Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: oswajanie ryb  (Przeczytany 4255 razy)
bobeler
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22


« : Grudzień 02, 2007, 20:53:42 »

Witam! Chcialbym oswoic ryby (mam na mysli welony) albo nauczyc ich jakichs sztuczek. Czy to mozliwe? A moze komus sie udalo?
Zapisane

mow gupik nie glupek Wink
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #1 : Grudzień 02, 2007, 21:45:01 »

Najrpstsze to chyba dawac zarcie przy lekkim puknieciu w szybe. Potem jak  bedziesz pukal, to rybka sama bedzie podplywala ;]
Zapisane
zimbabwe
Bywalec
****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 444



« Odpowiedz #2 : Grudzień 03, 2007, 16:04:01 »

Welony z tego co wiem same po pewnym czasie potrafią rozpoznać swojego właściciela.
Zapisane

Najpierw jesteśmy ludźmi - reszta to dodatki.
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #3 : Grudzień 03, 2007, 19:56:53 »

Moje welony podpływają do szyby i powierzchni wody jak dostawie rękę. Jedza też mi z ręki. Możesz je wyszkolic za pomocą jedzenia.
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #4 : Grudzień 03, 2007, 20:02:56 »

tak, tak, pstrykniesz a welon wyskoczy i zrobi fikołek ....... tylko nie zapomnij dac mu ciasteczka ...
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
wisnia_gc
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 467


« Odpowiedz #5 : Grudzień 03, 2007, 20:15:12 »

tak, tak, pstrykniesz a welon wyskoczy i zrobi fikołek ....... tylko nie zapomnij dac mu ciasteczka ...
Kubuś_8 miałeś kiedyś welony Huh Jak masz głupio pisać to może wogóle nie pisz Tongue
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #6 : Grudzień 03, 2007, 20:19:38 »

miałem kiedyś .... ale dość dawno.... no ale
albo nauczyc ich jakichs sztuczek.
litości .....
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #7 : Grudzień 03, 2007, 20:42:42 »

Oswald w jakimś wątku dał link do takiego filmiku jak koleś gdzie ręką nie ruszył tam welony płynęły musisz poszukać w "Akwarystycznych Pogaduszkach"
Zapisane

Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #8 : Grudzień 03, 2007, 21:08:04 »

To po prostu zwykła tresura. Jak chciałem by mi trójka lub para na tarle nie rozrzucała żarcia po całym akwarium gdy je nagle znajdzie to lekko pukałem palcem w szybę i obżartuchy szybko zajarzyły o co chodzi tak że wkładając "puste" palce do wody "oblizywały" je szukając pokarmu  które tam zawsze obowiązkowo przecież było.Niby są z początku płochliwe ale pozbywaja się tego jeśli ma to związek z żarciem.
Ten sam trik co z karasiami. Nęcimi co drugi dzień makaronem i jeśli trafimy na dzień żerowania to istna masakra na łowisku.
Zrobią wszystko za obfite "koryto" i tak jak są bardzo nieufne i płochliwe z początku tak pózniej nawet niepokojąco zdaje się, ufne.
Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #9 : Grudzień 03, 2007, 23:36:13 »

nie wiem jak jest z welonami ale przez pare lat mialam pielegnice zebry i musze powiedziec ze te bardzo inteligetne rybki same sie 'conieco wytresowaly' jak ja wchodzilam do pokoju to klebily sie wrecz zeby byc jak najblizej az woda bryzgala, jak wchodzil ktos inny z domownikow byly obojetne a na widok obcych sie chowaly. jak zobaczyly ze ja jem np. kanapke to wariowaly w tym miejscu gdzie im zrec zawsze dawalam.                                                                    jak urodzila sie moja druga corka,to jak przyjechalam z noworodkim do domu ryby zglupialy na 2tygodnie non stop ganily i obijaly sie o szyby. nie przypominam sobie zeby tak sie zachowywaly przy pierwszej mojej corce a w obu przypadkach luzeczko stalo w ty samym pokoju co akwarium ale nie wbezposrednim sasiedzstwie Shocked
Zapisane

Stariu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39



« Odpowiedz #10 : Grudzień 15, 2007, 00:44:33 »

tak, tak, pstrykniesz a welon wyskoczy i zrobi fikołek ....... tylko nie zapomnij dac mu ciasteczka ...

Moje skalary jedzą z reki !!!
Zapisane

Akwarium 80 litrów ;]
bobeler
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22


« Odpowiedz #11 : Grudzień 19, 2007, 19:14:49 »

no moze troche zle sformulowalem pierwszy post , ale wlasnie o to mi chodzi co tu piszecie aha i sie pochwale ze juz mi obskubuje palec bez jedzenia xD ale w drugim akwarium rybki od tego pukania sie jeszcze nie nauczyly
Zapisane

mow gupik nie glupek Wink
5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #12 : Grudzień 19, 2007, 21:55:27 »

Cytuj
tak, tak, pstrykniesz a welon wyskoczy i zrobi fikołek ....... tylko nie zapomnij dac mu ciasteczka ...
hahahaaha dobre  Cheesy Cheesy Cheesy Grin Grin Grin Grin Shocked Cheesy Cheesy Cheesy rany płacze ze śmiechu przed monitorem dobre.
No ale próbujcie nie ma rzeczy niemożliwych.Wszystkich się da nauczyć.


hahahaha nie mogłem nie powstrzymać  Cheesy Cheesy Cheesy
Może temu welonowi kupić samochodzik i będzie sobie jeździł po akwarium albo jeszcze lepiej jakiś statek.
Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: