Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: chore mieczyki  (Przeczytany 3777 razy)
renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« : Lipiec 23, 2007, 15:45:35 »

witam,jesteśmy z mężem początkującymi akwarystami, ;)szukam pomocy moje mieczyki maja jakies białe plamki czy narośla, niewielkie, w okolicach pyszczków i na płetwach,są żywe i ruchliwe (3) ale jeden zdechł, Sad co robić?
Zapisane

wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #1 : Lipiec 23, 2007, 16:03:07 »

odłowic do innego baniaka dac sól i podwyższyc temperaturę do 27 - 28 stopni. (sól niejodowana) to ospa rybia.
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
renii2
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 211


lubimy rybcie (;


WWW
« Odpowiedz #2 : Lipiec 24, 2007, 06:21:55 »

sa odłowione, ale to chyba nie ospa ???bardziej na jakas plesniawke wyglada zadziałaliśmy najpierw sola potem fioletem a w koncu zoolekiem Roll Eyes czekamy na efekty
Zapisane

asiorek
Nowy
*
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 44


« Odpowiedz #3 : Sierpień 29, 2007, 08:30:31 »

tak to może być pleśniawka.też panowała w moim akwarium.ja leczyłam ryby nadmanganianem potasu (o,5g/10 l mody)
a i pleśniawka u ryb jest spowodowana za niską temperaturą w akwarium. papa
Zapisane
Wampi129
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #4 : Wrzesień 03, 2007, 17:25:51 »

Hmm moze podasz temp. w akwa moje ryby przchodzily i ospe i pleśniwake naraz  :oAle wsypałam im rozpuszczona już sól kuchenna i dolałam 1/3 butelki MFC bo moje akwa ma 112 l do tej pory rybki są całe i zdrowe Grin
Zapisane
stronkk
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6

być sobą, brać to co los dał..


« Odpowiedz #5 : Październik 11, 2007, 18:52:37 »

Przed chwilką padłl mi mieczyk Sad
Miał obrośniety pyszczek czymś bialym..
Do akwa wpuścilem go 3 dni temu(podobnie jak z innymi rybkami, które wpusciłem..)
Dzieje sie tylko tak z rybkami świeżo wpuszczonymi do akwarium..
Wg mnie jest to FLEXIBAKTERIOZA :

OKOLICZNOŚCI SPRZYJAJĄCE: Złe warunki hodowlane (w tym głównie tlenowe), które powodują namnażanie się bakterii i rozwój choroby; stres i gwałtowne zmiany środowiska życia rybki; może być przeniesiona wraz z zarażonymi rybkami, ślimakami i roślinkami.
PRZEBIEG: Choroba rozwija się nie tylko na skórze, ale również na skrzelach i wewnątrz organizmu rybki.
OBJAWY: Białe kępki wokół pyska i białe plamy na ciele rybki, odpadające łuski, przekrwione plamy w miejscach zapalnych.

Nie wiem jak moge zapobiedz kolejna utrate nowo kupionych rybek ?
Pomóżcie
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #6 : Październik 11, 2007, 20:37:23 »

Nie wiem jak moge zapobiedz kolejna utrate nowo kupionych rybek ?


Sam sobie odpowiedziałeś:

Złe warunki hodowlane (w tym głównie tlenowe), które powodują namnażanie się bakterii i rozwój choroby; stres i gwałtowne zmiany środowiska życia rybki


Wyeliminuj te czynniki zanim zaczniesz wpuszczać następne ryby.

O leczeniu poczytaj także tu: http://www.bobidark.republika.pl/choroby_ryb.html
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2007, 20:47:43 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
aneta2261
Zainteresowany
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #7 : Październik 12, 2007, 23:38:15 »

Na plesniawkę naprawdę njlepszy jest MFC TROPICALA  i podnieście temperaturę nawet do ok.30 stopni.Po tygodniu podmieńcie 20 % wody i uzupełnijcie Mfc do właściwego stężenia na wasz litraż czyli tyle ile odlane z wodą trzeba uzupełnić:)
Nowe rybki powinny odbyć 3 tyg kwarantanne.Najczęściej chorują właśnie przez inne warunki stres, plesniawka powstaje na rankach które mogą powstać nawet w czasie transportu.Albo po prostu choroba jest przyniesiona ze sklepu.Moje na poczatku miały i plesniawkę i ospę i sama takie sobie kupiłam...choć w sklepie zmian widać nie było.Część zdechła, reszta jest do dziś.Na ospę pomogła zieleń malachitowa i temp.32 stopnie na plesniawkę to już w póxniejszym etapie kiedy sie poocierały o łupki mfc i temperatura 30 .Nie ma po co wyszukiwać nieziemskich chorób, podmienić wode dodać tabletkę Bactozymu, dobrze napowietrzać i wszystko unormuje sie po jakimś czasie samo.
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: