Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 236634 razy)
kooonraad
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #720 : Luty 03, 2010, 19:10:49 »

Witam! Mam akwarium o pojemności 126l.
Posiadam obsadę:
-14x neon inessa
-2x kosiarka
-1x zbrojnik lamparci
-1x glonojad albinos
-3x krewetka red cherry
Jakie i ile ryb mogę jeszcze dorzucić do akwarium? Smiley
Zapisane
Raffy
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 2337


« Odpowiedz #721 : Luty 03, 2010, 19:16:01 »

Na początek oddaj zbrojnika lamparciego, ta ryba nie nadaje się do twojego zbiornika.

Kosiarki możesz trzymać, aż dopóki nie urosną Smiley


No i przede wszystkim, ty napisz jakie ryby Ci się podobają. To akwarium ma się Tobie podobać Smiley
Zapisane

Zawód : akwarysta...
Wszystkie ryby są wyjątkowe! Uszanujmy ich wymagania, podziękują nam dobrym zdrowiem i młodymi...
NIE UDZIELAM RAD PRZEZ PW!
http://www.3cityakwarium.fora.pl/Trójmiejska Akwarystyka
Obecnie: 500L Rafa, 112L roślinne, 160L mcharium
I we mnie drzemie Tanganika i Malawi
kooonraad
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 45



« Odpowiedz #722 : Luty 03, 2010, 19:36:57 »

Mnie osobiście podobają się takie ryby jak: Mieczyk Hellera, Źałobniczka, Danio, Prętniki trójbarwne, Pielgnice, Molinezja, Prętnik karłowaty, Gurami mozaikowy, Długonos ciernisty, Skalary. Co sie nadaje do mojej obsady?
Zapisane
Tigerek
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 113


Jedne z najsłodszych na świecie ...


« Odpowiedz #723 : Luty 16, 2010, 21:20:28 »

To i ja się dołączę  Roll Eyes Planuję akwarium 200 l i strasznie podobają mi się : Skalary, p. ramireza, otoski, krewetki, kiryski panda, bocje jakieś mniejsze ewentualnie... Ale teraz mam kolejne pytanie ... jakie będą relacje pomiędzy nimi ? (np. Ramireza-skalar, krewetki-skalar, bocje - inne ryby) Z czego zrezygnować, ew. co polecacie dodać ? Odrazu mówię, że chciałabym spróbować rozmnożyć Ramirezy i skalary.  ;]
Zapisane

Tyle pytań a tak mało czasu ...
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #724 : Luty 20, 2010, 20:57:39 »

Ja mam taki problem z woda, i wszystkie ryby padly. Robie restart. Moze kupie 2-3 rybki zamiast 10-20 ? Moglo by byc Gurami lub ramizery? I glonojad, chyba zbrojnik lamparci. Nie ma innych. Co o tym?
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
wkukler
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 350


« Odpowiedz #725 : Luty 21, 2010, 10:03:30 »

Ja mam taki problem z woda, i wszystkie ryby padly. Robie restart. Moze kupie 2-3 rybki zamiast 10-20 ? Moglo by byc Gurami lub ramizery? I glonojad, chyba zbrojnik lamparci. Nie ma innych. Co o tym?
Przydałby się tłumacz. Jak chodzi ci o to że chcesz mieć mniej większych ryb, to mogą być ramirezy, gurami od 100l,
Zapisane
pawel_szp
GG 8287452
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 223



WWW
« Odpowiedz #726 : Luty 21, 2010, 14:38:13 »

lampart? hmm sadze ze jak urosnie, to ogon z wody będzie mu wysatwał jak go do 72l wsadzisz Grin
Zapisane

2x Pielęgniczka Ramireza -samice....
12x Neon Innesa
2x Pangio Oblonga <- potocznie znany piskorkiem Cheesy
8x Żałobniczka/Tetra czarna

AMPULARIE!!!!! WYDAM JAK NAJWIĘCEJ!!

Flora:
Echinodorus D'vall
Rogatek
Anubias nano
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #727 : Luty 21, 2010, 15:47:35 »

Ale innych zbrojników nie ma Sad A sa jakies drapiezniki do 76L ?
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #728 : Luty 21, 2010, 17:56:02 »

Ale innych zbrojników nie ma Sad A sa jakies drapiezniki do 76L ?

to sie rezygnuje w takim razie z takich ryb - logiczne prawda?
jak ja bym tlumaczyl sie w taki sam sposob to bym napakowal do mojej 112l z 10 skalarow i na sile bym probowal przekonac ludzi ze maja sie super pomimo rozmiarow prawie wiekszych niz szklo...
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #729 : Luty 21, 2010, 19:42:06 »

Dobra, dobra, rezygnuje  Roll Eyes Kupie se 2 ramizery i bedzie spox  Angry
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
motybrat
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 11



« Odpowiedz #730 : Luty 21, 2010, 20:39:24 »

czytam wszelkiego rodzaju pytanie o obsade? ja mialem i mam ten problem ale im wiecej czytam i wiem wiem ze to nie takie proste jak z ludzmi np. wsadzic ich do jednego pokoju i dac im razem pracowac . trzech ludzi i wiecej problemow niz sie wydaje a z rybami jak sie domyslec co im pasuje a co nie .mialem akwa na poczatku bardzo male kupilem bojownika , wyczytalem ze nie koniecznie musi byc "Grozny" .wyczytalem gdzies w czasopismie . dokupilem 4platynki i dwa male glonojady. moj bojownik najpierw w przeciagu 2 dni zrzarl glonojady nie zauwazylem nawet kiedy . pozniej w swojej nieswiadomoscii glupocie pozwolilem mu na kontynuowanie.podrzeral ogony czerwonym platynkom . zolte mialy mniej widoczne ogony . jak w koncu uwiezylem ze to on zostaly mi tylko dwie zolte .w dodatku ona kotna.kupilem wieksze akwarium200l .nastepny blad za szybko przelozylem rybki dokupujac jeszcze kiryski abinosy, i 2 piekne Sturisoma Aurerum..parametry wody sie tak pogorszyly ze obie Sturisoma mi padly w niewielkim odstepie czasu.walczylem dalej z wlasna glupota ale juz rozsadniej zmniejszylem ilosc jedzenia i codziennie podmiany wody.zapomnialem dodac ze dokupilem myslac ze wszystko ok jeszcze izraelskie gubiuki sliczne. gubiki dosyc duze kupilem .woda w mniedzy czasie sie ustabilizowala 7,4 ph amoniak -0 nitraty pomiedzy 0 a  0,05. mimo to zdechly mi 3 gubiki dwie samice sie okocily i krotko po tym padly a pozniej jeszcze samiec. nie wiem dlaczego? Rosliny rosna dobrze choc co niektore zamiast zielonych lisci na powierzchni zbiera sie brazowawy nalot.z pierwotnego stanu zostaly mi dwie zolte platynki i maja 5 malych Cheesy 3 gubiki2 znow do okocenia sie ,okolo20malychgubikow ;Drosna jak na drozdzachjuz widac piekna male ogonki.7amano garnele, no i12 sztuk bo jak sie wszystko ustabilizowalo to dokupilem jeszcze kiryskow albinosow.w srodku akwa plywa teraz stadko okolo25 neonkow czerwonych.dokupie jeszcze pare roslinek na pewno . myslalem ze moje zmartwienia sie skonczyly wreszcie zaczelo wszystko fukcjonowac- zdechl mi bojownik w malem akwarium mimo ze parametry wody sprawdzam codziennie ph ,amoniak i nitraty. cierpie bardzo ze zabilem kolejne stworzenie przez wlasna glupote , ale nie wiem co teraz zrobilem nie tak? mozna mi jeszcze pomoc?
Zapisane
kamil555331
Zielony User
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #731 : Luty 21, 2010, 22:42:22 »

Witam, mam akwarium o pojemności 45l (chyba) 50x30x30.
Jak na razie posiadam:
-5 gupików
-2 zbrojniki
-10 molinezji
-5 platek
-2 kiryski (spiżowy i corydoras trilineatus)

Zdaje sobie sprawę, że to za dużo jak na ten litraż, i chciałbym zmienić obsadę do:
-5 platek
-6 neonek inessa/razborek klinowych/neonek czerwonych
-2/3 kiryski
-2 zbrojniki
Jestem otwarty na propozycje więc proszę się wypowiadać

A i muszę jeszcze dodać, że jestem totalnie zielony jeśli chodzi o akwarystykę
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2010, 22:55:04 wysłane przez kamil555331 » Zapisane
Krab
Unikam moderatorów jak ognia... xD
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 717


Rak umarł 12:58 02/01/10


WWW
« Odpowiedz #732 : Luty 21, 2010, 23:10:29 »

Jakie zbrojniki?
Zapisane




Mój stary rak Smiley Pozdrawiam
kamil555331
Zielony User
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 24



« Odpowiedz #733 : Luty 21, 2010, 23:23:48 »

Niebieskie, długość około 3.5cm
Zapisane
bebikk
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 718

nowa przygoda z krewetkarium


« Odpowiedz #734 : Luty 21, 2010, 23:31:20 »

Niebieskie, długość około 3.5cm
jakie by to nie byly to niestety rosna za duze, i szybko skarlowacieja niestety...
ja kupilem swojego zbrojnika niebieskiego jak mial 2cm, teraz ma 7cm, w przeciagu 2 miesiecy tak urosl, kto by sie spodziewal no nie?
oddaj je, male bo male, urosna Ci i umra na jakas okrutna chorobe. Zamiast tego proponuje dorzucic kompanow kiryskom Wink
Zapisane

w kupie siła więc napakujmy do 25l jak najwięcej ryb!
Strony: 1 ... 47 48 [49] 50 51 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: