Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
  Drukuj  
Autor Wątek: ikra chyba kiryskowej  (Przeczytany 20750 razy)
ufok king
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 34



« Odpowiedz #105 : Marzec 08, 2008, 14:38:56 »

Witam
Dołączam sie  mam kiryski które regularnie składają ikrę i właśnie dziś dyszlem do tego ze to one  Embarrassed pierwsze myślałem ze to skalar bo tez mi składa ikrę a i ja mam pytanko

- czy ta ikrę mogę do tego kotnika pływającego wrzucić czy będzie wystarczające dotlenienie a mam jbl 250 i wewnętrzny z gąbką co napowietrza?
nie wiem czy czasem nie wyssie ja skalar i inne "darmozjady" chętne na takie kaski
a fotki wrzucę jak złoża znowu bo dziś juz pojadły sobie jajeczkami szyby juz czyste a może uchwycę moment jak skadaja to film nakrece dziś akurat widziałem ale nie miałem czasu
Zapisane

112l
20 neonek
20 kardynałków
9 glonojadów ( 8 młode weloniaste)
1 ostronos
6 kirysków
akwa na ziemi ogrodowej

TURYSTA
Gość
« Odpowiedz #106 : Marzec 08, 2008, 15:58:51 »

Też miałem szczęście jak Kirysiaki złożyły ikrę no nawet o zgodę się nie pytały skubańce .
No sobie ikra wisiała na szybie roślinach i po kilku dniach znikła i teraz mam problem jest coś czy nie ma Smiley
Czas pokaże a straszny buszoland w zbiorniku.
Ktoś zapyta jak tego dokonałem no to odpowiem tak nic nie robiłem Smiley
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #107 : Marzec 09, 2008, 22:02:32 »

Ktoś zapyta jak tego dokonałem no to odpowiem tak nic nie robiłem Smiley
Zapewne podmieniłeś wodę jak zwykle a Emma zrobiła resztę (spadki ciśnienia przy huraganie Cheesy)
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #108 : Marzec 09, 2008, 22:03:27 »

jak masz buszoland to powinno Ci kilka ich przybyć Wink
lubią siedzieć przy dnie, a że masz duuuużo glosi to wiesz   Cool
ps. z Emmą, masz Seboos rację Smiley
wtedy kiedy przechodziła nad Warszawą (weekend zeszly) to moje kiryski szlały, zebrałem ikrę zarówno strebai, jak i pand Smiley duużo  Cool
 papa
« Ostatnia zmiana: Marzec 09, 2008, 22:05:18 wysłane przez Misquamacus » Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #109 : Marzec 09, 2008, 22:10:39 »

ps. z Emmą, masz Seboos rację Smiley
wtedy kiedy przechodziła nad Warszawą (weekend zeszly) to moje kiryski szlały, zebrałem ikrę zarówno strebai, jak i pand Smiley duużo  Cool
 papa
Ja niestety nie oglądam wiadomości i o Emmie to sie dowiedziałem jak mi wiało za oknem. A szkoda bo wystarczyłoby wodę podmienić  Sad
Z drugiej strony nie chciałem ich nadeksploatować - tydzień wcześniej było tarło ... Niestety nie odchowałem nic - moja wina (kwestia akwarium, wody itp) ... dałem ciała ...
Zapisane

Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #110 : Marzec 09, 2008, 22:14:02 »

ja nawet wody nie podmieniłem Cool nie chciało mi się Cool
moja stara metoda litr wody mineralki gazowanej i podłączyłem napowietrzanie Wink
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
aristo
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #111 : Marzec 10, 2008, 20:26:10 »

hahaha na serio to działa?
ej czym sie rózni kirys od kirysowej bo niewiem. chcę kupic albinosy i je rozmnazac




ORTOGRAFIA!!!
« Ostatnia zmiana: Marzec 10, 2008, 22:26:25 wysłane przez Emi » Zapisane
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #112 : Marzec 10, 2008, 20:42:16 »

poszukaj, było
chcę Cię zapytać, masz co zrobić z potomstwem ?? jeśli nie to po co rozmnażasz ? dla frajdy ?  Undecided
jak możesz pisz po polsku
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #113 : Marzec 16, 2008, 22:40:21 »

Dzisiaj się budzę włączam światło paczę a to ikra kirysków  Cheesy Cheesy Cheesy(neonów na pewno nie Cheesy) i pytam się czy kiryski mi przeżyją bo nie mam drugiego akwa.Czy piasek(2-3mm) nie zadurzy ? Czy nic się nie stanie kiryskom  Undecided Undecided Undecided Bo to było moje to znaczy kirysków pierwsze tarło  Wink Wink
Ej a jak bym wyciął z plastiku taką kwadratową płytkę na dno to kiryski by przeżyły  Roll Eyes Roll Eyes Napiszcie szybko bo nie zdążę tego przygotować SZYBKO SZYBKO SZYBKO SZYBKO SZYBKO SZYBKO
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2008, 23:15:23 wysłane przez Krzysiek19 » Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #114 : Marzec 16, 2008, 22:44:26 »

Jeżeli masz ikrę w akwa ogólnym i nie masz możliwości przeniesienia jej, to nie licz na małe kiryski Sad
Inni współmieszkańcy rozprawią się z nią w nocy.
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #115 : Marzec 16, 2008, 22:52:51 »

Mam ale kotnik Roll Eyes Roll Eyes(taki siatkowy )

 Ps:Odpowiedzcie na mój wątek proszę

http://www.akwarium.net.pl/forum/index.php/topic,14432.0.html
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #116 : Marzec 16, 2008, 23:27:25 »

Najlepiej będzie jak spokojnie poczekasz na rozwój wydarzeń i będziesz obserwował co się dzieje. Czy inne rybki zainteresowane są jajeczkami. Czy może same kiryski zjedzą ikrę. Ikry nie ma co przerzucać bo trzeba jej wtedy zapewnić dobre natlenianie itp.  Nie ma co panikować. Skoro złożyły ikrę pierwszy raz , to złożą i drugi, a czasami bywa, że uda się odchować chociaż ze 2 szt w ogólnym. Warunkiem jest dużo roślin.Mówie ogólnie bo kirysków nie miałem wcześniej, dopiero od jakiegoś czasu mam stadko pand, ale rosną jeszcze i się nie wycierały, więc z własnego doświadczenia o tarle kirysków powiedzieć nic nie moge.
pozdr
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
Jarecki
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 604



« Odpowiedz #117 : Marzec 16, 2008, 23:53:49 »

No niestety, ale bardzo,bardzo małe szanse na uchowanie się narybku. Ikra jest mocno narażona na zjedzenie.
Sam narybek za to jest bardzo szybki i w zarośniętym akwarium faktycznie ma szansę na ocalenie i wyrośnięcie.Gruby żwirek to także jego sprzymierzeniec.
Rozumiem doskonale targające tobą emocje jednak jak wspomniał sircula to jeszcze bedzie często tarło się powtarzać.
Jesli już tak bardzo chcesz to możesz użyć mini kotnika z wiaderka po sledziach czy coś w tym stylu i palcem zebrać trochę ikry z szyby czy kawałkami roślin.(zależy na czym ikra)
Jesli coś sie wylęgnie na pewno przyda sie dla własnego doświadczenia.Czyli jak wygląda narybek i jego zachowanie.
Osobicie to dawniej często widywałem jak ojciec palcem ściągał ikrę kirysków z szyby i umieszczał w innym akwarium.
Sam też próbowałem, jednak za nerwowy chyba na to byłem i gniotła mi się za bardzo.
Ponoć to trzeba palec dobrze przycisnąć do szyby(przed ikrą) i szybkim ruchem pociągnąć. Grin
« Ostatnia zmiana: Marzec 16, 2008, 23:57:15 wysłane przez Jarecki » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #118 : Marzec 17, 2008, 09:16:27 »

Mam ale kotnik Roll Eyes Roll Eyes(taki siatkowy )

Pierwszą ikrę kirysków też trzymaliśmy w takim kotniku w akwarium. Kiryski się wykluły ale był problem z karmieniem ich. Wszystko co się tam wsypywało przelatywało przez siatkę i gdyby kirysiątka nie zostały przeniesione do 6 l akwarium z napowietrzaczem to zapewne zdechłyby z głodu.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #119 : Marzec 17, 2008, 15:05:50 »

Zostawiłem je na noc gupiki ani kiryski ani neony nie zwracały na nią uwagi Cheesy Cheesy Cheesy Czyli kamyczki nie uszkodzą mi malutkich kirysków To może przetrwają ikry jest ok 45 sztuk to może ok 10 przeżyje  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Tongue
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Strony: 1 ... 6 7 [8] 9
  Drukuj  
 
Skocz do: