Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 234544 razy)
Stariu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39



« Odpowiedz #135 : Listopad 22, 2007, 15:52:12 »

Wysokie to ja mam ;];]  Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
Zapisane

Akwarium 80 litrów ;]
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #136 : Listopad 22, 2007, 16:26:59 »

Wysokie to ja mam ;];]  Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
Jak wysokie ?
Zapisane

Stariu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39



« Odpowiedz #137 : Listopad 22, 2007, 18:39:32 »

Wysokie to ja mam ;];]  Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley Smiley
Jak wysokie ?

70cm
Zapisane

Akwarium 80 litrów ;]
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #138 : Listopad 22, 2007, 19:31:06 »

Jeju!!!70cm na 80l wody to ja mam 2x większe i prawie o połowę mniejsze z takim akwa to się jeszcze nie spotkałem...Lepiej nie trzymaj tam skalarów bo musisz mieć b.małe dno lepiej jak ci się skalary podobają to odłóż kasę na większe i będzie GIT.Może teraz ktoś o kreweciach mi podpowie ?Jakie i ile w 72l?Żeby nie były takie pospolite typu red cherry itd. W akwa będzie pływało ok.10 rasbor galaxy.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2007, 19:39:09 wysłane przez Błazenek » Zapisane

Stariu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39



« Odpowiedz #139 : Listopad 22, 2007, 21:02:19 »

Jeju!!!70cm na 80l wody to ja mam 2x większe i prawie o połowę mniejsze z takim akwa to się jeszcze nie spotkałem...Lepiej nie trzymaj tam skalarów bo musisz mieć b.małe dno lepiej jak ci się skalary podobają to odłóż kasę na większe i będzie GIT.Może teraz ktoś o kreweciach mi podpowie ?Jakie i ile w 72l?Żeby nie były takie pospolite typu red cherry itd. W akwa będzie pływało ok.10 rasbor galaxy.

Mam te skalary już od kila lat nawet były w mniejszym i jakoś żyją !!!
Zapisane

Akwarium 80 litrów ;]
Kicha
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 265


« Odpowiedz #140 : Listopad 22, 2007, 21:11:55 »

przypomnę, że akwarystyka nie polega na sprawdzaniu w jakich warunkach rybki przeżyją  Wściekły
Tylko na zapewnieniu im odpowiednich warunków a Twoje określenie "jakoś" żyją jest bardziej trafna niż Ci się wydaje Smiley a skalary proponuje oddać lub kupić większe akwa one nie są zadowolone
Zapisane

W przygotowaniu 25 litrów... Ah szkoda tej 120...
adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #141 : Listopad 23, 2007, 08:44:25 »

a skalary proponuje oddać lub kupić większe akwa one nie są zadowolone


WITAM
kicha ma racje one poprostru sie mecza ja mialem 300 litrow i tam mialem 6 par skalarow i bylo im git one potrzebuja duzo przestrzeni do plywania:)
pozdrawiam JA
Zapisane
Stariu
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 39



« Odpowiedz #142 : Listopad 23, 2007, 10:55:04 »

a skalary proponuje oddać lub kupić większe akwa one nie są zadowolone


WITAM
kicha ma racje one poprostru sie mecza ja mialem 300 litrow i tam mialem 6 par skalarow i bylo im git one potrzebuja duzo przestrzeni do plywania:)
pozdrawiam JA
Mówcie jak chcecie ale sa cały czas aktywne i nie zanosi sie zęby pozdychały
Zapisane

Akwarium 80 litrów ;]
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #143 : Listopad 23, 2007, 11:18:29 »

Całą debatę ze skalarami można sprowadzić do pewnych wniosków:
- jeżeli nie interesuje CIę zapewnienie rybkom optymalnych warunków to nie pytaj na forum co dodać do akwarium bo miłośnicy akwarystyki którzy będą Ci odpowiadać będą starali się przede wszystkim wyeliminować wady w Twojej obecnej obsadzie o dopiero potem doradzą CI co dokupić...
- po co doradzać komuś kto i tak ma gdzieś wymagania ryb, skoro u niego żyją - jak dla mnie jeżeli chcesz mieć fajne akwarium i nie obchodzą Cię warunki które chcesz zapewnić rybom to kupuj to co Ci się podoba i się wcale tym nie przejmuj. Daruj tylko potem forowiczom swoje bezsensowne pytania na temat tego dlaczego coś zdechło lub co jest nie tak...
Dlatego nie ciągnijmy może dyskusji na zasadzie "ta ryba ma inne wymagania - a u mnie żyje" tylko zbojkotujmy pytania osób, których dobre rady i praktyki nic nie obchodzą
Zapisane
KreciX
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #144 : Listopad 23, 2007, 15:44:03 »

Witam
w akwa 40 l mam 3 samiczki bojownika, i 2 kiryski spizowe wyrosniete i 3 malutkie pstre
i mam pytanie: jak tam wpuszcilam samca, to je stasznie ganial, co zrobic?
widzialm zdjecia bojownikow samic i samca, i zyly w zgodzie... co robic??
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #145 : Listopad 23, 2007, 16:20:25 »

Oddaj jedną samicę bojownika-troszkę za małe akwa na taki harem.Albo bojki najlepiej oddaj i daj np.kardynałków.
Ps. Może teraz ktoś mi odpowie ?
A więc (powtarzam po raz trzeci) jakie krewecie mogę trzymać w 72l rasborkami galaxy ?Wolałbym takie żeby były raczej nie pospolite typu. red cherry ,white pearl czy inne aż tak początkujący nie jestem Wink Zastanawiam się nad red nose ,red crystal lub biene ale czekam na wasze rady.
Zapisane

KreciX
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #146 : Listopad 23, 2007, 16:53:23 »

Kardynalki? A latwo sie je rozmnaza? Bo mi glownie chodzilo jakies ladne rybki ktore sie latwo rozmnazaja
juz mi sie udalo bojowniki, gupiki
wiec co mi byscie poradzili do tych 70 l

Blazenek: moze z jakis krewetek wielkoramiennych?
Sa tam tez takie co sie rozmnazaja przez przeobrazenie niezupelne, jak red cherry
Zapisane
Błazenek
Następca Takaschi Amano (żart ;D )
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 934



« Odpowiedz #147 : Listopad 23, 2007, 17:09:25 »

Rozmnażanie karddynałek do banalnych nie należy ,ale powinnaś sobie poradzić.Są to małe,ładne i niewymagające rybki.
Ps.Przecierz mówiłem ,że nie interesują mnie takie pospolite krewecie nawet w przykładzie podałem ,że red cherry nie może być. Wink
Zapisane

KreciX
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #148 : Listopad 23, 2007, 19:44:02 »

To nie sa red cherry, i sa rzadkie
zupelnie inne gatunki krewetek, wieloramienne to duze ( przwaznie ) krewetki
podac link do strony o nich ?
Zapisane
buntownikzmusu
Gość
« Odpowiedz #149 : Listopad 23, 2007, 22:51:08 »

witam

Jestem bardzo początkujący mam akwa 35 litrów
mam bojownika i 2 samice
jaka obsada może być do tych bojownikow
albo jakieś inne propozycje
jak obsadzić taki zbiornik n
niestety na wiekszy zbiornik nie mogę pozwolic bo mam malutki pokojik
Proszę o pomoc co do obsady akwarium
Zapisane
Strony: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: