Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 238161 razy)
Tigerek
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113


Jedne z najsłodszych na świecie ...


« Odpowiedz #750 : Luty 27, 2010, 16:30:47 »

Interesowało by mnie czy w zbiorniku 200l może być trzymana taka obsada :
- Na początek jakieś 4-5 skalarów, potem max 4 -chciałabym dobrać parkę, albo 2 (Umówię się ze sprzedawcą aby przyjął resztę)
- Na początek jakieś 4-5 ramirezki, potem też maxymalnie jakieś 2 dobrane parki
- Harem albo dwa haremy p. kakadu
- Około 10-15 kirysków panda
- 5 bocji siatkowanych
- 5-7 otosków
Od razu mówię, że akwarium jest w fazie planowania Wink Planowane jest dużo roślin a jako pierwsze do wpuszczenia (Akwa będzie dojrzewać około 2 mies.- chce mieć absolutną pewność, że wszystko będzie ok i aby rośliny się jako tako zaaklimatyzowały  Roll Eyes ) : Skalary, kakadu i ramirezki ....
Czy to jest dobry skład ? Z czego zrezygnować ew. co dodać?
Zapisane

Tyle pytań a tak mało czasu ...
boosky
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33



« Odpowiedz #751 : Luty 27, 2010, 19:16:05 »

a jakas inna ryba zamiast 1+2 gurami? chcialbym do mojej obsady dolozyc cos wiekszego (1 moze 2 ryby okolo 8-9cm) zeby jakos kontrastowaly swoja wielkoscia z neonkami i kiryskami. jak na razie moj podstawowy wybor obsady wyglada caly czas tak (112l):
15x neon inessa
1x zbrojnik niebieski
6-8x kirysek panda




moze pretnik karlowaty 1+2? ale one maja tylko do 6cm...
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2010, 19:22:47 wysłane przez boosky » Zapisane

Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #752 : Luty 27, 2010, 23:31:57 »

Gupiki i ramizey moze, co w na to? Grin
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
boosky
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33



« Odpowiedz #753 : Luty 27, 2010, 23:52:25 »

gupiki ewidentnie odpadaja, nie chce ich ;p
Zapisane

Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #754 : Luty 28, 2010, 02:17:55 »

Nie, to moja obsada Smiley pierwsze se kupie gupiki a potem ramizery.
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
boosky
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 33



« Odpowiedz #755 : Marzec 01, 2010, 21:37:24 »

chyba ramirezy ;p
Zapisane

HanibalX2
Nowy
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #756 : Kwiecień 02, 2010, 13:12:48 »

Z racji tego że przymierzam się do zakupu nowego akwarium, chciałby żebyście się wypowiedzieli na temat takiej obsady :
Akwarium 120x50x45, 270 litrów
3 x skalar
3 x bojowniki (1+2)
3 x mieczyki
2 x zbrojnik niebieski (para)
2 x bocja siatkowana
4 x bocja wspaniała
6 x neonków innesa

do tego chciałbym kupić 1 może 2 sumy rekinie. Wiem że jak sum urośnie to może zjeść sobie neonki, ale tym się za bardzo bym nie przejmował.
Proszę o jakieś sugestie, ewentualnie uwagi Wink
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #757 : Kwiecień 02, 2010, 13:22:37 »

neony by musialy byc w wiekszej liczbie, minimu 10 a nawet i wiecej przydalo by sie bo to jest lawicowa ryba i im wiecej tym lepiej sie czuja
co do zbrojnikow to bym zwiekszyl o jedna samice bo samiec jedna moze zameczyc a tak to rozlozy sie to na dwie jego dominacja
co do bojownikow to nie wiem czy nie zostana podgryzane przez skalary
mieczyki tez by lepiej bylo zwiekszyc tak do 5-6
bocja takze lawicowa ryba wiec proponuje np siatkowana zwiekszyc do 6szt a zrezygnowac ze wspanialych i bylo by klawo moim zdaniem
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
HanibalX2
Nowy
*
Wiadomości: 23


« Odpowiedz #758 : Kwiecień 02, 2010, 13:30:37 »

Tą początkową obsadę już mam tylko w trochę mniejszym akwarium. Odnośnie neonków to wiem, na początku miałem 10, no ale niestety to moje pierwsze akwarium to zapewne przez moje błędy 4 padły. Bojowniki na obecną chwilę ze skalarami żyją w zgodzie już ponad pół roku, więc nie sądzę aby skalary później zaczęły je obgryzać.
Głównie chodzi mi o sumy rekinie czy można dorzucić do tej obsady, nie ukrywam że zmieniam baniak głównie ze względu na chęć posiadania tej właśnie rybki.
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #759 : Kwiecień 02, 2010, 13:44:18 »

Twoj baniak Twoja decyzja, ja wyrazilem swoja opinie co do wymienionych przez Ciebie ryb a czy sie dostosujesz w jakis sposob to od Ciebie zalezy. Osobiscie kieruje sie przy ukladaniu obsady zeby pasowaly do siebie charakterem no i zeby ich liczba byla dla nich samych odpowiednia a nie zeby zrobic zupe rybna bo fajnie wyglada wiec tez dopowiem ze odradzam robienia zupy "bo mi sie podobaja te ryby i juz" - jak nie raz sie czyta.
Co do sumow to nie wiem, nie wypowiem sie bo latwo jest przeczytac w google cos o tej rybie czy w atlasie ale czy tak bedzie?
ja bym osobiscie nie dodawal, masz tam i tak juz duzo ryb ktore maja swoje temperamenty, zbyt wielkie zroznicowanie ich moze spowodowac jakies nowe ich cechy ktore nie sa obserwowane w innych akwenach. Moze ale nie musi... Ja bym sie tym kierowal ale jak sam zrobisz to j/w ;]
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Isla
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #760 : Kwiecień 03, 2010, 00:23:52 »

Hej Wszystkim. Mam akwa 65l, dobrze natlenione, rośliny anubias niski, kryptokoryna wendta zielona i rogatek, temp. 26 st. chcę od czegoś zacząć... posiadam pierwszą rybkę-prezent, bojownika niebieskiego. Interesuje mnie obsada Malawi, ale nie wiem czy się nadaje, bo litraż mierny. Generalnie, jeśli ktoś zaproponowałby coś ciekawszego niż Malawi, jestem otwarta na konkretne propozycje. Dzięki.
Zapisane
Baśpol
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 200



« Odpowiedz #761 : Kwiecień 09, 2010, 17:23:58 »

witam!
Mój kolega posiada akwarium 80l. Ma w nim 4 welonki, 5 danio pręgowanych, 2 żałobniczki, 2 gupiki, 2 zbrojniki niebieskie oraz krewetke filtrującą. Ma on zamiar zmienić obsadę. Proszę o szybka odpowiedz aby dobrze doradzić koledze.


EDIT: Zbrojników sie już pozbył. Wink
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2010, 07:49:17 wysłane przez Baśpol » Zapisane

mpc
Nowy
*
Wiadomości: 2


« Odpowiedz #762 : Kwiecień 18, 2010, 22:20:22 »

Witam, mam akwarium 200L w ktorym mam:
2 x Akare pomaranczowopletwa
2 x Pielegnice miodowa
2 x glonojad
Wiem ze akray rosna duze ale mam je okolo 2 lat i maja okolo 10cm wiec w akwarium jest dosc pusto, mozna by cos do tych rob dorzuci? Jesli nie to pewnie bym je oddal i zrobil calkowicie nowa obsade, chcialbym cos kolorowego Grin naprzyklad neonki + jakies wieksze ryby (do 15cm). Wszystkie pomysly mile widziane Smiley
Zapisane
tiggi
Stały użytkownik
***
Wiadomości: 247



« Odpowiedz #763 : Kwiecień 22, 2010, 13:23:35 »

Witam. Niedługo dorwę akwarium 100l.
Chciałabym, żeby było dużo roślin, tylko jakich ?
Żeby były krewetki Red Cherry i/lub Crystal red/black.
Spodobały mi się ryyby - barwniak czerwonobrzuchy, gurami i proporczykowiec. Czy nadadzą się do tego akwarium ?
I jaka liczebność ?
Proszę o wprowadzenie w tajniki akwarystyki Wink
Bez was chyba dobrze nie wystartuję ...
Zapisane
1988ona
Zainteresowany
**
Wiadomości: 109


« Odpowiedz #764 : Kwiecień 23, 2010, 14:26:39 »

Mam pytanie, czy bocje wspaniałe mogą pływać z bojownikami?
Zapisane
Strony: 1 ... 49 50 [51] 52 53 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: