Hodowla mieczykow i molinezji

<< < (2/202) > >>

Satanic:
Czytaj ,czytaj i jeszcze raz czytaj.
A rybki twoje będą zywe i zdrowe.

pepe.74:
Czesc. Mam 120l zbiornik, a w nim gupiki, molinezje, neonki i duzo roslin. Akwarium mam od 8 miesiecy,rybki wprawdzie zyja, ale o zozmnezaniu ani mowy.
Da sie temu zaradzic? ???

wisnia_gc:
Pewnie nie znasz parametrów wody, ale chyba musi być strasznie źle że nawet gupiki sie nie rozmnażają.... To jest wręcz niewiarygodne.... Przecież samiec gupika+ samiczka gupika=na 100% młode gupiki ;D

PGR:
szczerze, to nie wydaje mi sie,zeby wina lezala po stronie paramatrow wody- gupiki nawet w rowie melioracyjnym przy polu kukurydzy by sie rozmnazaly,pod warunkim ze mialyby odpowiednia ilosc wody (10cm slupa) ;)ja bym stawial albo na brak samic lub samcow (z gupikami chyba braku samic) albo ubezplodnienia rybek przez dzialanie roznych uzdatniaczy wody czy innych chemikaliow...

Emi:
Niestety parametry wody mają bardzo duży wpływ na płodność rybek. Nieodpowiednia temperatura a przede wszystkim zbyt niska twardość wody i zbyt niskie ph mogą spowodować, ze ryby nie będą chciały się mnożyć. W drugą stronę nie wiem ale przy zbyt niskich wartościach tych parametrów te rybki u mnie nie rozmnażały się. Tak samo może być ze skokami ph spowodowanymi używaniem CO2 w akwarium czy podtruwaniem rybek zbyt dużą ilością nawozów.
Pytasz dlaczego tak się dzieje ale nie powiedziałeś w sumie o swoim zbiorniku prawie nic. Napisz coś więcej bo tu nie ma wróżek :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona