Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « rybki padają jak muchy - wszystkie rodzaje
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: rybki padają jak muchy - wszystkie rodzaje  (Przeczytany 3979 razy)
ewik-71
Nowy
*
Wiadomości: 6


« : Październik 24, 2007, 19:54:25 »

 Sad Pomóżcie proszę
Od niedawna jestem szczęśliwą posiadaczką pięknego akwarium - 250l, 2 x 36W, filtr SERA PRECISION 1100, temp. 25-26st.C
Mąż zakupił wiele róóóóóżnych rybek (stan po ubytkach :-( kubiki (5szt), danio(7szt), milinezje(3szt), glonojady(5szt), boccia(2szt), kiryski (5szt), gurami (4szt), skalary(7szt) i jakies 2szt szkieletory przezroczyste) ale od jakiegoś czasu padają - niemal wszystkie gatunki bez wyjątku: gurami, mieczyki, skalary, danio...
Większość rybekzanim padły miały powiększone brzuszki, były osowiałe, pływały lub przy dnie lub przy samej powierzchni wody.
Gurami - padły te największe okazy
Skalary - tez najwieksze
Molinezja - ma wielki napuchnięty brzuch i nic poza tym
nie wiem co się dzieje
przykro tak codziennie wyrzucać jedną rybkę....
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #1 : Październik 24, 2007, 20:04:14 »

Po zalaniu zbiornika trzeba poczekac 2-3 tygodnie zanim wpusci sie rybki i nie wszystkie naraz.

No i filtr musi chodzic od samego poczatku 24h na dobe.


Jesli tu nic zle nie zrobilas, to rzecz moze byc bardziej skomplikowana.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2007, 20:06:16 wysłane przez Tadeus » Zapisane
King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #2 : Październik 24, 2007, 20:04:36 »

Nowe akwarium, urządzone i wlana woda, a następnego dnia mąż pobiegł po rybki? Czy mniej więcej taki był scenariusz?
Zapisane

ewik-71
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #3 : Październik 24, 2007, 20:57:15 »

nie - akwarium stało zalane wodą około 1 tygodnia, potem żwirek, i powoli w ciagu tygodnia - rybki i roślinki
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #4 : Październik 24, 2007, 21:02:55 »

Chcesz powiedziec ze najpierw byla tylko woda potem żwirek Huh
Trochę na odwrót i w tym momencie nie wiem czy akwarium jest praktycznie niedojrzałe ...

Żwirek, rośliny, woda i stoi 2-3 tygodnie ...

W czasie dojrzewania akwarium bakterie osiadają nie tylko w filtrze ale również w podłożu ...
Zapisane

ewik-71
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #5 : Październik 24, 2007, 21:11:51 »

to co mamy teraz zrobić??
bo jakoś nie mam pomysłu
wyjąć rybki do iinego akwarium.... nie wiem zupełnie .... Embarrassed
Zapisane
arti77
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 127



« Odpowiedz #6 : Październik 24, 2007, 21:50:32 »

no chyba przede wszystkim duze podmiany wody , zeby troche stezenie szkodliwych substancji zmniejszyc. Czy tak starsi eksperci ?Smiley
Zapisane

GLONÓW JUŻ NIE MA   !!    Tongue   A TAK W OGÓLE TO CO TO TAKIEGO ? :-)
King
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 357



« Odpowiedz #7 : Październik 24, 2007, 22:07:32 »

I jeszcze dodawać szczepy bakterii nitryfikacyjnych, potem już tylko czekać.
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #8 : Październik 24, 2007, 22:25:41 »

Filtr 24 h/dobę, napowietrzanie, dodanie łyżeczki soli niejodowanej bądź akwarystycznej na 10 l wody w akwarium i podmianki wody rzędy 30-40 % co 3 dni.

W międzyczasie czytamy:

http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/begin.html

Od deski do deski. Jak czegoś nie rozumiesz  - pytaj na forum.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2007, 22:33:47 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
ewik-71
Nowy
*
Wiadomości: 6


« Odpowiedz #9 : Październik 25, 2007, 21:00:15 »

dziękuje wszystkim za zainteresowanie i rady, od dzisiaj zaczniemy się do nich stosować - mam nadzieję, że będą efekty - jako pierwszy środek zastosowałąm wczoraj i dzisiaj diete u rybek - po prsotu nie dostały jeść  Sad i molinezja - HUUUURRRRAAAA - odzyskała po jedenj nocce swoja naturalną linię :-)
ale jeden skalarek niestety padł :-(
pozdrawiam
początkująca akwarystka ;-)
Zapisane
hubb
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 83

Co ma pływać nie utonie.


« Odpowiedz #10 : Październik 28, 2007, 16:55:54 »

Rybki żyworodne takie jak molinezje, danio czy gupiki (nie oszukując się) nie są zbyt mądre. Jeśli wsypie się im za dużo jedzenia zjedzą tyle ile będą mogły a nawet więcej. Suche jedzenie takie jak płatki nabrzmiewają w brzuchach ryb powodując śmierć z przejedzenia. Inaczej sprawa ma się z bojownikami np. Nie wiem jakie inne ryby padały w waszym akwarium ale mam nadzieję że to przejedzenie a nie inny powód. Jeśli padną jescze jakieś rybki (mimo diety) pomyślimy co to jeszcze może być
Zapisane
5blue5
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 514

Nie ma lepszego od Neona Czerwonego!!!


« Odpowiedz #11 : Październik 29, 2007, 23:18:42 »

A powinno być tak Akwarium żwirek ,Woda i roślinki 2 tygodnie minimum z filtrem chodzącym 24n dobę oświetlenie 8-12 godzin,Po dwóch tygodniach rybki oczywiście tak je wpuszczać żeby nie dostały skoku temperatury.
no ale to w końcu pierwszy raz .Człowiek uczy sie na błędach.zastosuj sie do wypowiedzi Emi.Może coś da sie uratować.
Życzę powodzenia. papa
Zapisane

Widzew Łódź
Prosta rzecz śnić ten sen tak niewinnie jak marzyciel
Życie jak mecz jeden mecz który ważniejszy jest niż życie
Spójrz na niebo poczuj siebie zanim złapiesz oddech
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: