Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Akwarystyka - Forum Akwarystyczne Wodnego Swiata « Akwarystyka « Choroby « dlaczego wszystkie rybki zdychaja????
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: dlaczego wszystkie rybki zdychaja????  (Przeczytany 9553 razy)
ela
Nowy
*
Wiadomości: 5


« : Lipiec 11, 2007, 13:16:46 »

Witam.Mam wielki problem mam akwarium 30l od dwóch miesiecy od tego czasu wszystkie ryby jakie zakupiłam mi zdychają przezył tylko glonojad nie wiem dlaczego wyczytałam wiele o chorobach ryb i nie znalazłam rozwiązania kazda ryba jakby umierała mi na inną chorobę na jednych pojawiły się zmiany na łusce jakby szrom inne poprostu przestały sie ruszac i cały dzien lerzały na dnie inne bez jakich kolwiek objawów rano wstałam patrze i nie zyły juz nie wiem co robic moje nowe hobby przynosi tylko smutek.Jak zakładałam akwarium sparzyłam wrzątkiem wszystko od kamyczków po żwirek nie mam w muszli czegokolwiek co by mogło stwarzac zagrozenie ,poprostu zwirek roslinke sztuczną filtr i termometr.Wode przy zakładaniu dawałam odstaną po urządzeniu akwariumu po dwóch dniach zakupiłam dopiero rybki.Po miesiecznej walce ryb z chorobami gdy wszystkie umarły powtórzyłam całe zakładanie akw.od początku wyparzając wszystko kupując nowe ryby i znów to samo umierają dalej i zawsze na cos innego.Poradzcie  co zrobic czym to moze byc spowodowane nie chce sie zrazac zaraz na początku i zrezygnowac z tak pięknnego hobby.Dzieki z góry za rady.
Zapisane
rysio
Bywalec
****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 406


:)


« Odpowiedz #1 : Lipiec 11, 2007, 13:37:57 »

Proponuje poczytac o dojrzewaniu akwarium: http://www.artnet.com.pl/lkozicki/faq/zbiornik_dojrzewanie.html
 
Zapisane

25l
3-gupiki
x-młode gupiki
6-neony inessa

300l
5-skalary
3-zbrojniki niebieskie
10-żałobniczek
6-kirysków spiżowych
5-pielegniczka remireza
przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #2 : Lipiec 11, 2007, 14:09:20 »

i tutaj http://www.akwa.freehost.pl/rady.html czym wiecej przeczytasz tym lepiej   papa
Zapisane

Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #3 : Lipiec 11, 2007, 14:11:12 »

I tutaj:
http://www.akwarium.net.pl/port/modules/zalozenie/
http://www.akwarium.net.pl/port/modules/pielegnacja/
Zapisane

przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #4 : Lipiec 11, 2007, 14:43:44 »

nie zalamuj sie ze to duzo czytania bo jezeli nie bedziesz tego wiedziec to raczej nie masz co myslec o zdrowych rybkach i o akwarium ktore przyniesie Ci radosc , aha i nigdy nie dokupuj ryb gdy inne w Twoim akwa sa chore bo to nie ma sensu
Zapisane

ela
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #5 : Lipiec 11, 2007, 14:52:43 »

Dzięki wielkie za wasze odpowiedzi.Nie dokupuje juz ryb wiem ze to bezsensu jesli te umierają nie wiadomo dlaczego to i te dokupione tez pewnie by umarły.Poczytałam te stronki które daliscie mi i w sumie nie doszukałam sie błędu jaki bym mogła popełnic ani powodu umierania rybek.Nie wiem czy to dobre wyjscie ale chyba znów zaczne od początku urządzanie akw.z tą róznicą ze poczekam z 3 tyg zanim wrzuce 1 rybke jesli 1 przezyje dłuzej moze cos z tego wyniknie.Mam  tez drugi akw. gdzie trzymie tygodniowe gupiki i te mają sie niezle a tak samo przyszykowałam akw. i oby dalej maluszki tak sie trzymały.
Zapisane
przyjaciolka Zenona :)
Stały użytkownik
***
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 325


« Odpowiedz #6 : Lipiec 11, 2007, 15:10:20 »

poczekam z 3 tyg zanim wrzuce 1 rybke jesli 1 przezyje dłuzej moze cos z tego wyniknie.

tak, pamietaj ze dojrzewanie akwa jest bardzo wazne i jezeli nie poczekasz tych kilku tygodni to cala praca na nic Undecided
Nie wiem czy to dobre wyjscie ale chyba znów zaczne od początku urządzanie akw.z tą róznicą ze poczekam z 3 tyg zanim wrzuce 1 rybke jesli 1 przezyje dłuzej moze cos z tego wyniknie.

 jak bedziesz dokupywac rybki to nie kupuj wszystkich na raz bo w ten sposob zwieksza sie prawdopodobienstwo pojawienia sie chorob, proponuje tez jakies zywe roslinki to naturalne schronienie dla Twoich rybek no i cieszą oko  Smiley
a moze wrzucilas tam za duzo rybek...a moze zmien tez sklep w ktorym kupilas...i pamietaj ze utrzymanie odpowiednich parametrow wody w takim malym akwa jest o wiele trudniejsze niz wtakim np.100litrowym
Zapisane

ela
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #7 : Lipiec 11, 2007, 16:15:24 »

Nie nie wrzuciłam za duzo tak mi sie przynajmniej wydaje 3 gupiki samiczki 1 samiec,2 małe molinezje i 2 platki no i glonojad który przezył do tej pory.Co do zoologicznego to w dwóch były kupowane rybki.A jedyne co zastosowałam z chemi to Tropical Cristal do odkazania wody no chyba ze on to spowodował ale wątpie .
Zapisane
wiedzmin22
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1164


« Odpowiedz #8 : Lipiec 11, 2007, 16:49:31 »

z tropicala jedyny lek któremu ufam to akryflawina. bo jest w czystej postaci. nie stosuj crystala bo to nie jest lek do odkażania. odkażac lepiej jest akryflawiną ponieważ krystal zawiera w sobie substancje rakotwórcze. akwa samo się ustabilizuje po puływie 3 tygodni. nie trzeba żadnej chemii dawac. co do rybek - kiedy są osłabione i kiedy są w złych warunkach to chorują. z tej obsady co masz to jedynie platki i gupiki się nadają do 30 litrowego akwarium. molinezje odpadają i mieczyki też - po prostu za duże rosną, nie wiem czy kiedy kolwiek widziałaś 12 centymetrowego mieczyka... bo ja widziałem i niestety takie rosną. co do glonojada - zalezy jaki. jesli zbrojnik niebieski to nie nadaje się bo rośnie do 15 cm czasem nawet więcej. pomysl w takim akwarium o otoskach (w zamian za tego glonojada). akwa 30 litrów jest cięższe do utrzymania niż taka piędziesiątka. pamiętaj żeby w twoim akwa co tydzień wymieniac 15 litrów wody na odstana przez conajmniej 3 dni pozdro życzę powodzenia!
Zapisane

126 litrów (tarliskowe dla zbrojników niebieskich i neonów)

zbrojniki:
- samiec 10 cm
- 2x samica 8 cm i 7 cm
- neon czerwony 20 sztuk

 200 litrów (w trakcie dodawania roslinności):

- 40 małych zbrojników 3 cm długości
- 60 neonów (narybek)
ela
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #9 : Lipiec 11, 2007, 19:40:10 »

Co do wody to wymieniam co tydzien po 10 litrów wody bo gdziesz wyczytałam ze 1\3 ale oki wymienie 15,cristal juz wyrzuciłam jak tylko przeczytałam twój post.Narazie nie zakupuje ryb poczekam co bedzie z tymi co mam jesli ale oby nie bede musiała na nowa zakladac akw. to dobiore obsade tak jak mi doradziłes mieczyka nie mam wiem ze rosną takie wielkie a molinezje polecili mi w zoologicznym wiec ja głupia kupiłam.Najbardziej przejumuje sie tym ze raz cały dzien rybki pływają po dnie jakby nie ruchome a na drugi dzien są ozywione jakby nic im nie było.Juz sama nie wiem moze wszystko bedzie ok i te przezyją.Ale jak patrze na te moje około 50 bobasów gupików w drugim akwarium to niebo a ziemia one takie zywe jedzą zabawiają sie bąbelkami az miło patrzec.
Zapisane
KreciX
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 52


« Odpowiedz #10 : Lipiec 16, 2007, 15:49:10 »

poczekam z 3 tyg zanim wrzuce 1 rybke jesli 1 przezyje dłuzej moze cos z tego wyniknie.

tak, pamietaj ze dojrzewanie akwa jest bardzo wazne i jezeli nie poczekasz tych kilku tygodni to cala praca na nic Undecided
Nie wiem czy to dobre wyjscie ale chyba znów zaczne od początku urządzanie akw.z tą róznicą ze poczekam z 3 tyg zanim wrzuce 1 rybke jesli 1 przezyje dłuzej moze cos z tego wyniknie.

 jak bedziesz dokupywac rybki to nie kupuj wszystkich na raz bo w ten sposob zwieksza sie prawdopodobienstwo pojawienia sie chorob, proponuje tez jakies zywe roslinki to naturalne schronienie dla Twoich rybek no i cieszą oko  Smiley
a moze wrzucilas tam za duzo rybek...a moze zmien tez sklep w ktorym kupilas...i pamietaj ze utrzymanie odpowiednich parametrow wody w takim malym akwa jest o wiele trudniejsze niz wtakim np.100litrowym
dojrzewanie dojrzewaniem, nikogo nie chce wprowadzac w blad, ale ja nigdy nie czekalam, i wszystkie ryby zyja i maja sie dobrze
Zapisane
kempin
Nowy
*
Wiadomości: 25


« Odpowiedz #11 : Lipiec 16, 2007, 18:46:57 »

A ja jeszcze polecę Ci tą stronkę http://www.artnet.com.pl/lkozicki/thekrib/begin.html

Pozdrawiam.
Zapisane
ela
Nowy
*
Wiadomości: 5


« Odpowiedz #12 : Lipiec 29, 2007, 05:59:48 »

Minoł juz przeszło miesiac od załozenia mojego akw.chyba sie wszystko juz unormowało mam w nim 2 platki 2 molinezje i bojownika te rybki przezyły wszystkie moje błędy przy zakładaniu akw  i zyją do tej pory więc miejmy nadzieje ze juz wszystko w porzadku.Niestety te molinezje oddam bratu jak podrosną bo pisaliscie mi ze na 30 l  nie moge ich miec mój brat ma akwa 300l wiec u niego na pewno bedzie im dobrze.Wiec zostaną mi te 2 platki i 1 bojownik jak mozecie doradzcie mi jakie rybki moge do nich dokupic i czy wogóle moge czy nie przerybie?dziekuje za pomoc pozdrawiam
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #13 : Sierpień 01, 2007, 10:43:33 »

Może n ie dokupuj już więcej rybek pływających w toni. Jak już to jakąś niewielką ekipę sprzątającą np 3 kiryski i ze 4 otoski.
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do: