Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 469406 razy)
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #165 : Kwiecień 12, 2008, 12:28:09 »

założyć oddzielne dla nich 20l akwarium i tam je odchować .........
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #166 : Kwiecień 13, 2008, 07:28:23 »

welon i miecz to chiba niezbyt udane połączenie?!:(   mój skalar jak miał 10 cm wysokości połknoł dorosłego samca gupika, tak więc wpuszczamy do aqa tylko podrośnięte rybki + gęsta obsada z żywych roślinek. ewentualnie pozbywamy sie skalara(mam 2 do oddania:))
Zapisane
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #167 : Kwiecień 17, 2008, 19:40:32 »

Niepokoi mnie jeden fakt. Moje małe molinki mają już 2 miechy, a są nadal bardzo malutkie. Daje im pokarm suchy i artemię. Mają ok. 1 cm.
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #168 : Kwiecień 17, 2008, 21:15:14 »

na pewno trzymasz je w bardzo malym zborniku
Zapisane

Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #169 : Kwiecień 19, 2008, 08:04:31 »

No tak bo nie mam większego  Embarrassed Czy one będę takie zawsze?
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
Misquamacus
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3261



WWW
« Odpowiedz #170 : Kwiecień 19, 2008, 08:05:43 »

lepiej dać do ogólnego, lub kupić większy kotnik ....
inaczej skarłowacieją ....
Zapisane


>>>>>>>>www.bojownik.pl<<<<<<<<<
>>>>>>>>   www.fawa.pl  <<<<<<<
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #171 : Kwiecień 19, 2008, 18:12:09 »

Okej.
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
krecha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #172 : Kwiecień 23, 2008, 09:44:36 »

Witam!
Mam parke molinezji księżycowych i parkę molinezji "Black Molly".
Mają ok. 1 roku, parka księżycowych raz mi się "orybiła"..
Małych było 10. W tej chwili mają 2 miechy i zostało ich 3...
Myślę, że zdechły dlatego, że był to pierwszy poród mojej rybki...
Były w aqa 13,5 l. z małymi gupiczkami... Czy to przez to 7 rybek mi zdechło?
Chciałabym rozmnożyć moje molinezje, ale nie chcą się rozmnażać... Próbowałam
już ze 4 razy... Jednak wydaje mi się, że samica Black Molly i księżycowej odmiany
jest jakaś grubsza niż zwykle, z odbytu wychodzi księżycowej jakiś biały bombel.
Co to jest? I czy to jakaś choroba?... Nie wiem czy są w ciąży, są bardzo grube.
Przekładać je do kotnika, czy raczej nie?... Proszę o szybką odpowiedź...
Z góry dziękuję...
Zapisane
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #173 : Kwiecień 23, 2008, 16:21:18 »

najlepiej było by wrzucić jakieś zdjęcia molinezji blackmolly. Ten biały punkt na odbycie to na pewno nie jest choroba, molinezje czasem tak mają, jeśli dasz zdjęcie to mysle ze uda nam się odpowiedzieć czy jest kotna, i ustalić mniej więcej, kiedy ma pójść do kotnika.
Zapisane
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #174 : Kwiecień 23, 2008, 16:43:18 »

Molinezja ostrousta (Poecilia sphenops) - słodkowodna ryba akwariowa z rzędu karpieńcokształtnych (Cyprinodontiformes) i rodziny piękniczkowatych Poeciliidae.

Występowanie 
Ameryka Środkowa
Wielkość 
Samiec ma 5 cm długości, samica 7-10 cm.
Wygląd 
Płetwa odbytowa samca jest przekształcona w gonopodium. Znane są liczne odmiany tej ryby. Ubarwienie rozmaite (samiec jest barwniejszy), zwykle na tle zielonooliwkowym posiada liczne punkty i plamy niebieskawe, czerwone lub brązowe. Prawdopodobnie z krzyżówki dwóch gatunków tego rodzaju powstała molinezja black molly - ciemno ubarwiona z tendencją do całkowicie czarnej barwy. Długotrwała hodowla doprowadziła też do wyselekcjonowania odmiany wielkopłetwej. Samca poznajemy po gonopodium, ciężarna samica ma wydatnie powiększony brzuszek.
Hodowla 
Jest to żywa, towarzyska ryba, odpowiednia do wielogatunkowego akwarium Do jej hodowli niekonieczne jest duże akwarium, ale dobrze zarośnięte. Należy pozostawić dużo miejsca do pływania. Dekoracje z kamieni i korzeni. Temperatura powinna wynosić 24-28 °C, należy stosować niewielki dodatek soli. Molinezje są bardzo wrażliwe na niską lub zmienną temperaturę wody. Zalecana dobrze filtrowana i dobrze natleniona woda. Należy stosować pokarm żywy i suchy z dodatkiem roślinnego.
Rozmnażanie 
Zapłodnienie następuje w akwarium ogólnym. Ciężarną samicę umieszczamy w osobnym, dobrze zarośniętym akwarium o podobnych warunkach, gdzie po pewnym czasie rodzi ona 10-60 młodych dość dużych rybek. Ciąża trwa 4-6 tygodni.Aby samica nie zjadła swojego narybku, należy wsypać nadmierną ilość pokarmu, który powinien zalegać na dnie zbiornika
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #175 : Kwiecień 23, 2008, 16:44:15 »

Molinezja Black Molly - odmiana hodowlana molinezji szerokopłetwej (Poecilia latipinna) (prawdopodobnie na skutek krzyżowania z molinezją ostroustą (Poecilia sphenops). Nazywana Czarną Molly. Jest podobna do pokrewnego gatunku "Poecili velifera", z którym krzyżuje się i daje płodne potomstwo. Oba gatunki zostały sprowadzone do Europy w 1913 r.


 Opis
Smoliście czarna ryba żyworodna. Łatwa w rozrodzie, źle jednak znosząca niskie temperatury. Bardzo aktywna, żywiąca się dużą ilością pokarmu roślinnego. Pochodzi z Meksyku. Powinna mieć wodę średnio twardą o temperaturze minimum 24 °C. Występują one także w słonawych partiach wód, przy ujściu rzek, toteż ich dobremu samopoczuciu sprzyja dodanie do wody soli kuchennej lub morskiej (1 łyżeczka na 10 l wody). Samce osiągają długość 15 cm, samice 18 cm. Mają zwykle kwadratową płetwę grzbietową, ale w mutacji :księżycowej" podstawa płetwy jest znacznie krótsza od jej wysokości. Dymorfizm płciowy: u samców widoczne gonopodium, samice są większe od samców.

Rozmnażanie: Molinezja może urodzić około 300 młodych rybek. Młody narybek bardzo szybko rośnie i nie jest trudny w wychowaniu. Aby inne ryby nie zjadły młodych trzeba samice tuz prze porodem włożyć do kotnika lub do osobnego akwarium. Ciąże rozpoznaje się po dużym brzuszku. Małe można karmić zwykłą karma, ale trzeba ja rozdrobnić. Można także dawać młodym specjalna karmę dla młodego narybku dostępnego w sklepach zoologicznych. Narybek po urodzeniu ma zaledwie 0,5cm. Niemal po tygodniu ma on już 1 cm. Gdy młode będą mieć 2 cm, można je już wpuścić do zwykłego akwarium.

Zalecane warunki w akwarium
Zbiornik średni
Temperatura wody 24 – 28 °C
Twardość wody średnio twarda
Skala pH 7,2 - 7,7
Pokarm głównie roślinny, również w płatkach

duże akwarium o pojemności 200 l obsadzone roślinami

Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #176 : Kwiecień 23, 2008, 16:45:05 »

    Występowanie: Jukatan. Występuje również w wodach przybrzeżnych i w pełnym zasoleniu.

    Wielkość: Samce: około 12 cm, samice: 17 cm, a czasami nawet więcej.

    Dymorfizm płciowy: Samice są wyraźnie większe od samców. Samce mają organ płciowy, zwany gonopodium i wielką płetwę grzbietową, którą naprężają gdy chcą zaimponować samicy lub przepędzić rywala.

    Zachowanie: Żywa, towarzyska, żwawa, wiecznie głodna.

    Wychów młodych: Rybka jajożyworodna, po 4-8 tygodniowej ciąży rodzi żywe młode, które mając prawie 5 mm zjadają wszystkie rodzaje odpowiednio rozdrobnionego pokarmu. W hodowli uzyskano i utrwalono odmiany czarną, pstrą, złotą i srebrną, które jednak nie są tak piękne jak forma wyjściowa. Z powodu braku pokarmu roślinnego samcom wyhodowanym w niewoli często płetwa grzbietowa samców nie rozwija się prawidłowo i pozostaje mała jak u samic. Nie wolno jej trzymać z innymi gatunkami molinezji, gdyż łatwo się z nimi krzyżuje.

    Woda: Twarda z dodatkiem soli (wystarcza 1 łyżka stołowa na każde 10 litrów wody w akwarium), temperatura: 22-28oC, odmiana czarna lubi wyższą temperaturę około 25-28oC. W wodzie miękkiej bez dodatku soli rybki marnieją i giną.

    Akwarium: Duże, gęsto zarośnięte roślinami, lubi porost glonów, które chętnie skubie.

    Pokarm: Żywy, suchy lubi dodatek roślinnego bez którego może obgryzać delikatne roślinki.
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
Rybcia:)
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 198


« Odpowiedz #177 : Kwiecień 23, 2008, 16:46:30 »

Mieczyk Hellera (Xiphophorus helleri) - słodkowodna ryba akwariowa z rzędu karpieńcokształtnych (Cyprinodontiformes) i rodziny piękniczkowatych (Poeciliidae).

Występowanie 
południowy Meksyk
Wielkość 
do 10-12 cm
Wygląd 
Samczyk, smuklejszy od nieco większej samiczki, posiada charakterystyczny ogon w kształcie miecza (stąd nazwa) oraz gonopodium. Istnieje wiele barwnych odmian (np: czerwona, czarna, berlińska), uzyskanych drogą kierunkowej selekcji oraz krzyżowaniem ze Zmienniakiem plamistym. Niektóre samce później dojrzewają płciowo od innych, "miecz" i gonopodium wyrasta po dłuższym okresie wzrostu ryby. Do tego czasu bywają mylone z samicami które rzekomo zmieniają płeć.
Hodowla 
ryba mało wymagająca, optymalna temperatura 20°C - 28°C, akwarium dość duże (w małych akwariach karłowacieje) , zalecane pH 7-7,5, samczyki są agresywne wobec innych samców tego samego gatunku - należy więc trzymać 3-4 samczyki, aby agresja rozłożyła się równomiernie.

pokarm: dowolny, niezbędny dostęp do pokarmu roślinnego (rybka zjada chętnie glony oczyszczając akwarium). Lubi gęsto zarośnięte akwaria z zostawioną przestrzenią do pływania.

Rozmnażanie 
ryba żyworodna, bardzo łatwa w rozmnażaniu, ciąża trwa 4-5 tygodni, rodzi się nawet do 70-250 młodych, samica może zjadać swoje młode - należy więc ją odłowić lub zapewnić gęstą roślinność, w której młode mogłyby się ukryć; młode karmić jak dorosłe, ale podawać bardziej rozdrobniony pokarm. Zapewnić dobre filtrowanie i napowietrzanie wody, chroniące młode przed infekcjami bakteryjnymi.
Zapisane

Moje akwarium-45l

6x Pawie oczko(4 samice, 2 samce)
1x Gurami dwuplamy(samiec odmiana niebieska)
1x Platka Mike Mouse(samica)
1x Kirysek spiżowy(samiec)
2x Węgorek ciernisty(para)
1x Zbrojnik niebieski

Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy Cheesy
arturix
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 141



« Odpowiedz #178 : Kwiecień 24, 2008, 05:29:37 »

sprubuj podnieść swoim molinezją temperature o 2-3 stopniena dzień -dwa,  kup w zoo sól akwarystyczną - molinezje lubią słoną wode  - tylko bez przesady - i powodzenia Cheesy Cheesy Smiley
Zapisane
krecha
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 39


« Odpowiedz #179 : Kwiecień 25, 2008, 09:01:46 »

Dzięki za odpowiedź.
Zdjęcie dodam, gdy tylko będę je posiadać.
Mam pytanie. Dlaczego moje molinezje (1 miesiąc) mają tylko
1 cm? .. One prawie w ogóle nie urosły odkąd się urodziły.
Dlaczego tak się dzieje? Są umieszczone w akwa 14 l. z gupikami.
Gupiki mają 4 miechy, 3 miechy, 2 miechy i 2 tygodnie.
Czy coś jest nie tak, czy powinnam je przełożyć do innego aqa?
I czy możliwe, ze pierwszy narybek molinezji jest dość nieliczny
i słaby. Czy możliwe, że to przez to, że to pierwsze rybki mojej
molinezji (1 rok) z 10 zostały 3?
Proszę o szybką odpowiedź i z góry dzieki
Zapisane
Strony: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: