Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 68
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla mieczykow i molinezji  (Przeczytany 468566 razy)
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #120 : Luty 12, 2008, 17:54:21 »

Ja tam też nasypałam kuchenną, jednak na "jakby co" w czwartek spróbuję kupić tą dla artemi albo niejodowaną.
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
Honey
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 156



« Odpowiedz #121 : Luty 13, 2008, 14:53:24 »

A mi nikt do tej pory nie powiedział,kiedy mam odsadzić moją samicę balonówki. Mam swoja parkę już chyba miesiąc,ale w sklepie mogła zajść w ciążę. Widać,że jest grubsza,ale nie widzę plamki ani nic. Ile balonówki maja młodych zazwyczaj ?
Zapisane
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #122 : Luty 13, 2008, 15:14:07 »

Moja urodziła ok. 10 6 udało mi się odwłowić, reszta była martwa  Cry
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
jaro_24
Nowy
*
Wiadomości: 17


« Odpowiedz #123 : Luty 20, 2008, 09:07:48 »

mam 8 molinezji ale roznego gatunku nwieiem czy to dobrze;/?HuhHuhHuhHuhHuh gdybym chcial je rozmnozyc to w jaki sposob jak najleiej?? aaa i co lubia najbardziej ?? duzo roslinnosci czy co?
Zapisane
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #124 : Luty 20, 2008, 15:20:25 »

Tak, Molinki lubią dużą roślinność. A ile jest samców, a ile samiczek z tych 8 Molinek? Wiesz po czym poznawać samców i samice prawda? No to jak umiesz, to okej. A jak nie umiesz to tak: samce mają płetwe odbytową taką hmm...podłużną, a samice bardziej w krztałcie serca. A jeżeli masz już kilka tych Molinek, i masz obydiwe płcie. To same się zaczną rozmnażać, chyba mogą być też lekkie skoki temperatury, ale nie jestem pewna.
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #125 : Luty 21, 2008, 21:31:15 »

Witam!!! Jestem nowym użytkownikiem. Piszę ponieważ chciałem się pochwalić moją nową małą hodowlą. więc okociły mi się dwie samice mieczyka. razem miają ok. 35 młodych. w małym akwarium tzn. 25l je chce odchować. mam pytanie kiedy mogę je wrzucić do dużego aqua??P.S pilna odpowiedz jak najbardziej wskazana
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #126 : Luty 21, 2008, 21:39:11 »

Witam!!! Jestem nowym użytkownikiem. Piszę ponieważ chciałem się pochwalić moją nową małą hodowlą. więc okociły mi się dwie samice mieczyka. razem miają ok. 35 młodych. w małym akwarium tzn. 25l je chce odchować. mam pytanie kiedy mogę je wrzucić do dużego aqua??P.S pilna odpowiedz jak najbardziej wskazana
jak bedziesz je karmil dobrze to po tygodniu nie powinny dorosle byc nimi zainteresowane Wink bezpieczniej po dwoch- poza tym zbyt dlugo nie moglbys trzymac tych rybciow w 25l bo ci skarlowacieja- albo nawet rosnac przestana Wink
Zapisane

Qba931002
Nowy
*
Wiadomości: 14


« Odpowiedz #127 : Luty 22, 2008, 00:21:48 »

Mój mieczyk gdy był w ciąży miał bardzo mały brzuch Sad. Gdy zaczęła rodzić to urodziła ok 5 małych rybek. Czym to mogło być spowodowane.


P.S Dzisiaj widzałem jak ona z nim.. i bede czekał na efekty

Pozdrawiam
Zapisane
Ariedale
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 167


Piękny bojownik, prawda?


« Odpowiedz #128 : Luty 22, 2008, 10:10:02 »

Może to dlatego, że to był jej pierwszy miot? No chyba, że nie był. Huh
Zapisane

Hodowla małych Balonówek! Mój pierwszy miot w całej przygodzie z akwarystyką!

Najlepsze rybki z Azji!
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #129 : Luty 22, 2008, 15:12:52 »

jak bedziesz je karmil dobrze to po tygodniu nie powinny dorosle byc nimi zainteresowane Wink bezpieczniej po dwoch- poza tym zbyt dlugo nie moglbys trzymac tych rybciow w 25l bo ci skarlowacieja- albo nawet rosnac przestana Wink
[/quote]

no wiesz troche sie boje tak szybko je wrzucać. bo szkoda by było jakby mi duze ryby je zjadły.
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #130 : Luty 22, 2008, 15:20:11 »

jak bedziesz je karmil dobrze to po tygodniu nie powinny dorosle byc nimi zainteresowane Wink bezpieczniej po dwoch- poza tym zbyt dlugo nie moglbys trzymac tych rybciow w 25l bo ci skarlowacieja- albo nawet rosnac przestana Wink

no wiesz troche sie boje tak szybko je wrzucać. bo szkoda by było jakby mi duze ryby je zjadły.
[/quote]

jak uwazasz Smiley ale sprobowac mozna Wink najwyzej stracisz najwolniej uciekajace osoniki czyli najslabsze Wink ale tak powaznie... mysle,ze po 2 spokojnie mozesz je wpuscic- przynamniej ani molki ani gupiki nie byly u mnie po takim okresie zainteresowane malymi gupikami, ale nie kaze,zeby nie bylo ze przeze mnie narybek straciles Wink
Zapisane

michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #131 : Luty 22, 2008, 16:24:25 »

wziąlem wybrałem losowo piec narybku. i na sam początek jeden osobnik zjadł dwie. a trzy pływają już jakieś pół godziny. zobaczymy wieczorem. Napewno napisze.
Zapisane
michal114d
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 106



« Odpowiedz #132 : Luty 22, 2008, 22:32:00 »

no wiec. patrzyłem ,szukałem, to z boku to z góry to z przodu. a po 5 małych rybkach ani śladu. Wiec myślę ze to było trochę za wcześnie dla nich. zostało ok. 30 w małym aqua. więc jaki będzie najodpowiedniejszy moment na wpuszczenie ich do reszty ryb do dużego akwarium?? ja myślę ze coś koło 3-4 tygodnie??  Huh
Zapisane
PGR
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 706


where are those good old-fashioned values?


« Odpowiedz #133 : Luty 23, 2008, 12:57:28 »

no wiec. patrzyłem ,szukałem, to z boku to z góry to z przodu. a po 5 małych rybkach ani śladu. Wiec myślę ze to było trochę za wcześnie dla nich. zostało ok. 30 w małym aqua. więc jaki będzie najodpowiedniejszy moment na wpuszczenie ich do reszty ryb do dużego akwarium?? ja myślę ze coś koło 3-4 tygodnie??  Huh

probuj co kilka dni :)n po jednej albo dwie Smiley uda w ten sposob ocenic ci sie najlepszy czas Wink
Zapisane

anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #134 : Luty 23, 2008, 13:10:32 »

probuj co kilka dni :)n po jednej albo dwie Smiley uda w ten sposob ocenic ci sie najlepszy czas Wink

Odradzam ten sposób bo akwarium to nie laboratorium. Z wpuszczeniem młodych do akwarium ogólnego należy odczekać aż młode będą na tyle duże, że nie zmieszczą się w pyskach dorosłych osobników pływających w akwarium. Ja zawsze czekałem do momentu aż młode miały około 1 cm.
Zapisane

Strony: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 68
  Drukuj  
 
Skocz do: