Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Nie ruchliwe rybki : (  (Przeczytany 4327 razy)
hektor190
Nowy
*
Wiadomości: 4


« : Wrzesień 26, 2007, 16:51:38 »

Hej na wstępie powiem że totalnie nie znam sie na akwariach i nie mam co do nich żadnego pojęcia (pomijając to co wiem od sprzedawcy i kolegi)

Założyłem akwarium 50 L zgodnie z tym co mi mówił sprzedawca - odstało kilka dni bez rybek.
Teraz od tygodnia jest tak
sporo roślinek po bokach i przy tle luźno w środku i z przodu
pompka z taką rurką z otworkami która wystaje ponad powierzchnię wody i kapie z powrotem.
Mam 4 mieczyki i glonojada może coś jeszcze dokupie jak rozwiążę problem:

Chodzi o to że ryby się strasznie boją - chowaja się za kamieniami, roślinkami - prawie nic nie jedzą (jakieś tetra coś).
W sklepie (w samym szkle z grzałką pompką) były "odważniejsze" troszkę tracą czerń z ogona (blaknie)
Ktoś wie czemu coś takiego jest? (ph jest 7 kolega pracował nad tym)
Będę wdzięczny za pomoc.
Jakie rybki proponujecie do tego akwarium (takie żeby łatwo się chodowały i malutkie)
Zapisane
TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 26, 2007, 17:58:22 »

Przede wszystkim  50L to dużo za mało na 4 mieczyki i glonojada (jeśli mówimy tu o zbrojniku niebieskim)
Proponowal bym ci np. na dno kiryski ze dwa i stadko neonów albo gupików. A tak w ogóle to ty masz filtr z napowietrzaczem i grzałke
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2007, 18:01:09 wysłane przez TomajX » Zapisane

hektor190
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 26, 2007, 19:13:30 »

Tak jest filtr z powietrzem i grzałka temp od 22 - 25 stopni C
Więc dlatego że za mało rybek?
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 26, 2007, 19:33:06 »

Zapewne dlatego że akwa niedojrzałe ...
Zapisane

TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 26, 2007, 19:37:12 »


Więc dlatego że za mało rybek?

Właśnie na odwrót każda z tych ryb potrzebuje większego zbiornika a to co pisalem pod spodem to proponowana nowa obsada
albo też dlatego co Seboos napisał
Zapisane

hektor190
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #5 : Wrzesień 26, 2007, 19:50:21 »

Więc mają za mało miejsca i na złość mamie nie będą pływać? Dziwne. Poczekamy zobaczymy może same się ruszą
Zapisane
papio
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 250


Heh...


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 26, 2007, 20:09:18 »

Przede wszystkim  50L to dużo za mało na 4 mieczyki i glonojada (jeśli mówimy tu o zbrojniku niebieskim)

Zgadzam się za małe akwa.

Proponowal bym ci np. na dno kiryski ze dwa i stadko neonów albo gupików. A tak w ogóle to ty masz filtr z napowietrzaczem i grzałke

Dwa kiryski Huh To ryba stadna.A co do neonków i gupików, to raczej bym polecił neonki.Fakt gupiki piekne ryby, ale po roku nie będą miały gdzie pływać, bo ci sie strasznie namnoża więc lepiej neonki.Ale to hektor190 musi zdecydować  Wink
Zapisane

hektor190
Nowy
*
Wiadomości: 4


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 26, 2007, 20:28:48 »

kupię neonki bo są bardzo ładne i takie "szlachetne"
no i coś dennego jak kiryski ale nie stadnego Smiley
Pozdrawiam
Może wtedy coś się tutaj ożywi
Zapisane
TomajX
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 290


Poznań


« Odpowiedz #8 : Wrzesień 27, 2007, 15:55:57 »

kupię neonki bo są bardzo ładne i takie "szlachetne"
no i coś dennego jak kiryski ale nie stadnego Smiley
Pozdrawiam
Może wtedy coś się tutaj ożywi
ale tamte rybki najpierw komuś oddaj bo one sie meczą a jak nawpuszczasz jeszcze wiecej to bedzie jeszcze gorzej
Zapisane

aneta2261
Zainteresowany
**
Wiadomości: 63


« Odpowiedz #9 : Wrzesień 29, 2007, 23:55:27 »

Tak czytam i czytam,,, Te rybki może i maja za mało miejsca ale o tym nie wiedzą. W sklepie było ich zapewne kilkadziesiąt w mniejszym bądź takim samym akwarium. Napewno jest niedojrzałe więc proponuje poczekać.Przejdziesz jeszcze pewnie przez atak pierwotniaków co jest całkiem "normalne" czyli przez mleczno-białą wodę albo/i przez glony zielonkawa woda.
Ja kiedy zakładałam akwarium pierwsze miało 54 l. wpusciłam do niego 2 duże molinezje i 2 kiryski i 2 mieczyki, dwa gupiki i glonka.Chowały sie po kątach.Zostały przeniesione z zarybionego akwa kolegi.Przez jakiś czas.Późzniej molinezja sie okociła i miałam 60 innych.Później jeszcze gupiczka.A jak dokupiłam glonkowi partnerke to i 30 małych glonków.Skończyło się na tym że kupiłam wieksze akwarium.
Teraz mam 100l. I ponad 30 ryb małych i dużych. Wiemże za duzo ale nie mam co z nimi zobić.W sklepie już nie chcą molinezji. Popyt tylko na glonki i gupiki bo pomieszały się pawie oczka z tygrysimi i cuda się porodziły.
Czasem jakaś zaraza się przyplacze ale to i tak nie zmienia mojej radości kiedy patrze na to co wychodowałam.
Kiryski zaś czują się świetnie we dwa waśnie jeden pływa na drugim już ponad rok i zniosły wszystko łącznie z "gotowaniem" 33 stopnie w lecie.
Neonki często po wpuszczeniu do akwarium domowego padają całą obsadą z niewiadomych powodów. Pisze takz opowiadań znajomych.. Rybki sliczne ale inaczej czuja się w sklepie a inaczej w domu.Muszą mieć zaciemnione akwarium i nie wytrzymaują światła, słońca.Radzę poczytać i o tym jakie masz rybki i jakich potrzebuja warunków.W domowych warunkach 'chodowcy/" raczej rzadko jednak przestrzegają zaleceń co do przestrzeni. U znajomych CZEGO SAMA NIE POCHWALAM w 5 l. czymś bo akwarium tego nie nazwę są dwa guramii 2 skalary. Były 3 i 2 skalary.Dacie wiarę?Jeden zdechł ale reszta "żyje" już ponad 2 lata w takich warunkach.Nie rozwinęły się oczywiście do normalnych rozmiarów ale też nie zdechły jeszcze.w moim przedszkolu zaś (tam gdzie pracuję) jest akwarium 50 l. i jest w nim ponad 100 gupików i glonojad.Dzieci się cieszą rybki pewnie mniej ale co z nimi robić ? Uśmiercać?
Rozpisałam się ale już tak mam że gaduła ze mnie.
Pomyśl tylko o tym co chcesz osiągnąć. Po co Ci akwarium? Do ozdoby? Jak odpowiesz sobie na to pytanie poczytaj o rybkach pójdź do sklepu i wybierz.Połącz rybki tak zeby się nie tłukły... mieczyki są śliczne i różnokolorowe ale też wojownicze.Najlepiej jak jest więcej samców wtedy agresja rozkłada się równomiernie.Ale weż pod uwagę równiez to że jeśli się biją będą miały ranki i otarcia a te najbardziej zaszczute osłabione.Wtedy już blisko do choroby, pleśniawki na rankach , ospy itp.pierwsza choroba w akwarium może bardzo zniechęcić. Poza tym 4 mieczyki i tylko to ..to nuda dla oka..I narażę się tym pewnie innym ale dokup jeszcze rybek.Innych kolorowych.Najlepiej ikrzaków czyli nieżyworodnych nie rozmnożą się tak szybko jak żyworodne mieczyki , gupiki czy molinezje.Wiele jeszcze przed  Tobą i i tak skończy się na tym że po jakimś czasie kupisz nowe większe akwarium.A teraz przede wszystkim czytaj.O rybkach,roślinkach i głównie o chorobach, bedziesz w stanie szybko zareagować w razie problemów. Zaopatrz się w coś profilaktycznie, sól akwarystyczna, mfc czy coś innego na ospe i inne takie. Zawsze lepiej mieć bo później przykro patrzeć jak rybki padają a jest niedziela wielkanocna i wszystko zamkniete.Dobranoc:)))
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: