Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Czy otrzymałeś swój email z kodem aktywacyjnym ?
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
Autor Wątek: problemy...  (Przeczytany 4873 razy)
Kari
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 84


xD


« Odpowiedz #15 : Lipiec 15, 2007, 15:02:59 »

hehe jak masz bocję to ci zjadła ślimaka Wink


Heh właśnie nie mam żadnej ryby która mogłaby go zjeść xD może się gdzieś schował. Ale co sie z kosiarka stało to nie wiem- ona to już nie ma się gdzie schować Tongue

A wiecie może jak te ślimaki się nazywają?:



I jak ktoś może od razu sprawdzić czy moje podłoże to ten AquaGrunt Smiley
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #16 : Lipiec 15, 2007, 15:27:26 »

Neritina sp Tiger
Neritina orange track

A jak mamy sprawdzić czy masz AquaGrunt  Huh Undecided
Zapisane

Kari
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 84


xD


« Odpowiedz #17 : Lipiec 15, 2007, 15:32:13 »

Thx Wink

A jak mamy sprawdzić czy masz AquaGrunt  Huh Undecided

A tak ze zdjęcia nie da rady?Tongue

Edit

A znacie może jakieś strony na których są opisane te ślimaki?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 15, 2007, 15:34:41 wysłane przez Kari » Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #18 : Lipiec 16, 2007, 07:26:29 »

Wygląda jak AquaGrunt. Nawet jeśli sprzedawca mówi i na opakowaniu pisze, ze można stosować bez warstwy żwiru to jeśli jakieś podłoże jest wzbogacone nawozami to nie powinno się go stosować bez wierzchniej warstwy. Dodatkowo on jest dość ostry i może ranić pyszczki i brzuszki rybek dennych.

Co do ślimaka to mógł uciec z akwarium (u nas też jeden zwiał) a kosiarki poszukaj dookoła baniaka bo czasem potrafię wyskoczyć.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2007, 11:48:02 wysłane przez Emi » Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Kari
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 84


xD


« Odpowiedz #19 : Lipiec 16, 2007, 10:55:17 »

Wygląda jak AquaGrunt. Nawet jeśli sprzedawca mówi i na opakowaniu pisze, ze można stosować bez warstwy żwiru to jeśli jakieś podłoże jest wzbogacone nawozami to nie powinno się go stosować bez wierzchniej warstwy. Dodatkowo on jest dość gęsty i może ranić pyszczki i brzuszki rybek dennych.
Na opakowaniu było napisane, że można mieszać z innymi żwirami ale nic nie było o tym że powinno się to robić ;/

Co do ślimaka to mógł uciec z akwarium (u nas też jeden zwiał) a kosiarki poszukaj dookoła baniaka bo czasem potrafię wyskoczyć.

Ślimak znalazł się pod korzeniem Wink A kosiarka jeżeli wyskoczyła to podejrzewam że zajął się nią mój kot..Sad
Zapisane
Emi
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 5480



WWW
« Odpowiedz #20 : Lipiec 16, 2007, 11:46:25 »

W AG nie ma na szczęście azotu ani fosforu więc nic się nie stało. Jeśli masz rybki denne, niezarośnięte dno i roślin nie za wiele to przydała by się warstwa przykrywkowa, żeby mikro nie wydostało się zbyt szybko z tego podłoża. Poza tym uważam, ze jeśli ktoś wzbogaca podłoże minerałami to nie po to, żeby je wypłukać przy pierwszej podmiance wody  Wink

PS. Nie miało być "gęsty" tylko "ostry".
Zapisane

Pozdrawiam,
Emi

Górnośląskie Stowarzyszenie Akwarystów - www.gsa.org.pl

Małe jest piękne... ale w większym ryby czują się lepiej.
Kari
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 84


xD


« Odpowiedz #21 : Lipiec 16, 2007, 12:02:31 »

Pewnie masz rację Smiley Ja od niedawna mam akwarium i nie mam doświadczenia Tongue

Mam jeszcze pytanie: o co chodzi z tym mikro? i co to jest woda RO czy coś takiego? często jest coś o tym na forum i nie wiem o co chodzi  Tongue  Tongue

A do przykrycia AG może być stary żwirek który wyjęłam z akwa? tylko że na niektórych kamieniach były glony...
Zapisane
Seboos
Global Moderator
Super aktywny
*****
Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 3624



WWW
« Odpowiedz #22 : Lipiec 16, 2007, 12:38:24 »

Mam jeszcze pytanie: o co chodzi z tym mikro?
Chodzi o mikrolementy - związki chemiczne potrzebne roślinom (i każdemu żywemu organizmowi) do prawidłowego rozwoju

Cytuj
i co to jest woda RO czy coś takiego?
Woda z filtra odwróconej osmozy (Reverse Osmoza) - w ogólnym skrócie ... tak jak destylowana. Woda o twardościach zbliżonych do zera.
Cytuj
A do przykrycia AG może być stary żwirek który wyjęłam z akwa? tylko że na niektórych kamieniach były glony...
Będzie idealny. Wypłucz go najpierw jeszcze i do akwa  Wink
Zapisane

Kari
Zainteresowany
**
Płeć: Kobieta
Wiadomości: 84


xD


« Odpowiedz #23 : Lipiec 16, 2007, 20:54:44 »

OK dzięki wszystkim za pomoc Smiley  Good !  Mam nadzieję że niedługo w moim akwa zapanuje porządek  Grin Grin
Zapisane
Strony: 1 [2]
  Drukuj  
 
Skocz do: