Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 236730 razy)
Zahira
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #210 : Grudzień 12, 2007, 14:02:50 »

Czyli skalary odpadają (przecież nie będę wydawała ich jak dorosną...)
Czy łatwo jest odróżnić płeć u danio i gupików? Wolałabym mieć same samce tych 2 gatunków. Nie chcę rozmnażać.
I w sumie to byłam przekonana, że złote rybki lepiej trzymać oddzielnie jako jedyny w ni  gatunek (choć miałam malutką nadzieję, że może jednak... Smiley )

Zapisane
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #211 : Grudzień 12, 2007, 14:32:52 »

do tego litrażu nie nadaja sie ani skalary ani bocje ani zlote rybki ani paletki i napewno nie zbrojnik! ryby te sa tez z roznych biotopow i maja inne wymagania. gupik i danio plus bojownik powinno byc ok. kardynalek niestety woli zimniejsza wode.
Zapisane

brodzio1996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50



« Odpowiedz #212 : Grudzień 12, 2007, 15:20:35 »

może krewetki, i kosiarka
bardzo są ładne, oczyszczają baniak a kosiarki jako jedyna z glonojadów jedzą glony nitkowe
samce gupików mają piękne ogony w różnych kolorach
samice są bardziej srebrne i są wieksze
danio niewiem
i mam pytanie do ali
czemu nie zbrojniki Huh Huh Huh
np. niebieskie
nie rosną bardzo szybko, dorastają tylko do 15cm po długim czasie ( jeśli ma się od malucha to chyba kilka lat ), oczyszczają akwarium z glonów, jedzą padline i tabletki ( najlepiej ze spiruliną*)

*taki gatunek glonów Wink
Zapisane



baniak 112l

ładne Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #213 : Grudzień 12, 2007, 15:23:01 »

Oj kosiarek nie polecam do takiego małego akwarium a na nitki lepsze są krewetki amano - sprawdziłam Wink

Zbrojniki niebieskie bardzo brudzą, sama miałam je do niedawna w 60 l i strasznie się męczyły. Teraz siedzą w 144 ale dalej odnoszę wrażenie, ze jest im ciasno. Co do ich glonożerności to jedzą glony tylko i wyłącznie jak są małe albo ostro je przegłodzisz ale wtedy karłowacieją.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #214 : Grudzień 12, 2007, 15:34:04 »

może krewetki, i kosiarka
bardzo są ładne, oczyszczają baniak a kosiarki jako jedyna z glonojadów jedzą glony nitkowe
i mam pytanie do ali
czemu nie zbrojniki Huh Huh Huh
np. niebieskie
nie rosną bardzo szybko, dorastają tylko do 15cm po długim czasie ( jeśli ma się od malucha to chyba kilka lat ), oczyszczają akwarium z glonów,

Kosiarki Imho nie nadają się do takiego zbiornika, są bardzo żywe i dość spore, a taki baniak ogranicza im swobode dość znacznie...Po kolejne to nie przeceniał bym roli kosiarek jako niszczycieli nitek czy innych glonów typu krasnorosty itp. Jeśli są małe to ok. jeśli natomiast dorosną i są w akwarium gdzie karmi się normalnie ryby ...to z powodu swojej szybkości przy zarciu są pierwsze...potem stają się leniwe wcinają płatki , granulaty i mrożonki i nie w glowie im glony.Ja wyeksmitowalem kosiarki od siebie jak zauwazalem ze wcinają mi też młode sturisomy...brrr...
To samo tyczy się zbrojników niebieskich...Swoją drogą zwróciłem uwagę na obsade Twojego zbiornika...i w głowie mi się nie mieści trzymanie dwóch plectosomusów w 112 litrach-  również brrr:)
pozdrawiam.
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
Zahira
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #215 : Grudzień 12, 2007, 15:36:34 »

Hmmm, zawsze polecacie jakieś rybki do "oczyszczania". Szczerze mówiąć nie brałam ich wogóle pod uwagę...
Ale wychodzi na to, że do mojego skromnego akwarium nie nadajaą się zbrojniki niebieskie ani kosiarki. Krewetki mi się nie podobają  Roll Eyes W takim razie co Huh Może kirysek ?

A może taka obsada:
1 samiec bojownika
3 samce gupika
2 kiryski
(no i może 3 danio, ale jak rozpoznać samce ?)
Czy to za dużo?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2007, 15:39:52 wysłane przez Zahira » Zapisane
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #216 : Grudzień 12, 2007, 15:41:12 »

W takim razie co Huh

Dobra rada w dobie internetu: przeszukaj wszelkiego rodzaju strony, portale i inne serwisy...znajdz rybki ktore Ci się podobają , sprawdz ich gabaryty i wymagania , biotopy i potrzeby...dopasuj do siebie , podziel przez rozwagę i zdroworozsądkowe myślenie...zsumuj i sprawdź wynik...jeśli wszystko zrobisz z głową będziesz zadowolona i szczęsliwa...a potem jakby co dopytaj .
pozdr
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
brodzio1996
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 50



« Odpowiedz #217 : Grudzień 12, 2007, 15:46:55 »

kiryski są ok Cheesy
sircula te plecostomósy są nie za duże
mają ok 20cm
to tylko prawie pół tego co będzie później
jak urosną to, albo będę je trzymał, albo sprzedam na allegro, na tej stronie lub do wrocławskiego zoo
a może coś mi polecasz
Zapisane



baniak 112l

ładne Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh Huh
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #218 : Grudzień 12, 2007, 16:01:10 »

kiryski są ok Cheesy
sircula te plecostomósy są nie za duże
mają ok 20cm
to tylko prawie pół tego co będzie później
jak urosną to, albo będę je trzymał, albo sprzedam na allegro, na tej stronie lub do wrocławskiego zoo
a może coś mi polecasz

IMHO dla mnie ryba, która ma 20 cm. w akwarium 112 litrow już z punktu widzenia estetycznego budzi watpliwości , ale o gustach się nie dyskutuje...piszesz "pół tego co będzie".... a ja uważam , że nie bedzie bo ryba skarłowacieje(prawdopodobnie)
Wydaje mi się , że kupowanie dużych ryb do małych zbiorników , tylko dla tego, że jak sa młode to są małe nie jest zbyt rozsądne i przyjemne dla rybek...po co kupować coś co potem trzeba oddać?!...
A co mam Ci polecieć...w jakim sensie...jeśli chodzi o ryby to nie mam zwyczaju narzucać swojej wizji innym , bo uważam , że takie rady to coś na zasadzie przychodzisz do domu , a tam w Twoim zbiorniku pływają rybki , które wpuściła Ci mama, mąż, brat inna rodzina...a Ty ich nie chciałeś. Będę tego myślenia bronił ...bo jak już wcześniej pisałem nie widzę praktycznie nic fajniejszego od samodzielnego doboru ryb i roślin, wertowania książek, czasopism, portali itp- a jazda na skróty nie często sie opłaca.
pozdrawiam.
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
Zahira
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #219 : Grudzień 12, 2007, 18:12:36 »

A co myslicie o tym, zby w takim akwarium były naskalniaki, szczelinowce i księżniczka. Wszystkie pochodzą z jeziora Tanganika, więć jeden ekosystem. Tylko czy akwarium nie za małe?
Zapisane
sircula
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 493



« Odpowiedz #220 : Grudzień 13, 2007, 14:19:57 »

Za małe...niestety za małe. Do takiego akwarium, jeśli już zależy Ci na tanganice to w takim akwa "zmieszczą się" chyba tylko muszlowce(nie polecam wprost, ale zerknij w necie, może Ci się spodobają). Nigdy sam nie zajmowałem się tangą, ale kolega miał muszlowce i to bardzo ciekawe rybcie...Miał też na początku naskalniki , ale zdał sobie sprawę , że był to bład , choć akwa miał ciut większe od Twojego....Szczelinowce i naskalniki do takiego akwa sie nie nadają ze względu na gabaryty i jeśli chodzi o naskalniki to duży terytorializm. Jakie sa szczelinowce to nie wiem , bo na żywo nie widziałem, a wiadomości gdzieś wyczytanych nie mam zamiaru powielać bo można sobie znaleźć i przeczytać samemu:) Można jednak domniemywać, że jak wszystkie  pielęgnice wykazują dość duży terytorializm i agresje tak wewnątrz jak i zewnątrz gatunkową. W dużej mierze ważna jest powierzchnia dna . Księżniczki to już w ogóle abstrakcja...Trzyma się je głównie same bo są niezłymi mordercami. Ważne też jest to jakie masz parametry wody. Jeśli klasyczna kranówka o ph zblizonym do obojętnego i średniej twardości, to do tangi nie wystarczy prawdopodobnie , bedzie trzeba pracować wapieniami itp.
Pozdrawiam.
Zapisane

"Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie poznałem internetu." - Stanisław Lem
<br>http://www.artrock.pl/recenzje_sc.php?id=2365
mucha
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #221 : Grudzień 13, 2007, 20:52:46 »

Witam.Jestem nowy .Czytalem wasze posty  i zachecilo mnie do zarejstrowania . Chce kupic rybki .
Mam akwarium 112 L
W nim

1x Guramin
3x Kyrski
1x Zbrojnik
2x Piskorki (wezowate)
1x Krewetke (nieznam sie jaki dokladnie gatunek poniewaz nie dawno dostalem) ale chyba Amano
1x Glonojad
2x Załobnice

i chciałbym dokupic jakieś ryby które beda  plywac  u góry zbiornika bo nic tam niema prawie.

pozdrawiam i z góry dzieki

Zapisane

Akwaria:

15L - Kotnik/Kwaratanna

50L

4x Pyszczak

102L

1xGurami
2xŻałobniczki
2xZbrojnik
3xKiryski
1xBocja wspaniała
2xBocja pręowana
6xZwinnik blehera
3xGupik
2xDanio czerwone(parka)
ala
Super aktywny
*****
Wiadomości: 3230


ala


« Odpowiedz #222 : Grudzień 13, 2007, 21:05:15 »

jakos dziwnie podejzanie mi ta obsada wyglada...( pomieszanie z poplataniem?)...ale moze niech ktos madzejszy ode mnie sie na ten temat wypowie... Smiley .   A na gore zbiornika polecam Danio- mala ''wesola'' szybka rybka plywa przy powierzchni wody (tak 5czy6 bo jest stadne).
Zapisane

mucha
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 36


« Odpowiedz #223 : Grudzień 13, 2007, 21:08:05 »

Mialem duzo rybek.Ale czesc zachorowala  i zdechly
Mialem 4x guramin
4x glonojad
5xneon inessa
2x molinezja

Najdziwiniej grumaminy zdechly.Stawałysie grube i po paru dniach zdychały Sad
Zapisane

Akwaria:

15L - Kotnik/Kwaratanna

50L

4x Pyszczak

102L

1xGurami
2xŻałobniczki
2xZbrojnik
3xKiryski
1xBocja wspaniała
2xBocja pręowana
6xZwinnik blehera
3xGupik
2xDanio czerwone(parka)
marnes
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 385


Ciekawe czy można hodować taką rybkę w domu...


WWW
« Odpowiedz #224 : Grudzień 13, 2007, 21:25:06 »

A może je przekarmiłeś może choroba puchlina Tongue ale nie ważne bo sie wtyczamy w choroby Wink
Jeśli sie stały grube to jest to możliwe Roll Eyes
Zapisane

GG 10744841 Mój były mały pies teraz jest większy
Strony: 1 ... 13 14 [15] 16 17 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: