Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: pomocy...  (Przeczytany 1255 razy)
skate_style
Nowy
*
Wiadomości: 3


« : Październik 06, 2007, 12:23:23 »

Witam, mam problem z akwarium. 4 dni temu kupilem akwarium 40 litrowe razem z calym osprzetem, ( 2 skalary 10 neonow 4 platki ) wpuscilem rybki i bylo dobrze... wczoraj rano zauwazylem, ze 2 neony zdechly, dzisiaj rano 1 platka i glonojad a teraz cos dzieje sie ze skalarem... pływa on do gory brzuchem Shocked oddycha i rusza pletwami czyli zyje. Nie wiecie co moze byc tego przyczyna ? Prosze o pomoc
Zapisane
MlekoDanger
Zainteresowany
**
Wiadomości: 71


« Odpowiedz #1 : Październik 06, 2007, 12:25:00 »

akwarium musi odczekac... powinienes nalac wody i poczekac jakis czas... parametry wody masz kiepskie
Zapisane
skate_style
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Październik 06, 2007, 12:28:08 »

czyli co mam zrobic z tymi rybami teraz zeby wszystkie nie zdechly ? bo mi ich troche szkoda... dzis kupie tester do wody i zobacze co z nia nie tak... Moze zakupic jakies srodki uzdatniajace wode ? co proponujecie ?
Zapisane
rysio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 406


:)


« Odpowiedz #3 : Październik 06, 2007, 12:30:38 »

Akwarium musi dojrzeć.Poczytaj.: http://www.artnet.com.pl/lkozicki/faq/zbiornik_dojrzewanie.html

Dodam że akwarium 40l jest za male dla Skalarów

Rybki najlepiej oddaj komuś np. koleżance/koledze na czas dojrzewania akwa!
Zapisane

25l
3-gupiki
x-młode gupiki
6-neony inessa

300l
5-skalary
3-zbrojniki niebieskie
10-żałobniczek
6-kirysków spiżowych
5-pielegniczka remireza
deexer
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 288


« Odpowiedz #4 : Październik 06, 2007, 12:31:02 »

polecam... http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/

jak i każdy wątek o zakładaniu akwarium... przed taką decyzją w ramach przyzwoitości należałoby się czegoś dowiedzieć o hodowli ryb... teraz to możesz podmieniać wodę vs kupić w akwarystyku szczepy bakterii do akwa... ale przede wszystkim poczytaj sobie o zakładaniu akwa
Zapisane
skate_style
Nowy
*
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #5 : Październik 06, 2007, 12:55:03 »

" Najpopularniejsza metoda zmniejszania stezenia azotanow jest czesciowa wymiana wody - od 20% miesiecznie do 20% tygodniowo - w zaleznosci od wielkosc akwarium, wrazliwosci hodowanych ryb, itp. "

- Czyli odlewac z akwarium 20 % wody co 2 tygodnie i dolewac nowej ?

"Czesciowo sa zuzywane przez rosliny jako material budulcowy bialek, ale z reguly ten proces nie hamuje wzrostu ich stezenia wystarczajaco "

- Mam 5 roślinek wiec chyba wystarczy. ( Hygrophila polisperma, Hygrophila corymbosa i 3 moczarki )

Aha i jeszcze jedno. Czy czerwony żwirek moze miec zle dzialanie na ryby ?
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2007, 12:57:24 wysłane przez skate_style » Zapisane
złośnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #6 : Październik 06, 2007, 15:44:47 »

czerwony żwirek może puszczać farbe, poza tym wygląda trochę sztucznie. Ale co kto lubi.

podmianki wody - jak najbardziej. Chyba pisze czarno na białym, nie?
Co do zmniejszenia szoku twoich ryb - polecam preparat firmy SERA, wlewa się do wody i zmniejsza on ilośc niebezpiecznych związków.

A na koniec słowo na niedzielę: nalanie wody prosto z kranu i wpuszczenie od razu ryb to jakies totalne science-fiction dla mnie. Totalna ignorancja tematu z twojej strony, no ale cóż. Zastanawiam się, kto sprzedał Ci od razu akwa razem z rybkami. W każdym razie życzę powodzenia.

Zapisane

63 l:

5x kirysek pstry
4x neon czarny
3x neon diamentowy
2x otosek
2x colisa chuna
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: