot nie uciekło do kolumny wody bo jak wiemy i aquagrunt i floran są dość porowate i mocno przepuszczalne. Następną warstwę stanowi aquagrunt co wg mnie jest całkiem zbędne skoro warstwę bogatą w żelazo i mikroelementy stanowi już warstwa dolna podłoża. Floran na górze jest zastosowany chyba po to aby zwiększyć powierzchnię na której osiadają pożyteczne bakterie bo równie dobrze jak w nim, rośliny rosną w żwirku 2-3 mm a żwirek jest po prostu tańszy. Tnąc koszty można pod żwirek dać warstwę keramzytu lub włókna kokosowego co zadziała podobnie lub wymieszać keramzyt z ziemią. Warto także oddzielić warstwę dolną podłoża od górnej moskiterą co zapobiegnie wymieszaniu się warstw podczas przesadzania roślin. Do tego puścić bandę świderków i voila - podłoże gotowe a 10 razy tańsze.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
seba75
Gość
« Odpowiedz #22 : Styczeń 02, 2008, 15:43:15 »

Emi bez takiej skromnosci   Cheesy wiedze masz widze to na forum a pozatym twoja wiedza do mojej to wow... ale ok koniec slodzenia Grin

podloze sciagnolel z opisu holendra i od ludzi ktorzy masowo hoduja i sprzedaja rosliny
ja niewidze sie w takiej hodowli poniewaz wazniejszy jest dla mnie sam baniaczek i jego wyglad niz kasa z tego
zdziwilem sie obliczajac to pod moje akwa bo samo podloze to koszt okolo 300 zł wiec cena nie jest mala
oczywiscie porost roslin jest dla mnie wazny i maja sie czuc w akwa dobrze ale jak tu napisalas wszystko mozna odpowiednio zastapic i zapewne tak wlasnie zrobie zamiast wydawac tyle kasy chcialbym sie jeszcze dopytac o te swiderki rozumiem slimaki  Huh co prawda ich nie przewidywalem w akwa i voila Huh z gory dzieki  Wink
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #23 : Styczeń 03, 2008, 07:54:39 »

Świderki to rzeczywiście ślimaki, które drążą podłoże zapobiegając strefom beztlenowym, spulchniają je i wyjadają resztki, które spadają na żwirek, nadgniłe korzenie itp czyli wszystko co może się w podłożu psuć.

Co do "voila" to takie powiedzenie... jak coś jest gotowe Smiley
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
seba75
Gość
« Odpowiedz #24 : Styczeń 03, 2008, 09:23:39 »

no tak ja kudlaty durnowaty odrazu wziolem i wsadzilem "voila" w szukaj i niestety nic sie nie pokazalo  Wściekły Grin

a co do tych swiderkow hmm.. mozna je trzymac ze zbrojnikami, otoskami i piskorkami ? bo z tego co piszesz to pozyteczne maluchy Smiley
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 09:28:06 wysłane przez seba75 » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #25 : Styczeń 03, 2008, 10:23:11 »

Ze wszystkimi rybami je można trzymać bo one zyją w żwirku. Nawet bocje się do nich nie dobiorą, no chyba, ze wyjdą na powierzchnię  Wink
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
seba75
Gość
« Odpowiedz #26 : Styczeń 03, 2008, 15:19:02 »

Emi, powiedz mi jeszcze jedno  Cheesy na 375 L jaka potrzebuje armie swidrow ?
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #27 : Styczeń 04, 2008, 12:14:21 »

Daj 5 a za jakiś czas i tak będziesz miał ich 500....
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
seba75
Gość
« Odpowiedz #28 : Styczeń 07, 2008, 02:39:11 »

500 Shocked a potem 5000 za rok 50.000 hehehe Grin no ok zaczne od  5 potem bede wam sprzedawac Wink
Zapisane
marzenaszym
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 114



« Odpowiedz #29 : Styczeń 14, 2008, 21:28:23 »

witam ponownie,
kupiłam testy JBL, mam takie parametry:
NO3 - 10mg/l
NO2 - 0mg/l
GH - >7d
KH - 3d
pH - 6,8
co Wy na to?
Zapisane

"veritas odium parit, obsequium amicos"
"prawda rodzi nienawiść, ustępliwość przyjaciół"
Strony: 1 [2] 3 4 ... 8
  Drukuj  
 
Skocz do: