Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Ryby akwariowe « Obsady « Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!
Strony: 1 [2] 3 4 ... 67
  Drukuj  
Autor Wątek: Pytanie o obsadę? To miejsce jest właśnie dla Ciebie!  (Przeczytany 236719 razy)
ania_sny
Nowy
*
Wiadomości: 1


« Odpowiedz #15 : Listopad 05, 2007, 19:57:11 »

Ja mam pewien problem, w akwarim 80 l mam 2 gurami dwuplamiste, 2 glonojady, 2 neony i welonke, czy to dobra obsada czy nalezy cos zmienic? zastanawiam sie bo zauwarzylam ze gurami nie przepadaja za welonka.
Zapisane
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #16 : Listopad 05, 2007, 20:18:01 »

Ja mam pewien problem, w akwarim 80 l mam 2 gurami dwuplamiste, 2 glonojady, 2 neony i welonke, czy to dobra obsada czy nalezy cos zmienic? zastanawiam sie bo zauwarzylam ze gurami nie przepadaja za welonka.

Dla gurami jest to za mały zbiornik i raczej nie będą przepadać za innymi rybami
Zapisane

svy
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #17 : Listopad 06, 2007, 20:45:33 »

Zbiornik 120l

Mam:
1 skalar
6 neonkow czerwonych
4 kiryski
1 glonojad

Co jeszcze moglbym dorzucic ?.. jakies propozycje ?
Zapisane
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #18 : Listopad 06, 2007, 23:35:19 »

Zbiornik 120l

Mam:
1 skalar
6 neonkow czerwonych
4 kiryski
1 glonojad

Co jeszcze moglbym dorzucic ?.. jakies propozycje ?

zrezygnuj ze skalara(podejrzewam że akwa nie ma 50 cm wysokości) i dokup neonów
Zapisane

Kicha
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 265


« Odpowiedz #19 : Listopad 07, 2007, 00:01:34 »

adus masz złą obsadę 70 litrów doprowadź tam do porządku i dopiero zajmij się nowym akwa... za dużo samiczek bojownika te rybki (nawet samice) są tertorialne nie wiem ile ich mógłbyś mieć ale 8 to przesada może 2 tak myślę i za dużo kirysków co w połączeniu daje całe dno pełne bo i kiryski i zbrojniki to rybki przydenne więc konkurują o jedzenie i jakie masz zbrojniki?
Martyna może zmniejsz zakres poszukiwań poczytaj w necie i wybierz ze 4 gatunki bo to itd określa chyba reszte rybek akwariowych Smiley Pozdrawiam

PS. Svy oddaj skalara i dokup z 8 neonek czerwonych ewentualnie jeszcze ze 2 czy trzy i do tego czarne neony albo razory w ilości około 8 sztuk Smiley
Zapisane

W przygotowaniu 25 litrów... Ah szkoda tej 120...
mmaggdaa92
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #20 : Listopad 07, 2007, 12:48:27 »

Niedługo dostanę nowe akwa 140l i chciałam zrobic zarośnięte akwarium wielogatunkowe 
 . Mam doświadczenie już z pielęgnicami i pyszczakami. Podobają mi się takie gatunki ryb: neony innesa, gupiki, molinezje, kiryski, mieczyki, otoski, gurami i przede wszystkim skalary. Nie wiem, czy one mogą ze sobą żyć i ile mogłabym trzymać w tym akwa. Może macie jakieś inne propozycje rybek lub biomów?
Zapisane
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #21 : Listopad 07, 2007, 13:02:39 »

Niedługo dostanę nowe akwa 140l i chciałam zrobic zarośnięte akwarium wielogatunkowe 
 . Mam doświadczenie już z pielęgnicami i pyszczakami. Podobają mi się takie gatunki ryb: neony innesa, gupiki, molinezje, kiryski, mieczyki, otoski, gurami i przede wszystkim skalary. Nie wiem, czy one mogą ze sobą żyć i ile mogłabym trzymać w tym akwa. Może macie jakieś inne propozycje rybek lub biomów?

jeśli chcesz wielogatunkowe to polecam taka obsadę:
neon innesa - 15 szt
gupik - 2 parki
kirysek - 4 szt
otosek - 4 szt

to jest moja propozycja i jeśli chcesz roślinne to na środku akwa pozostaw jakąś przestrzeń do pływania. Smiley


edit:
jeśli byś chciała brzanki  to musisz zrezygnować z wyżej wymienionych i dać kilka gatunków brzanek i te pozostawiać kirysek,
otosek.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2007, 13:14:46 wysłane przez Patryk.ruda » Zapisane

mmaggdaa92
Nowy
*
Wiadomości: 27


« Odpowiedz #22 : Listopad 07, 2007, 13:08:12 »

a jeśli zdecydowałabym się na brzanki, to jakie gatunki polecacie i ile takich rybek mogłabym trzymać w takim akwa.
 A czy taka obsada byłaby dobra:
2 mieczyki
 4 gupiki
4 otoski
3 kiryski
15 neonów innesa.
 ?
Zapisane
svy
Nowy
*
Wiadomości: 8


« Odpowiedz #23 : Listopad 07, 2007, 13:27:57 »

ok oddam skalara ; )
Co myślicie o połączeniu neonkow czerwonych i gurami czy to pasuje ? bo chcialbym miec przynajmniej ze dwa gatunki w akwa nie liczac kiryskow i glonojada... jesli nie pasuje to moze jakas inna ryba ..
Zapisane
Tiger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #24 : Listopad 07, 2007, 14:44:56 »

Witam ;]                                                                                                                                         
Mam akwarium 50l i chce rozpocząć nową hodowle  Smiley składającą sie wyłacznie z Neonów Innesa i Otosków. Ile proponujecie na taki zbiornik neonów i ile otosków?? A może macie jeszcze jakieś propozycje co do obsady?  Wink pozdrawiam Smiley
Zapisane
allbia
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #25 : Listopad 07, 2007, 14:49:48 »

Witam chciałabym się poradzić: Mam 200l akwarium a wnim rybki
2xGurami mozaikowe
2xGurami marmurkowe
2xGurami złote
5xBrzanka sumatrzańska
3xGupik
8xDanio pręgowane
2xGlonojad
2xKrysek
2xSumik
2xBocja wspaniała
1xBojownik Synajmski
Jestem początkująca, mam rybki od tygodnia mniej więcej ale nie wiem czy to nie jest za duże urozmaicenie w rybkach a mąż jeszcze chce dokupić neonki. Poszę o podpowiedz.....
Zapisane
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #26 : Listopad 07, 2007, 15:38:20 »

ok oddam skalara ; )
Co myślicie o połączeniu neonkow czerwonych i gurami czy to pasuje ? bo chcialbym miec przynajmniej ze dwa gatunki w akwa nie liczac kiryskow i glonojada... jesli nie pasuje to moze jakas inna ryba ..

gurami bym ci odradził bo jest to duża ryba może tak kardynałki albo danio Smiley

Witam ;]                                                                                                                                         
Mam akwarium 50l i chce rozpocząć nową hodowle  Smiley składającą sie wyłacznie z Neonów Innesa i Otosków. Ile proponujecie na taki zbiornik neonów i ile otosków?? A może macie jeszcze jakieś propozycje co do obsady?  Wink pozdrawiam Smiley

10 neonów innesa
4 otoski
może jakieś krewetki Red Cherry

Witam chciałabym się poradzić: Mam 200l akwarium a wnim rybki
2xGurami mozaikowe
2xGurami marmurkowe
2xGurami złote
5xBrzanka sumatrzańska
3xGupik
8xDanio pręgowane
2xGlonojad
2xKrysek
2xSumik
2xBocja wspaniała
1xBojownik Synajmski
Jestem początkująca, mam rybki od tygodnia mniej więcej ale nie wiem czy to nie jest za duże urozmaicenie w rybkach a mąż jeszcze chce dokupić neonki. Poszę o podpowiedz.....

trochę dużo gatunków jak na mnie i to w jednym baniaczku, gurami to duża ryba i potem będzie potrzebować przestrzeni a będzie sie to poznać po atakach na mniejsze rybki.
Zapisane

Tiger
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 28


« Odpowiedz #27 : Listopad 07, 2007, 16:23:57 »

Wszystko ok Smiley  tylko że nie spotkałem sie u siebie w żadnym zoologu z krewetkami więc może coś innego ;]
Zapisane
Patryk.ruda
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 260


« Odpowiedz #28 : Listopad 07, 2007, 16:31:00 »

Wszystko ok Smiley  tylko że nie spotkałem sie u siebie w żadnym zoologu z krewetkami więc może coś innego ;]

skąd jesteś? sprawdź na allegro może jest jakiś hodowca w twojej okolicy ja w ten sposób kupiłem bo u mnie w zoologicznych też niema.
Zapisane

adus12345
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 205


mlody akwarysta :):):)


« Odpowiedz #29 : Listopad 07, 2007, 18:41:00 »

witam
po ile sa palety i ile ich do akwa 1000 lirow ozdoby bym prosil jeszcez zeby mi napisali co potrzebuje a ja to juz ustawie
ps; sprzed caly mam Afro
pozdro Smiley Smiley Tongue Tongue Smiley Tongue Tongue Smiley
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 67
  Drukuj  
 
Skocz do: