Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Rośliny akwarystyczne « "Piasek" na liściach, brązowe, przeźroczyste... pomocy!!
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
Autor Wątek: "Piasek" na liściach, brązowe, przeźroczyste... pomocy!!  (Przeczytany 8800 razy)
JAGA
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #30 : Październik 18, 2007, 11:20:19 »

To w takim razie muszla zostanie usunięta. Mam jeszcze malutką budowlę z kamieni rzecznych (wyszorowanych) - może być czy też lepiej wywalić?
Zapisane
anrd
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 996



« Odpowiedz #31 : Październik 18, 2007, 11:44:31 »

Kamień kamieniowi nie równy. Trzeba by było wiedzieć co to za kamienie i co mogą do wody uwalniać.
Zobacz tutaj (może się przyda): http://www.akwarystyka.aplus.pl/forum/viewtopic.php?p=43521
Zapisane

JAGA
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #32 : Październik 19, 2007, 13:13:21 »

Przejrzałam całą listę kamieni ale jakoś żaden mi nie pasuje. Jeśli coś ci to powie to mam je z Soły, zbierane w Oświęcimiu.

Robiłam wczoraj znowu testy wody i PH trochę opadło, jest 7,4. NO3-40, NO2 ciągle przekracza załączoną do testu skalę tj 0,25. Zaczęłam dolewać wczoraj do zbiornika Nitrivec Sery (5ml) - piszą tam, że obniża zawartość azotynów, więc może pomoże.
Zapisane
JAGA
Nowy
*
Wiadomości: 26


« Odpowiedz #33 : Październik 19, 2007, 20:19:29 »

Jeszcze raz Ja  Wink
Właśnie zakończyłam budowę bimbrowni i jest już zamontowana w akwarium. Na razie tzw.dzwon jest ze zwykłego białego Tongue kubeczka ale nadal będę poszukiwać przeźroczystego. Zacier wlałam i czekam na efekty. W między czase wykleiłam również pokrywę samoprzylepnym srebrnym papierem-folią. Na oko widać że w akwarium jest jaśniej.

A no i wywaliłam trzy zgnite roślinki a przy okazji znalazłam nieproszonych lokatorów  Grin - dwa małe ślimaczki! Nie wiem czy się cieszyć czy martwić bo ponoć bardzo łatwo się rozmnażają?!

W żwirku i w samej wodzie też mam mnóstwo świństwa! Woda była krystaliczna a teraz jest jakaś taka zmętniona przez te pływające "śmieci". Jak pogrzebię w żwirku to zaraz unosi się chmura syfu. Przypuszczam, że to resztki pognitych roślinek. Jak to usunąć?

PS. Są już bąbelki w bimbrowni Smiley Co dwie sekundy uwalnia się jeden. Czy jak będą rybki to nie jest za dużo? Nie chcę ich zagazować!

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2007, 20:29:46 wysłane przez JAGA » Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #34 : Październik 19, 2007, 20:34:01 »

Usunąć odmulaczem w trakcie podmian wody. To jedyny sposób. Jeśli chodzi o ślimaki to w przypadku dbania o zbiornik, nie przekarmiania ryb plagi nie będzie. Populacja ślimaków będzie na stałym poziomie. Aczkolwiek ja zawsze jak wypatrzę zatoczka albo rozdętkę to ich los jest przesądzony Wink
Zapisane
Strony: 1 2 [3]
  Drukuj  
 
Skocz do: