Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: QzyN - 112 l - m i x ;)  (Przeczytany 4777 razy)
QzyN
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12



« : Październik 04, 2007, 10:23:55 »

Akwarium 112 litrowe – profil – założone 19 września 2007. Ciągle coś się zmienia no ale ogólny zarys już jest. Na początku miał być holender ale chyba za mały zbiornik  no i światełko nie to – więc jest po prostu dość mocno obsadzone roślinkami. Ale kto wie - może kiedyś zacznie rosnąć mi jakiś trawniczek Wink

Foto >>> http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a331d090e67112f9.html

Rybcie:
10x neo czerwony
10 x danio pręgowany - czerwone
2 x pielęgniczki kakadu
1x glonojad złoty
1x sum
2 x akara z maroni
2 x ramirezki
2 x bocje wspaniałe
1x piskorek
2 x prętnik karłowaty
2 x brzanka sumatrzańska


Mix jest ciekawy - wiem że "lekkie" przerybienie, ale tak to jest jak każdy znajomy wpadając w odwiedziny oglądnąć aqua chce dobrze i przynosi jakąś rybcie , ale póki co są jeszcze małe. Za jakiś czas będę musiał troszkę komuś sprezentować Wink

Sprzęt:
filtr wewnętrzny HAILEA BT 700 Z DESZCZOWNIĄ (nie polecam brak regulacji przepływu!!!)
grzałka z termostatem 150W JAGER
napowietrzacz AQUAEL - APR 300 + dwa kamienie
Dyfuzor Co2 FILTUS
Odmulacz TETRA TEC GC40

Rośliny:
Blyxa japonica
Eusteralis stellata         / RIP + / L
Limnophila aquatica
Cabomba caroliniana
Alternanthera  rosaefolia    / RIP + / L
Rotala rotundifolia "red"
Rotala rotundifolia :green"
Glossostigma elatinoides
Mayaca fluviatilis
Hydrotriche hottoniflora
Lysimachia nummularia.
Cryptocoryne nana
(+ parę - niestety nie znam nazw reszty roślin)
w planach ładny mech

Nawożenie:
Dzwon Co2 – Filtus
Gainer
Podkład filtusa

Dekoracje:
skałka z wapienia
tło strukturalne
korzeń
1 kamień
1 piękny brochantyt
w „produkcji” grota z otoczaków


Podłoże:
Podkład Filtusa Floral + Gruby żwir + Drobny żwir (środkowa plaża) Wink

Oświetlenie:
świetlówki 2x18W (firmowa klapa Wromaka) – Aqua Natural – i Aqua Plant
w planach „nocny Led”

Temperatura  przeważnie 23-25 stopni
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2007, 10:29:46 wysłane przez QzyN » Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #1 : Październik 04, 2007, 11:06:25 »

No to po kolei:

  • dolej wody, niewiele rzeczy tak paskudnie wygląda jak nie zalane do końca akwarium
  • termometr na boczna szybę, ale chyba nie masz za bardzo jak bo widzę, że zbiornik w regale
  • zbiornik absolutnie nie za mały na holendra, ale światła za mało. Pozostaje przerobić pokrywę
  • o przerybieniu i mixie wiesz, więc się uzewnętrzniać nie będę Wink
  • albo CO2 albo napowietrzanie, napowietrzając wypychasz CO2i nic kompletnie nie daje, poza tym przy tym oświetleniu podawanie CO2 nie jest skuteczne
  • wywal skałkę z wapienia !!!!! zatwardzasz wodę !!!! o ile to nie biotop malawi albo tanganika unika się wapienia jak ognia !!!!

Sporo czytania przed Tobą i sporo nauki. Także zapraszam do lektury forum, oglądania innych zbiorników w celu inspiracji i zdobywania wiedzy.
Zapisane
splendens
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 213



« Odpowiedz #2 : Październik 04, 2007, 12:35:06 »

Sporo czytania przed Tobą i sporo nauki. Także zapraszam do lektury forum, oglądania innych zbiorników w celu inspiracji i zdobywania wiedzy.
Ee? Kolega ma bardzo ładne akwarium. Jest wiele brzydszych i bardziej "niedoczytanych" w tym dziale. Poza tym zgadzam sie z tym co wymieniłaś w podpunktach. Wink
Zapisane
malzonka
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 1326



« Odpowiedz #3 : Październik 04, 2007, 12:37:11 »

Ale kolega ma w planach - tak przynajmniej zrozumiałam - holendra. Pod tym względem jeszcze dużo czytania i nauki Smiley Oczywiście, że jest sporo brzydszych akwariów i niedoczytanych akwarystów.
Zapisane
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #4 : Październik 04, 2007, 12:56:37 »

Mi sie podoba  Good !
Zapisane

Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #5 : Październik 04, 2007, 15:14:21 »

Nie wygląda źle, wręcz powiedziałabym, ze akwarium wygląda ładnie.... ale kolega wsadził w to akwarium wszystko co się dało i wyszło z tego "dzwoni_ale_nie_wiem_gdzie". Przykład: napowietrzanie i CO2. Temperatura jest za niska i przy ochłodzeniu się na dworze spadnie jeszcze bardziej więc grzałka konieczna. Obsada to taka trochę zupa rybna ale skoro Ci się podoba i zdajesz sobie z tego sprawę to niech tak zostanie na razie, po pewnym czasie na pewno coś oddasz. Jak najszybciej się da uświadom znajomych, ze prezenty w postaci rybek nie są dobrym pomysłem bo w końcu ktoś Ci z welonką przylezie  Good !

PS. Uzupełnij opis o informację na temat parametrów wody.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2007, 15:16:25 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
złośnik
Zainteresowany
**
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 93



« Odpowiedz #6 : Październik 06, 2007, 15:54:44 »

Ładne akwa, ładne zdjęcie.
Co do filtra HAILEA to mam takie samo zastrzeżenie.
Poza tym bardzo podoba mi się prętnik, ta ryba to od jakiegoś czasu mój faworyt. Twoje to dwa samce? Jak się zachowują?
Zapisane

63 l:

5x kirysek pstry
4x neon czarny
3x neon diamentowy
2x otosek
2x colisa chuna
młody89
młody89
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 240


Moja Ulubiona rybcia !!!


WWW
« Odpowiedz #7 : Październik 07, 2007, 10:19:52 »

mnie sie podoba akwa
jeśli poczatkujacy to i tak dobrze wyszło
Zapisane

akwa:
8L parapeciak
63L krewetkarium w trakcie zakładania
200 L sprzedane
112 L na sprzedaż
QzyN
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 12



« Odpowiedz #8 : Październik 08, 2007, 10:03:29 »

No dziękuje bardzo za wszystkie komentarze - za te "złe" - które sa dla mnie bardzo cenne Wink - jak i za te "dobre" - bo fajnie że jak na pierwsze akwarium to może się podobać:) - Co do pytania "złośnika" - no prętniki tez mi się bardzo podobają i są bardzo towarzyskie co do reszty obsady Wink Z tego co facet twierdził w sklepie jest to para Wink Posłuchałem cennych rad i już się pozbyłem dyfuzora i wapienia - oraz dolałem wody Wink Dzięki - niedługo lekkie "przemeblowanie" więc dorzuce kilka fotek Wink
Zapisane
Tadeus
Bywalec
****
Wiadomości: 578


« Odpowiedz #9 : Październik 08, 2007, 10:16:47 »

Piekne akwarium ;]

Chcialbym by mi rosliny tak rosly. Niestety mimo 0,6W/L, dobrych nawozow i CO2 moje roslinki sie rozpadaja zamiast zielenic :/

A pretniki super, tez sie wlasnie zastnawialem miedzy nimi a pielegniczkami kiedys.

A i chyba nie miales sie pozbyc dyfuzora tylko napowietrzania. Zreszta napowietrzanie moze sie czasem w nocy przydac.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2007, 10:29:26 wysłane przez Tadeus » Zapisane
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #10 : Październik 08, 2007, 14:24:16 »

A QzyN nie danio czerwone tylko koralowe  Tongue
Ale jak tam chcesz to sobie tak nazywaj. Wink
Zapisane

Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: