Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy można trzymać narybek w kuli?  (Przeczytany 7247 razy)
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« : Marzec 30, 2004, 22:26:38 »

Wiem, że nie powinno się trzymać ryb w kuli, ale zastanawiam się nad tą opcją bo tylko kula ma takie rozmiary, które pozwalają zmieścić mi się w szafce. Czy moge w takiej kuli (powiedzmy o średnicy 24cm) odchować narybek (ok. 3-4 miesiące) gupika, a może w przyszłości jakiś pielęgniczek?
P.S. Zastanawiałe się w którym dziale umieścić ten post, ale myślę, że dobrze trafiłem.
Zapisane

Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #1 : Marzec 30, 2004, 22:32:21 »

Jeśli chodzi o narybek to wielkich przeciwwskazań chyba nie ma, dopuki troszkę nie podrośnie. Zdecydowanie wygodniejsze jednak będzie małe jakieś 10-15l akwarium. Gdzieś był już opis jak powinno wyglądać. Taki baniaczek to wydatek 10-15zł . Poprostu wygodniej i napewno bezpieczniej odchowasz narybek.

P.S. W kuli fajnie wygladają kwiaty doniczkowe lubiące sporo wilgoci np. malutkie paproti a nawet mięsiżerna rosiczka.
Zapisane

112,25
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #2 : Marzec 30, 2004, 23:28:02 »

Też nad tym myślałem i cały czas poszukuje jakiejś aukcji na Alegro z takim akwarium Aquael, bo chce żeby to jakoś w pokoju wyglądało (miało pokrywe, oświetlenie, to może nawet jakieś roślinki tam wsadze), ale nowy kosztuje stanowczo za dużo bo 130zł! Możesz dać linka do tego opisu? Poszukam jeszcze na tym forum odnośnie tego baniaczka 15l.
Zapisane

Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #3 : Marzec 30, 2004, 23:50:43 »

chyba szybciej będzie jak Ci opisze Wink

1.Baniaczek 15l
2.napowietrzacz (jak najtańszy)
3.Kanmień napowietrzający
4.prosty filtr gąbkowy
5.Grzałka z termostatem lub oddzielnie

Jeśli chcesz tylko rozmnażać ryby to nie warto nie wiadomo czego kupować za duże pieniądze. Oświetlenie zwykłą żarówką. Takie akwa powinno być raczej okresowe niż na stałe. Pozdr.
Zapisane

112,25
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #4 : Marzec 31, 2004, 09:40:05 »

Ja praktycznie non stop mam małe gupiki więc chce, że jak już ma stać to niech jakoś wygląda. Jedyny problem to zdobyć pokrywe, bo jestem zbyt leniwy żeby se zrobić Smiley
Zapisane

Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #5 : Marzec 31, 2004, 15:35:06 »

Smiley ja złapałem taiego zapały na okrywę że od podstw samodzeilnmie ją zrobie z drewna bukowego.
Ja do podchowania narybku gupików używam podzurawionej nożem do papieru plastykowego opakowania na sałatke warzywną , w ten sposoob że umieszczam go przy górnej krawędzi akwa. żeby był zamoczony w wodzie do koło 2/3. W ten sposób narybek odchowuje sie w tej samej wodzie co jest akwa ogólne (ta sama temp). Mój znajomy zrobił taką klatkę z plastykowych patyczków (odpady po modelach samolotów) to owinął rajstopą dzięki czemu mił jeszcze lepszą wymianę wody. Czasem w sklepach mozna dostać gotowe takie klateczki dla maleńkich żyworódek. Wadą takiego sposobu jest mało estetyczny wygląd. Smiley Pozdr.
Zapisane

112,25
-Bartek-
Zainteresowany
**
Wiadomości: 82



« Odpowiedz #6 : Marzec 31, 2004, 20:45:40 »

Własnie mam tką siateczkę, ale przyciemnia to światło w danym miescu a z koloru białego lekko zabarwiło się na brązowy od bródów w wodzie które zatrzymuje! Wolałbym akwa...
Zapisane

Tramal
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1355


I see You...


WWW
« Odpowiedz #7 : Marzec 31, 2004, 21:00:17 »

Jasne że akwa Smiley to jest najlepsze rozwiązanie , ale czsem bardzieł kłopotkiwe Smiley pozdr.
Zapisane

112,25
Jakub908
Nowy
*
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 8



« Odpowiedz #8 : Styczeń 07, 2010, 16:54:24 »

Podsumuje:
- narybek można trzymać w kuli 10 - 15 l
- należy stworzyć tam warunki jak we właściwym zbiorniku
- narybek trzymać tam max. 3 tyg.
Zapisane
Krzysiek19
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 866


Siberian Husky


« Odpowiedz #9 : Styczeń 07, 2010, 17:38:55 »

Podsumuje:
- narybek można trzymać w kuli 10 - 15 l
- należy stworzyć tam warunki jak we właściwym zbiorniku
- narybek trzymać tam max. 3 tyg.

Człowieku po co odkopujesz takie stare wątki? Podsumowujesz odpowiedź z 2004 roku! Pomyśl trochę zanim coś napiszesz.
Zapisane

45 l
  XxX-gupiki z młodymi
  5-kiryski pstre
35l
W planach muszlowce Smiley
---------------
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: