Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Jak sprawdzić??  (Przeczytany 4172 razy)
@$!@
Nowy
*
Wiadomości: 29


« : Wrzesień 15, 2007, 17:23:14 »

Mam pytanie: jak sprawdzić PH wody itd.?  Embarrassed  Jestem początkująca, więc proszę o zrozumienie..

Mam problem, wczoraj kupiłam ryby są to: gupiki, kirysy, razbory klinowe,kiryski spiżowe i ślimak Ampula (wcisneli mi też glonojada syjamskiego O.O którego oddam do sklepu) . Niektóre z nich miałam już w akwarium i tylko dokupiłam im towarzystwo. I teraz mam problem: wszystkie kupione padają jak muchy, a moim nic się nie dzieje! Np. kupionego kirysa ciągle ciągnie do góry, a mojemu staremu nic się nie dzieje! Wszystko było ok, zaczęło się to dopiero godz. temu i padły mi już 2 rozbory klinowe! POMOCY!

Zapomniałam: akwa 25 l (wiem, że małe, za mies. kupuję większe!), temp. waha się od 25- 28 (nie wiem co się dzieje, na grzałce mam np. 25*C, a na term. 28! Dzisiaj już nie kupię nowego term. Sad ), ale to chyba niemożliwe, żeby z powodu temp. zdychały w przeciągu godz., skoro taka sama była przez te 24 h! Po za tym wszystkie ryby zebrały się u góry akwa, nie ruszają się, nawet wciśnięte mi glonojady (pierwszy i ostatni raz kupiłam rybę w ciemno, tylko z zapewnień sprzedawcy!) !

POMOCY, CO MAM  ROBIĆ?!
Zapisane
@$!@
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #1 : Wrzesień 15, 2007, 17:24:22 »

Jeszcze jedno: dzisiaj 2 zakupione gupiczki urodziły młode, więc wcześniej musiało być OK !
Zapisane
kuba600v
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #2 : Wrzesień 15, 2007, 17:54:46 »

Witam! po pierwsze do sprawdzenia pH wody sa specialne zestawy które można kupić w każdym sklepie chemicznym, po drugie masz zamałe akwariam do takiej ilości ryb, one sie poprostu meczą a i temperatura wody może być za duża.

a ja mam troche inny problem mianowicie:
 mam mały problem z tęczanką, mianowicie dostała mi jakiś ciemnych plam i niewiem co to jest i co mam robic. bardzo proszę o pomoc i z gory dziękuje.  Sad
Zapisane

kuba
helbards
Stały użytkownik
***
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 239



WWW
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 15, 2007, 20:04:25 »

A jaki czas aqwa stało bez rybek ( jaki czas dojrzewał twój zbiornik ?!) Jak często podmiany robisz?
możliwe ze szoku termicznego doznały ? Czy masz żywe rośliny ? jeśli tak to dobrze jeśli nie to źle Wink
Co do termometr-a ,to musisz pamiętać że na górze jest zawsze cieplejsza woda nisz przy dnie...
Zapisane

@$!@
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #4 : Wrzesień 16, 2007, 13:01:48 »

Rybki miałam już wcześniej, wodę podmieniam (lub dolewam) co ok. 1,5-2 tyg., dno odmulam 1-2 razy na mies., bo moja ekipa sprzątająca dobrze sobie radzi, jednak często resztki jedzenia wpadają pomiędzy kamienie. Szoku termicznego raczej nie dostały, ponieważ najpierw wsadziłam je razem z 'folią' do wody, aby temperatury się nieco ustabilizowały, a dopiero potem włożyłam je do akwa. Mam żywe rośliny (wg mnie są one podstawą), filtr itd. działa :/

Padły mi 3 razb. martwiłam się, czy to nie przez przedwczorajsze mrożone larwy ochoteki, ponieważ mogły się one rozmrozić w czasie dojazdu ze sklepu do domu, a potem były jeszcze raz zamrożone Sad . Temp. zmieniłam na 25-26 u góry, chyba tak jest lepiej, bo wszystkie są aktywne łącznie z ampulą, która przecież w niskiej temp. staje sie powolna?

Za 1-3 m-cy zmieniam zbiornik na większy, więc nie będę oddawała ryb (zwłaszcza, że niektóre mam już długo, bo, jak pisałam wcześniej, dokupiłam tylko część).

Kupiłam samicę gupika w ciąży i mam teraz 16 młodych gupiczków, raczej mi ich nie przyjmą w sklepie, prawda? Sad Co radzicie mi z nimi zrobić? Na razie przebywaja w kotniku.

I jeszcze jedno pytanie dot. Ampularii, martwię sie o nią, ponieważ ,,twarz''  Wink  ma w takich małych, czerwonych kropkach  Sad  , zwłaszcza 'trąbkę' do powietrza, a dwa czułki po boku wyglądają jakby były obgryzione tzn. sa całe czerwone na końcówkach, tylko dwa najdłuższe są bez skazy. W dodatku ampularia łuszczy się, jej skorupka jest popękana. Na początku myślałam, że jakaś ryba ją zaatakowała, ale gupiki i rozb.nic by jej nie zrobiły, a przed żabami i glonoj.syj. (lub otoskami, dzisiaj wstawię foty, bo nie wiem co mi ten facet wcisnął!!) schowała by się i zamknęła w muszli? Czy to jakaś poważna choroba? Przedwczoraj tego niezauważylam, ale być może to przeoczyłam?
Zapisane
Wampi129
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 87



« Odpowiedz #5 : Wrzesień 16, 2007, 17:13:15 »

A może poprostu skro jak mowisz za misiac bedziesz mial wieksze akwa to  mogles poczekac z dokupywaniem obsady  Roll Eyes
Zapisane
kuba600v
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3


« Odpowiedz #6 : Wrzesień 16, 2007, 17:34:56 »

co do gubików to możesz brubowc je komuś sprzeać lub oddać Smiley
Zapisane

kuba
@$!@
Nowy
*
Wiadomości: 29


« Odpowiedz #7 : Wrzesień 16, 2007, 21:49:01 »

A może poprostu skro jak mowisz za misiac bedziesz mial wieksze akwa to  mogles poczekac z dokupywaniem obsady  Roll Eyes

Po pierwsze: -aś Wink
Po drugie: obsade musiałam kupic,ponieważ po przeprowadzce pozostały mi tylko stadne ryby tj. kirys, 4 samce gupików, karlik i musiałam im dokupic towarzystwo.
Po trzecie: na większe akwa zdecydowałam się po dokupieniu obsady, roważałam tą decyzje już długo, ale dopero teraz wreszcie się zdecydowałam.

co do gubików to możesz brubowc je komuś sprzeać lub oddać Smiley

Wszyscy mmoi znajomi maja już ode mnie guPiki i mają ten sam problem co ja Sad . Może jakiś zoo mi przyjmie, bo kupiłam ostatnie 5 samic (a dopiero co sprowadzili, bo jak przyjechałam to jeszcze były w folii)  Huh .. zadzwonię albo podjadę i się zapytam.

 papa
Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: