Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 234703 razy)
Grzesiek88
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #945 : Lipiec 08, 2011, 17:46:40 »

Dzięki za odpowiedź. Kiryski mi się podobają. Myślałem właśnie jeszcze nad neonkami Smiley myślę, że całkiem fajnie będzie to wyglądać.
Zapisane
Domel442
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 250


« Odpowiedz #946 : Lipiec 08, 2011, 19:05:44 »

Witam!

Mam akwarium 250l 100x50x50
Akwarium zakładam od zera. Chciał bym mieć w nim Skalary i ze 2 zbrojniki.
Co może być jeszcze w takim akwarium razem ze skalarami i w jakich proporcjach?
mozesz tak jak yorki ci podal ale ja bym ci proponowal zamiast neonów fantomy zamiast kiryskow kirysniki czarnoplame ale zrobisz jak uwazasz
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #947 : Lipiec 08, 2011, 20:49:53 »

Dzięki za odpowiedź. Kiryski mi się podobają. Myślałem właśnie jeszcze nad neonkami Smiley myślę, że całkiem fajnie będzie to wyglądać.
Całkiem fajnie to będzie wyglądało do momentu gdy skalary podrosną.
Później już nie będzie tak fajnie. Przyczyna jest prosta-skalary wybija wszystkie neony.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Grzesiek88
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #948 : Lipiec 09, 2011, 01:16:09 »

Właśnie głównie zależy mi na skalarach a zbrojnik jest raczej bez problematyczny pod tym względem. Jeśli skalar ma mi wytłuc neony to mogę ich wcale nie mieć Smiley Ale na te kiryski to złapałem "zajawkę". Są szanse żeby żyły w miarę w zgodzie ze skalarami? Miałem parę ładnych lat temu małe akwarium i tam 1 pięknego skalara ale był strasznie agresywny w stosunku do innych ryb i zdaję sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie one stwarzają dla innych ryb. Właśnie dlatego napisałem tu by znaleźć coś ładnego co by wprowadzało życie do akwarium a nie kłóciło się z sensem dla jakiego zakładam mój nowy baniak Smiley czyli ze skalarami Cheesy
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #949 : Lipiec 09, 2011, 19:18:26 »

Ale na te kiryski to złapałem "zajawkę". Są szanse żeby żyły w miarę w zgodzie ze skalarami?
Bez problemu.
U mojego ojca w zbiorniku ze skalarami pływa od 5 lat stadko 12 kirysków pstrych i nic się nie dzieje.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #950 : Lipiec 10, 2011, 09:27:59 »

Para skalarów
Lubie takie uwagi, serio.
Ja zawsze myślałem, że skalary żyją w grupach, ale co ja tam wiem...

Witam!
Mam akwarium 250l 100x50x50
Akwarium zakładam od zera. Chciał bym mieć w nim Skalary i ze 2 zbrojniki.
Co może być jeszcze w takim akwarium razem ze skalarami i w jakich proporcjach?
Do tego litrażu nadają się od biedy żaglowce leopolda, skalary odpadają - są po prostu za duże.
Istnieje szansa, że przy odpowiednim aranżu, ryby podczas tarła nie pozabijają się.
Mała szansa, rzekłbym wręcz, że jest to cień szansy, ale nic innego Ci tu nie podejdzie.

Zapisane

yorki111
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #951 : Lipiec 10, 2011, 16:55:52 »

Przy 50cm wysokości jak dla mnie para skalarów się zmieści w 100%, tym bardziej że te ryby pływają w stadzie tylko gdy są młode. Potem jak dobiorą się w pary zaczną się walki i ciągłe przeganiania z jednej na drugą stronę baniaka.
Swoją drogą akwarium ma 100cm długości i na skalary jest za mały, a przy 20cm więcej(jakie ma np. 240 czy 300l) można już je hodować(bez sensu, wiedza poradnikowa od praktycznie często jest bardzo różna)?

Co do neonów i skalarów - gdy małe żaglowce wpuścimy do neonów nic im nie zrobią nawet gdy będą miały wymiary dorosłych osobników.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 16:59:46 wysłane przez yorki111 » Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #952 : Lipiec 10, 2011, 19:23:57 »

tym bardziej że te ryby pływają w stadzie tylko gdy są młode. Potem jak dobiorą się w pary zaczną się walki i ciągłe przeganiania z jednej na drugą stronę baniaka.
Niestety, nie masz racji.
Żagle nigdy nie przestają żyć w grupie.
Na czas tarła dobrana para odłącza się od reszty grupy, składają ikre, opiekuja się młodymi i wracają do reszty ryb.
W warunkach akwariowych musi być na to miejsce, w zbiorniku o długości 100cm po prostu go nie ma - stąd walki o których pisałes.
Żagle trzymane w parze stają się płochliwe, osowiałe i bardzo często apatyczne. Nie znaczy to oczywiscie, że nie będą żyły - będzie to jednak zupełne przeciwieństwo grupy tych ryb.
Zrób sobie test. Odłów parke placków i wpuść je do 200l zbiornika, zobaczysz jak będą się zachowywać.

Swoją drogą akwarium ma 100cm długości i na skalary jest za mały, a przy 20cm więcej(jakie ma np. 240 czy 300l) można już je hodować(bez sensu, wiedza poradnikowa od praktycznie często jest bardzo różna)?
Idąc tym tokiem myślenia, można te ryby upchnąć do zbiornika o dlugości 80cm - przecież to tylko 20cm mniej.
20cm dla dużej grupy ryb akwariowych stanowi już rewir więc nie pisz, że to mało.
Nie napisałem też, że akwarium o długości 120cm nada się dla żagli - wg mnie jest to absolutne minimum dla żaglowców leopolda z uwagi na to, że są mniejsze, mogą dać rade, ale tylko i wyłącznie przy odpowiednich zabiegach akwarysty.
Skalary, manacapury a tym bardziej altumy to porazka w takich zbiornikach.

Co do wiedzy poradnikowej, jesteś jej idealnym przykładam, polecając:
1. pare żagli,
2. akwarium o długości 100cm.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 19:27:10 wysłane przez mrs » Zapisane

yorki111
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #953 : Lipiec 11, 2011, 12:22:42 »

Z własnych obserwacji mam zupełnie inne zdanie. Skalary jak już dobiorą się w parę bardzo dobrze czują się same w akwarium(z dyskami moim zdaniem jest podobnie - mam od 4 czy 5 miesięcy parę tych ryb w 160l akwarium i jakoś nie zauważyłem w ich zachowaniu czegoś niepokojącego, nie są płochliwe, zestresowane, pobierają ładnie pokarm, nie chorują). 80cm to standardowe 112l, a to jest zdecydowanie za małe dla skalarów(co dopiero dla altumów czy manacapuru).

Każdy ma swoje racje i doświadczenia, w moim mniemaniu skalary można hodować w dobranych parach w baniakach od 100cm długości.
Zapisane
mrs
:)
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3492

bla bla bla...


« Odpowiedz #954 : Lipiec 11, 2011, 20:00:10 »

Z własnych obserwacji mam zupełnie inne zdanie. Skalary jak już dobiorą się w parę bardzo dobrze czują się same w akwarium(z dyskami moim zdaniem jest podobnie - mam od 4 czy 5 miesięcy parę tych ryb w 160l akwarium i jakoś nie zauważyłem w ich zachowaniu czegoś niepokojącego, nie są płochliwe, zestresowane, pobierają ładnie pokarm, nie chorują).
Podważyłeś więc lata obserwacji i badań nad zachowaniem tych pięknych ryb.
Nawet Heiko Bleher pisze, że żagle żyją w grupie i potrzebują własnego towarzystwa, może więc napiszesz do niego?
W końcu nie często się zdarza by ktoś obalił teorie tak doświadczonego akwarysty.

80cm to standardowe 112l
Oczywiście. Kto słyszał o tak pospolitych i standardowych rozmiarach zbiorników jak:
- 80x35x45,
- 80x40x40,
- 80x40x50.
Przecież od ręki dostępne są jedynie w połowie sklepów akwarystycznych.

Każdy ma swoje racje i doświadczenia, w moim mniemaniu skalary można hodować w dobranych parach w baniakach od 100cm długości.
Hodować a hodować to spora różnica.
Niestety, to nie bojek który zadowoli się kałużą, ale róbcie co chcecie.
Z koniem kopać się nie będe...
Zapisane

badrass
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 744


Mówi sie trudno i płynie sie dalej...


« Odpowiedz #955 : Lipiec 13, 2011, 19:23:42 »

Co do neonów i skalarów - gdy małe żaglowce wpuścimy do neonów nic im nie zrobią nawet gdy będą miały wymiary dorosłych osobników.

Kolego ja osobiście przećwiczyłem dorosłe neony czerwone z młodymi akarami pomarańczowopłetwymi i uwierz mi, jak raz skubnie, czy to skalar, czy akara to "nie ma bata", że posmakuje im neon.
Zapisane

Było.... wiele baniaków ale najbardziej tęsknię do tego pierwszego, gdzie nie miałem żadnych doswiadczeń, a każdy nowy listek zielska cieszył, aż serducho kołatało.
yorki111
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 22



WWW
« Odpowiedz #956 : Lipiec 13, 2011, 19:25:16 »

Ja przećwiczyłem skalary, altumy i dyskowce z neonami i takich przygód nie miałem nigdy.
Zapisane
emperor
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1446


« Odpowiedz #957 : Lipiec 13, 2011, 20:06:00 »

A ja przećwiczyłem skalary z neonami i za każdym razem miałem takie przygody.
Zapisane

Pośpiech w akwarystyce jest wskazany tylko w
czasie zbierania wody z podłogi

Mój baniaczek
http://www.akwarium.net.pl/forum/nasze-akwaria/240l-korzenie-i-galezie/
Drago
Super aktywny
*****
Wiadomości: 1472


akwarystyka jest dla pasjonatów


« Odpowiedz #958 : Lipiec 23, 2011, 03:46:19 »

yorki skalary pływają w akwarium o wysokości 50 cm ? Chyba jako narybek po odjęciu podłoża i przestrzeni między lustrem wody a rantem akwarium zostaje około 40 cm, więc gdzie one mają pływać. Za minimum uważa się 50 cm ale słupa wody a nie akwarium. Widziałem skalary pływające w akwarium gdzie szyba ma wysokość 70 cm, sam takie posiadam, widziałem gdzie szyba ma wysokość 120 cm. I tam te ryby pływają , bo w takim jak piszesz to one się przeciskają.

Nie znam przyczyn które mają wpływ na to dlaczego żaglowce w jednych akwariach polują na ryby a w innych nie, ale argument mówiący o tym że wychowały się od małego to bzdura jakich często nie czytam. Gdyby tak było to drapieżniki na wolności wyzdychały by z głodu, bo przecież od małego wychowują się wśród przyszłych ofiar.

Możesz zapodać fote tych dysków ?

A skąd wiesz że te przećwiczone to były altumy ?
Zapisane

Akwarium może mieć każdy, akwarystą trzeba się urodzić bo może tylko 2% to hobbyści reszta to ludzie którzy mają ryby. Lecz  czym jest bezmyślne lampienie się na najpospolitsze gatunki i ciąże u gupika wśród chwastów, w porównaniu z odkrywaniem i poznawaniem nowych, tajemniczych i ciekawych gatunków
Pavlo86
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 87


« Odpowiedz #959 : Wrzesień 13, 2011, 10:24:09 »

Witam!

Czy w akwa 54l jest możliwość trzymania parki ramirezek z parką lub haremem bojownika (1+2) czy raczej za małe akwa na połończenie
tych dwóch garunków rybek?

pozdro
Zapisane
Strony: 1 ... 62 63 [64] 65 66 67
  Drukuj  
 
Skocz do: