Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: nie wiem co sie dzieje  (Przeczytany 1443 razy)
dulnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


375l


« : Październik 29, 2007, 20:07:32 »

mam dwa kiryski pstre i nigdy nic im nie bylo plywaly sobie razem dosc rzwawo az do dzisiaj . Od rana przez caly dzien wogole sie nie ruszaja tylko leza na dnie . Jak próbuje je dotknac to tylko odplywaja na pare centymetrow i dalej tak siedza . Co im jest ? Mam jeszcze gietkozeba ktory zawsze sidzial sobie w kryjowce a dzsiaj od rana siedzi u gory w rogu i prawie sie nie rusza. Troche mnie to martwi bo nic nie zmienialem ostatnio i do dzisiaj bylo super A cha inne rybki narazie czuja sie dobrze tak mi sie przynajmniej wydaje . Moje nowe akwa 200 l dojrzewa juz dwa tygodnie . Cieszylem sie ze beda mialy nowy dom duzo wiekrzy ale boje sie ze nie doczekaja . Co mam teraz zrobic . te kiryski byly takie fajne a teraz leza i nic
Zapisane

Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #1 : Październik 29, 2007, 20:38:10 »

A badałeś parametry wody? Może coś się w tym względzie zmieniło?
Kiedy ostatnio robiłeś podmiankę?

moje kiryski pandy bardzo odchorowały nowy domek. Jeden padł a drugi jest w szpitaliku (sól i podwyższona temp) i drugi dzień nadal jest osowiały.
no tak, ale u Ciebie jeszcze nie przeniosły się do nowego domku  Smiley

Zbadaj parametry wody.
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
dulnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 89


375l


« Odpowiedz #2 : Październik 29, 2007, 20:48:51 »

zawsze badalem tylko ph jest 6.5 reszty nie wiem ale nigdy sie nic nie dzialo . Wode podmieniam co tydzien 20 procent . To musi byc cos naglego. przypomnialem sobie ze trzy dni temu wrzucilem mala laske chrzanu , moze to od tego . wszedzie gdzie czytale pisalo ze chrzan nie jest szkodliwy wrecz przeciwnie
Zapisane

Aniape
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1138


gg 13198444


« Odpowiedz #3 : Październik 29, 2007, 20:56:32 »

o cholercia.... Afro
to mnie zabiłeś tym chrzanem Shocked
nie wiem, jaki to ma wpływ. Niech się eksperci wypowiedzą!!!!
słyszałam o czosnku ale o chrzanie jeszcze nie.....
Zapisane

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem" - Leonardo da Vinci.
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #4 : Październik 30, 2007, 05:34:02 »

Chrzan obił mi się o uszy dawno temu. Może przesadziłeś z ilością ? Sam jadłeś pewnie nie raz i wiesz jak działa na śluzówkę w jamie ustnej - tak samo działa na ciało ryb. Znalazłam kilka artykułów o chrzanie Wink

http://klub.chip.pl/akwaria/akk/artykuly/chrzan.html
http://www.akwarystyka.com.pl/archive/index.php/t-28747.html
http://www.discusforum.info/viewtopic.php?t=134
Zapisane
zvirus
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 17



« Odpowiedz #5 : Listopad 01, 2007, 12:14:28 »

Witam!

 Kilka miesięcy temu miałem podobny problem, po ok. 2 tygodniach dojrzewania akwarium 160l wpusciłem gupiki i neonki (10szt)po kilku dniach średnio jeden na dzień zdychał  Cry
Zacząłem wlewać jakąś chemię, bo myślałem, że choroba itakie tam... teraz po 3 miesiącach wiem, że za wcześnie wpuściłem ryby, a zdychające neony wycierają się raz na 2-3 tygodnie, podobnie jak zwinniki jarzeńce.

 Wydaje mi się, że duże akwaria dojrzewają dłużej, ale za to później wachania parametrów wody są mniejsze....
Więc, jeżeli masz pewność, że niema skoków temperatury, woda ma odpowiednią twardość i pH, to stawiam na niedojrzałe akwarium.


Tomasz
Zapisane

=========================================
Pozdrawiam,
Tomasz

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: