Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468280 razy)
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #495 : Lipiec 10, 2009, 15:45:05 »

tetra Rubin regularnie podaje, ale w diecie mieczyków musi być też conieco roślinnego pokarmu
żywy pokarm też podaje, larwy ochotki, z mrożonych to wodzeń, serce wołu, oczlik, rozwielitki itd.
I faktycznie na pokarmach mrożonych i żywych ryby lepiej się rozwijają, kiedyś moje samice mieczyka karmione tylko pokarmami suchymi rodziły max 18 mlodych ;/ teraz gdy od dluzszego czasu karmie je pokarmami żywymi i mrożonymi ilość potomstwa nie schodzi poniżej 35 sztuk, a ryby też jakieś większe i piękniejsze są ...
Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #496 : Lipiec 12, 2009, 18:11:21 »

Moja krwistoczerwona ,,mieczykowa" ma taka czarną plamkę przy odbycie tzn. prześwituje jej przez łuski czy ona jest w ciąży?

To są jej zdjęcia i napiszcie mi jak najszybciej jeśli jest to możliwe czy ona jest w ciąży i jeśli tak to kiedy moge się spodziewać młodtych z góry dzięki

a dzisiaj pływała co kawałek i sie zatrzymywała albo pływała przy dnie, albo wśród roślin


jeśli są błędy w dodaniu zdjęci to napiszcie bo po raz pierwszy dodaje zdjęcia

Moja mieczykowa ma już większy brzuszek byłam na wakacjach tydzień i jej się powiększył
Zapisane

Smiley XD :****
bloniu
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1180


Hoplias malabaricus


« Odpowiedz #497 : Lipiec 13, 2009, 21:56:53 »

Nie zgodze się  z tobą,moje ryby całe życie jedzą suchy pokarm i rozmnażają się na potęgę no i mają piękne barwy. Niby żywy lepszy ale po nim ryby mogą nabawić się jakiegoś choróbska bądź pasożyta.
Ja polecam:Tetra Min oraz Tetra Rubin,ja mieszam zawsze te pokarmy.

Kolego poczytaj trochę bo piszesz głupoty.
Rozmnażanie na potęgę a wydajność w kolejnych miotach to dwie różne sprawy.
Podając suchy pokarm nie uzyskasz takich efektów jak przy żywym i nie ma tutaj pola to polemiki. Ryby w naturze jedzą żywy pokarm. Tetra min i tetra rubin jest ok, ale dodaj jeszcze do diety coś żywego a po kwartale zobaczysz różnice.

Żywy pokarm to najczęściej mrożonki a tutaj ryzyko nabawienia się czegokolwiek jest znikome.
Ja karmię od kilku dobrych lat różnymi pokarmami i nic się nigdy nie działo.

Jak łapiesz pokarm w naturze to i naturalne jest, że pałętają się tam i pasożyty...
Zapisane

I consider myself as a one fish wolf pack
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #498 : Lipiec 14, 2009, 10:03:48 »

Akurat karmiłem kiedyś żywym,ale po niecałym miesiącu pojawiły się u mnie na szybie robaki,wygladały jak takie białe nitki i się przemieszczały i według mnie nie pisze głupot tylko uważam iż spokojnie może być pokarm w płatkach,może i żywy zwiększa płodność u ryb ale można zadać też pytanie po co?Skoro u mnie 3 samice gupika miały do 100młodych to po co niby miałbym zwiększać ich płodność....
Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #499 : Lipiec 17, 2009, 13:45:49 »

Moja mieczykowa rodzi i  urodziła narazie 8 rybak a one opadły na dno kotnika i tylko czasem się poruszją czy to normalne ?
Zapisane

Smiley XD :****
Michał84
Nowy
*
Wiadomości: 42


« Odpowiedz #500 : Lipiec 17, 2009, 17:53:24 »

Tak,to na początku jest całkiem normalne.
Zapisane
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #501 : Lipiec 17, 2009, 18:09:34 »

Moja mieczykowa rodzi i  urodziła narazie 8 rybak a one opadły na dno kotnika i tylko czasem się poruszją czy to normalne ?


Hmmm... a z ciekawości zapytam i ile urodziła??? I drugie pytanie ;P czym ją karmiłaś, jaką diete miała ;>>> ?




Akurat karmiłem kiedyś żywym,ale po niecałym miesiącu pojawiły się u mnie na szybie robaki,wygladały jak takie białe nitki i się przemieszczały i według mnie nie pisze głupot tylko uważam iż spokojnie może być pokarm w płatkach,może i żywy zwiększa płodność u ryb ale można zadać też pytanie po co?Skoro u mnie 3 samice gupika miały do 100młodych to po co niby miałbym zwiększać ich płodność....

Hmmm... a spróbuj jeść chociaż przez tydzień, same zupki z paczki i dania "suche" chyba też po jakimś czasie nie spodoba Ci się to...  możesz dawać pokarm mrożony, ja osobiście polecam larwy ochotki, mieczyki to uwielbiają, podaje moim rybą to tak z 2 razy w tygodniu, ale były też czasy, że ten przysmak dostawały co drugi dzień... Grin
« Ostatnia zmiana: Lipiec 17, 2009, 18:17:03 wysłane przez blom88 » Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #502 : Lipiec 18, 2009, 14:02:18 »

Moja mieczykowa rodzi i  urodziła narazie 8 rybak a one opadły na dno kotnika i tylko czasem się poruszją czy to normalne ?
To była jej pierwsza ciąża urodziła 28 rybek ale były bardzo słabe i zdechły ale wieczorem patrze i widze że w ogólnym pływa jeden maluch jestem ciekawa ja się tam dostał jak samica rodziła w kotniku.Złapałam maleństwo i włożyłam do kotnika a tą kotną samiczke wypuściłam bo nie rodziła 1,5 godziny to było koło 22 a samica zaczeła rodzić koło 14. A dziśaj rano patrze i jeszcze jeden maluch pływał w ogólnym więc też go wyłowiłam do kotnika. Więc są tylko 2 maluchy na razie karmiłam rozdrobnionymi platkiami takimi ja dla dorosłych. A pokarm dla narybku kupię w poniedziałek. A jaki polecacie?
Zapisane

Smiley XD :****
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #503 : Lipiec 18, 2009, 18:30:26 »

Moja mieczykowa rodzi i  urodziła narazie 8 rybak a one opadły na dno kotnika i tylko czasem się poruszją czy to normalne ?
To była jej pierwsza ciąża urodziła 28 rybek ale były bardzo słabe i zdechły ale wieczorem patrze i widze że w ogólnym pływa jeden maluch jestem ciekawa ja się tam dostał jak samica rodziła w kotniku.Złapałam maleństwo i włożyłam do kotnika a tą kotną samiczke wypuściłam bo nie rodziła 1,5 godziny to było koło 22 a samica zaczeła rodzić koło 14. A dziśaj rano patrze i jeszcze jeden maluch pływał w ogólnym więc też go wyłowiłam do kotnika. Więc są tylko 2 maluchy na razie karmiłam rozdrobnionymi platkiami takimi ja dla dorosłych. A pokarm dla narybku kupię w poniedziałek. A jaki polecacie?

Moja dziś nad ranem też urodziła, ale nawet nie wyciągalem narybku do drugiego akwarium bo tam już mam ponad 30 sztuk młodych, ale z rana widziałem w zbiorniku ogólnym 12 sztuk młodych, a sądząc po brzuchu ciężarnej poród jeszcze trwał, co się uchowa to się ucho
Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #504 : Lipiec 19, 2009, 12:35:06 »

Moja mieczykowa rodzi i  urodziła narazie 8 rybak a one opadły na dno kotnika i tylko czasem się poruszją czy to normalne ?
To była jej pierwsza ciąża urodziła 28 rybek ale były bardzo słabe i zdechły ale wieczorem patrze i widze że w ogólnym pływa jeden maluch jestem ciekawa ja się tam dostał jak samica rodziła w kotniku.Złapałam maleństwo i włożyłam do kotnika a tą kotną samiczke wypuściłam bo nie rodziła 1,5 godziny to było koło 22 a samica zaczeła rodzić koło 14. A dziśaj rano patrze i jeszcze jeden maluch pływał w ogólnym więc też go wyłowiłam do kotnika. Więc są tylko 2 maluchy na razie karmiłam rozdrobnionymi platkiami takimi ja dla dorosłych. A pokarm dla narybku kupię w poniedziałek. A jaki polecacie?

Moja dziś nad ranem też urodziła, ale nawet nie wyciągalem narybku do drugiego akwarium bo tam już mam ponad 30 sztuk młodych, ale z rana widziałem w zbiorniku ogólnym 12 sztuk młodych, a sądząc po brzuchu ciężarnej poród jeszcze trwał, co się uchowa to się ucho
To fajnie też bym chciała  żeby moja urodziła więcej no cóż ale trudno. A co zrobisz gdy rybcie podrosną?  Cheesy Cheesy Cheesy Bo chyba nie zostwisz tylu rybek
Zapisane

Smiley XD :****
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #505 : Lipiec 19, 2009, 13:49:10 »

niektore zostawie co ładniejsze, (akurat teraz dorasta u mnie z poprzedniego miotu piekny samczyk mieczyka biały z czerwonymi płetwami grzbietowymi, czerwonym i seledynowym paskiem wzdłuż tłowia, bardzo ładny:) ), reszte wydam albo wymienie na jakieś ładniejsze mieczyki.... Marzy mi się rozmnożyć czarne mieczyki, bo puki co to eksperymentuje tylko z czerwonymi (niektóre mają płetwy ogonowe i grzbietowe czarne) i białymi mieczykami i z każdego miotu zawsze parę ładnych rybek wyjdzie... Ale nie można dopuścić do howu wtórnego...
Zapisane
sagitaria
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 47


« Odpowiedz #506 : Lipiec 20, 2009, 15:10:22 »

Jeżeli zamierzasz rozmnażać czarne mieczyki, to wiedz, że kojarzy się czarnego samczyka z podstawową odmianą tzw. zieloną samiczką.Czarne samiczki sa niepłodne a czerwone daja potomstwo z czarnymi plamami /zwane berlinkami, albo pulframi/ Berlinkami nazywane są równiez mieczyki o intensywnej barwie czerwonej z czarnymi płetwami.CVzarne mieczyki często dostają na skórze wykwity barwnika, ktore wygladaja na wrzody - takie ryby należy eliminować.Mieczyki jak wiadomo wymagają dużego zbiornika, gdyż w małym karłowacieją.W akwarium z mieczykami z uwagi na ich intensywna przemiane materii pod podłożem umieszczamy kawałki skamieniałego gipsu - zapobiega procesom gnilnym, dlatego tez żwir powinien być o granualcji nie mniejszej niż 5mm.Do rozrodu przeznaczamy samiczki w wieku ok.6-8 m-cy. Postawowym warunkiem udanej hodowli jest wartosciowy - wyrośnięcie, barwa, żywotność samczyk, gdyż zapłodniona przez nieodpowiedniego kawalera samiczka bedzie dawać kilka miotów właśnie po nim i nie pomoże kolejne zapłodnienie przez innego amanta. tzw "wyczyszczenie" tj. przetrzymywanie samicy bez towarzystwa samca, aby dała kilka miotów trwa zbyt długo i często ryba nie dozywa pełnego wyczyszczenia.
Zapisane
ewelusia56
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 63



« Odpowiedz #507 : Lipiec 20, 2009, 15:23:12 »

Ja mam czarno-niebieskie mieczyki i też mi się nie rozmnażają. A co do tych dwóch maluszków to jeden jest żółty a drugi czarny. Może się uchowają
Zapisane

Smiley XD :****
blom88
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 103


« Odpowiedz #508 : Lipiec 20, 2009, 15:38:36 »

Jeżeli zamierzasz rozmnażać czarne mieczyki, to wiedz, że kojarzy się czarnego samczyka z podstawową odmianą tzw. zieloną samiczką.Czarne samiczki sa niepłodne a czerwone daja potomstwo z czarnymi plamami /zwane berlinkami, albo pulframi/ Berlinkami nazywane są równiez mieczyki o intensywnej barwie czerwonej z czarnymi płetwami.CVzarne mieczyki często dostają na skórze wykwity barwnika, ktore wygladaja na wrzody - takie ryby należy eliminować.Mieczyki jak wiadomo wymagają dużego zbiornika, gdyż w małym karłowacieją.W akwarium z mieczykami z uwagi na ich intensywna przemiane materii pod podłożem umieszczamy kawałki skamieniałego gipsu - zapobiega procesom gnilnym, dlatego tez żwir powinien być o granualcji nie mniejszej niż 5mm.Do rozrodu przeznaczamy samiczki w wieku ok.6-8 m-cy. Postawowym warunkiem udanej hodowli jest wartosciowy - wyrośnięcie, barwa, żywotność samczyk, gdyż zapłodniona przez nieodpowiedniego kawalera samiczka bedzie dawać kilka miotów właśnie po nim i nie pomoże kolejne zapłodnienie przez innego amanta. tzw "wyczyszczenie" tj. przetrzymywanie samicy bez towarzystwa samca, aby dała kilka miotów trwa zbyt długo i często ryba nie dozywa pełnego wyczyszczenia.


Czyli z tego co mówisz muszę mieć czarnego samczyka??? A czy mogę np. skrzyzować czarnego samczyka z całą czerwoną samiczką? lub samiczką o intensywnej barwie czerwonej z czarnymi płetwami???
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #509 : Lipiec 20, 2009, 16:49:00 »

sagitaria, dziękujemy za cenne informacje Smiley Mam pytanie co do tego, jak uzyskać berlińskie. Skoro czarne samice są niepłodne, to młode berlińskie można otrzymać po połączeniu czarnego samca z czerwoną samiczką - dobrze myślę? Berliński mieczyk jest praktycznie już wymarły, nie ma go w żadnych zoologach, nie to co parę lat temu, więc nie mogę zdobyć szczepki zarodowej tej odmiany.

Tylko mam jedno zastrzeżenie co do nazywania odmiany, mieczyki czerwone z czarnymi płetwami są wagtailami, berlińskie są czerwone w czarne ciapki Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
Strony: 1 ... 32 33 [34] 35 36 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: