Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: rozmnażanie kirysków spiżowy  (Przeczytany 6303 razy)
wiktor
Nowy
*
Wiadomości: 9


« : Grudzień 21, 2006, 18:54:18 »

jak odroznic kiryski spizowe.jakie potrzebuja warunki do rozmnozenia Smiley  Afro
Zapisane
al
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101


« Odpowiedz #1 : Grudzień 23, 2006, 19:07:42 »

Użyj funkcji "szukaj"
zobacz np. tu:   http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,7646.0.html
Zapisane
darkx4
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 101



« Odpowiedz #2 : Grudzień 24, 2006, 18:47:41 »

aby rozmnożyć kiryski należy podmienić 50% wody w zbiorniku i obnizyć niewiele temperature. to powinno zasymulować porę rozrodu. powodzenia Grin
Zapisane
Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Grudzień 28, 2006, 00:05:09 »

aby rozmnożyć kiryski należy podmienić 50% wody w zbiorniku i obnizyć niewiele temperature. to powinno zasymulować porę rozrodu. powodzenia Grin

Bez przesadyzmu nie trzeba odrazy 50% wystarczy 20%. Potem nalezy termostat skręcic o jaakieś 2-3 stopnie. Ryby porzed tym powinny być w doskonałej kondycji (wysoko białkowy pokarm) Kiryski najlepiej mnożyć od listopada do kwietnia (choć są populacje akwariowe przystepujące do tarła regularnie w ciągu całeo roku) Warto też pamietać że nie tylko sama temperatura stymuluje je do tarłą ale także zmiekjczenie wody - czyli te 20% jakie dolejesz to powinna byc woda zmiękczona np z RO lub chociaz przegotowana.... Pozdr.
Zapisane

112,25
jarek1994
Zainteresowany
**
Wiadomości: 54

Pozdrawiam wszystkich!!


« Odpowiedz #4 : Grudzień 24, 2007, 11:51:13 »

mam akwa 85l a w nim dwa kiryski spizowe obnizylem im temp do 20 stopni. W ksiazce bylo napisane ze nalezy obnizyc rybka w czasie zimy  temp  o kilka stopni . Tak zrobilem po 2 tygodniach pojechalem do sklepu kupic kilka gupikow sa one z hodowli dlatego min temp wody powinna wynosic ok 26 stopni . Podwyzszylem temp i wczoraj zauwazylem na sciankach akwa biale kuleczki. Nie wiedzialem ktore rybki to zrobily. Usiadlem przed akwa po ok 10min zauwazylem ze to kiryski rozsiewaja na sciankach ikre. Mam ok 300jajeczek nie wiem czy zaplodninych dzis sa w nich czarne niteczki.   Cheesy i tak nic z tego nie bedzie poniewarz nie przygotowalem sie na to. Nie zmienialem wody nic nie robilem przy odczynie. Kupilem je w czasie wakacji. Pozdro do wszystkich  Good !
Zapisane
Xiao Lohan
Aby chcieć być kimś, najpierw musisz być sobą!
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 95



« Odpowiedz #5 : Grudzień 24, 2007, 15:05:40 »

Moje spiżowe się też mnożyć chciały... Samica 3 razy składała ikrę, ale nic nie wylęgło się bo mam akwarium ogólne, a dla innych rybek to przysmak był... Ostatnim rezem jak widziałem że składa ikrę chciałem je odłowić do mniejszego, ale już było za późno. One się łatwo mnożą jak mają sporo żarcia to im chyba wystarcza.  Smiley
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: